Monthly Archives: Leden 2015

Obchodní dům Kotva slaví 40 let – v roce 1975 představil Čechoslovákům, jak vypadá prémiové nakupování

  • OD Kotva byl slavnostně otevřen 10. 2. 1975

  • V době vzniku byl 5. největším obchodním domem v Evropě

  • Po 40 letech současná Kotva úspěšně navazuje na model prémiového obchodního domu

Obchodní dům Kotva slaví čtyřicet let od svého otevření. Stavba v brutalistickém stylu, kterou navrhl ateliér manželů Machoninových, byla od počátku plánována jako výstavní a prémiový obchodní dům. Svým pojetím se měla zařadit nejen na první místo v tehdejší československé obchodní síti, ale měla zaujmout také v celosvětovém měřítku. V době uvedení do provozu se jednalo o pátý největší obchodní dům v Evropě s prodejní plochou 22 160 m², který dokázal díky 2 000 zaměstnanců obsloužit až 75 000 zákazníků denně.

OD Kotva má od roku 2005 ve vlastnictví irská společnost MARKLAND. Pod jejím vedením byla zahájena generální rekonstrukce obchodního domu, která má uzpůsobit interiéry potřebám moderního obchodu a zároveň jim navrátit původní architektonický ráz. Celkem bylo do rekonstrukce zainvestováno zhruba tři sta milionů korun, dalších sto až dvě stě milionů si investor přeje proinvestovat v následujících letech.

Ruku v ruce s rekonstrukcí došlo v posledních letech také k postupné rekoncepci obchodního domu, jejímž cílem bylo navrátit Kotvě prémiový charakter, a to způsobem, který vychází ze zahraničního pojetí vlajkových městských obchodních domů. Kotva tak bude opět cílit na zákazníky z řad vyšší střední a vyšší třídy a konkurovat obchodním zónám, jako jsou ulice Pařížská a Na Příkopě.

„S trochou nadsázky se dá říci, že čtyřicet let slaví nejen Kotva, ale také prémiové nakupování v Česku. Kotva zahajovala svůj provoz jako prémiový obchodní dům a stejný status se jí momentálně snažíme vrátit,“ uvádí Jaroslav Petrů, generální ředitel OD Kotva. „Věříme českému trhu a snažíme se vycházet vstříc chytrému českému zákazníkovi. Postupně se tak pojetím Kotvy blížíme k důležitým obchodním zónám, jako je Pařížská nebo ulice Na Příkopě, avšak se zachováním lidského měřítka, které náš zákazník vyžaduje. Zároveň chceme z Kotvy s ohledem na její strategickou pozici udělat místo, kam se nebude chodit jen za nákupy.“

V Kotvě je tedy po rekonstrukci možné nalézt stylovou restauraci na Sluneční terase s výhledem na starou Prahu, VIP klub, fitness studio a wellness zónu se solnou jeskyní a finskou i horkovzdušnou saunou. V šestém a sedmém podlaží budou vznikat kancelářské prostory. Rekonstrukce se dočká také fasáda a vstupní náměstí.

Vánoce prokázaly sílu lokálního trhu s prémiovým zbožím

Čeští spotřebitelé pomalu dospívají a mění svůj přístup k prémiovému zboží. Letošní vánoční a následná lednová sezona to prokazuje tržbami, které prémiový segment získal. Předpovídá to Jaroslav Petrů, generální ředitel obchodního domu Kotva. Hlavním důvodem je chuť utrácet a změna v českém pojetí luxusu jako takového. Na trhu to znamená významný příklon k západním spotřebitelským standardům.

Zatímco před zhruba pěti lety podle Petrů považovali Češi za nejlepší deklaraci luxusu automobil a reprezentativní bydlení, v současné době za něj považují spíše módní a lifestylové doplňky nebo šperky. Přibližují se tak způsobu, jakým je luxus vnímán především na západních trzích. Prémiové zboží si zároveň začínají kupovat častěji. Spolu s tím zákazníci vyšší střední a vyšší třídy podle Petrů začínají stále více využívat nákupních zón v centrech měst, a to na úkor obchodních center na periferii.

„Lokální nákupní síla se opět přesouvá do center měst. Jedná se o podobný jev, jaký zažívaly Spojené státy v osmdesátých letech minulého století, kdy docházelo k masovému odlivu zákazníků z periferních obchodních center,“ vysvětluje Petrů. „Pro centra měst to bude znamenat výrazné osvěžení a zároveň velký tlak na zkvalitňování obchodních ploch, které se zde nachází. Vznikne celá řada luxusních obchodů, které budou určeny pro ryze lokální poptávku.“

Obchodní dům Kotva je toho ostatně důkazem. Pozitivním změnám na českém trhu věří natolik, že oznámil další investice do rozvoje obchodního domu.
 „V roce 2014 stouply tržby nájemců o 50 milionů – celkově tedy na 800 milionů Kč. Rok 2015 i díky výraznějšímu zacílení na segment vyšší střední a vyšší třídy pravděpodobně potvrdí další růst. Letošek by tak mohl být již třetí růstový v řadě,“ uvádí Petrů. „Do dalšího rozvoje si přejeme v následujících letech zainvestovat dalších 100 – 200 milionů korun, které OD Kotva pomohou přiblížit se ještě více důležitým obchodním zónám, jako jsou ulice Pařížská a Na Příkopě, avšak se zachováním lidského měřítka, které vyžaduje lokální poptávka.“

Již dnes tak OD Kotva v rámci konceptu slow-shoppingu kromě obchodů nabízí také fitness studio s posilovnou, wellness zónu či quick office hub a v tomto roce se chystá na otevření největšího dětského centra v Praze. Oblíbená je také Sluneční terasa v pátém patře s netradičními výhledy na Staré Město a Hradčany. Zároveň je v plánu obnova fasády obchodního domu a úprava vstupního prostranství.

Všechny barvy hudby – jak být trendy a podpořit dobrou věc

Švédská značka Happy Plugs připravila ve spolupráci s MTV jedinečnou duhovou kolekci sluchátek na podporu lidských práv.

Sluchátka Happy Plugs v pastelových barvách nejsou na českém trhu žádnou novinkou. Svou funkčností a originalitou na poli netradičních doplňků si získaly srdce tisíců dívek i mužů. Nová kolekce v barvách duhy je ale přece jen něčím výjimečná.

Společnost Happy Plugs ve spolupráci s televizní stanicí MTV připravila novou podobu sluchátek, která se pyšní oblíbeným duhovým designem. Ten je dlouhodobě spojován s organizacemi a průvody na podporu práv homosexuálů. Pět procent z čistého zisku prodeje sluchátek bude věnováno organizaci American International Gay & Lesbian Human Rights Commission, která neúnavně bojuje za svobodu sexuální orientace.

Duhová sluchátka s červeným kabelem budou k dostání tradičně ve variantách earbud a in-ear, tedy klasické pecky a silikonové špunty. Mají vynikající zvuk a díky zabudovanému mikrofonu je lze použít i jako sadu hands-free.

Duhovými sluchátky Happy Plugs rozzáříte svůj outfit a zároveň přispějete na dobrou věc.

[Best_Wordpress_Gallery id=“60″ gal_title=“Happy Plugs – duhová kolekce“]

Česká e-shopová scéna se v roce 2014 zprofesionalizovala

Česká e-shopová scéna prošla v roce 2014 výraznými změnami. Definitivním důkazem pak byly Vánoce, které se prokazatelně nesly na vlně pokrizových trendů. Prokázaly, že trh nyní přináší velké množství příležitostí pro e-shopy a ostatní subjekty e-commerce, které vznikly za poslední dva roky, a že velcí hráči budou stále častěji čelit konkurenci ze strany čínských e-shopů, které částečně mění zákaznické návyky. Výrazným fenoménem jsou u e-shopů také nové způsoby provozování ICT infrastruktury.

Podle Asociace pro elektronickou komerci byl v roce 2014 celkový obrat ve 37 200 českých e-shopech 67 miliard korun při meziročním růstu 16 %. S opětovnou spotřebitelskou důvěrou v ekonomiku minulý rok vytvořil základní předpoklady pro rozvoj několika zásadních trendů, které v průběhu dvou až tří let e-shopovou scénu zásadním způsobem zformují. V první řadě jde o nástup nové vlny dravých hráčů, kteří těží z problémů, jež krize způsobila některým e-shopovým stálicím.

Tržby v maloobchodě rostly ke konci roku strmě, na což měly hlavní vliv e-shopy s elektronikou – zejména segment počítačů a mobilů. Z celoročních dat pak vyplývá, že lidé na internetu stabilně nejvíce nakupují oblečení (především boty), počítače, sportovní oblečení a vybavení. Podíl e-shopů na celkových českých maloobchodních tržbách podle Asociace pro elektronickou komerci dosáhl v loňském roce 7,1 %, což je meziroční růst o jedno procento.

Data potvrzují i jednotliví provozovatelé e-shopů, kteří v nich vidí jeden ze základních předpokladů pro dynamické změny na českém trhu. „V roce 2014 jsme zaznamenali v podstatě plošný meziroční nárůst obratů. A to i přesto, že počet nových zákazníků nijak výrazně neroste, spíše se zvyšuje útrata těch stávajících. E-shopy, které nedokáží se zákazníky pravidelně pracovat a vytvořit si vlastní základnu těch loajálních, budou logicky v nevýhodě. Česká e-shopová scéna se totiž za poslední tři roky výrazně zprofesionalizovala, což dává základní předpoklady pro změnu konkurenčního prostředí. Ohroženi jsou tak ti, kteří pod vlivem stálých zisků nereinvestovali do svého rozvoje. Jejich konkurencí se totiž stávají stále schopnější a výkonnější menší e-shopy,“ řekl Michal Menšík, ředitel společnosti Inveo, která je největším českým outsourcingovým dodavatelem e-shopů provozovaných na bázi výkonnostního (revenue-share) modelu.

Za profesionalizaci e-shopové scény může podle Michala Menšíka paradoxně právě krize, která radikálně snížila počet méně kvalitních hráčů. Ostatní e-shopy donutila více se zaměřit na nástroje výkonnostního marketingu a obecně zákaznický servis. V kombinaci s poklesem nákladů na pořízení infrastruktury, který způsobil konkurenční boj tradičních dodavatelů s českými i globálními start-upy, došlo k výraznému nárůstu mladých, rychle rostoucích projektů. Změnily se také modely provozu infrastruktury – řešení uvnitř firmy často nahrazuje kompletní outsourcing infrastruktury nebo provoz e-shopu fungující na bázi podílu na zisku.

„Plné nebo částečné zajištění chodu e-shopu provozovaného jinou organizací umožňuje firmě soustředit se na svůj hlavní byznys. V případě modelu výkonnostního odměňování je dokonce možné hovořit o sdíleném riziku výkonnosti zákaznické komunity mezi obchodníkem a dodavatelem ICT řešení, což je atraktivní zejména pro větší hráče v období stabilizace jejich e-shopů. I to je důvod, proč v tomto segmentu můžeme pozorovat setrvalý růst zájmu. Navíc zajišťuje jednu zásadní věc – trvalou reinvestici obratů do stálého růstu e-shopu,“ řekl Michal Menšík.

Dalším výrazným faktorem, který změní dosavadní poměr sil na trhu, jsou také rostoucí čínské projekty. „Je třeba si uvědomit, že AliExpress, Alibaba nebo DHgate se staly rovnocenným konkurentem eBay a kanibalizují i klasické e-shopy. Jejich podíl bude logicky výrazně stoupat i na českém trhu na úkor tuzemských hráčů. Přitom právě jim se často nedá konkurovat nástrojem, který české e-shopy dobře ovládají – tedy systémem slev a pobídek. Dlouhodobým řešením není ani cílení na populární a specifická slova s nízkou mírou popularity, jak je možné vidět u větších českých e-shopů. Příležitosti se naopak otevírají v investici do zlepšení způsobu práce se stávajícími zákazníky, nejčastěji pomocí investice do systémů pro správu zákaznických komunit a cíleném digitálním marketingu a komunikace,“ dodal Michal Menšík.

Firmy jsou zmatené: Není jasné, na které se vztahuje nový kybernetický zákon

  • Část českých firem si stěžuje, že z nového zákona o kybernetické bezpečnosti není jasné, koho se přesně týká.
  • Podle ředitele certifikační společnosti Bureau Veritas je předpis určen pouze ministerstvům, krajským úřadům a dalším orgánům veřejné moci.
  • Dotčené jsou ale i společnosti, jež spadají do takzvané kritické infrastruktury. Do té patří i oblasti dopravy, potravinářství či bankovnictví.

Některé tuzemské firmy a organizace nevědí, zda se na ně vztahuje nový zákon o kybernetické bezpečnosti. Prováděcí vyhláška či novelizované nařízení vlády jim v tom nedává jasno. Vyplývá to z názorů právníků i firem. Do konce ledna by se přitom měly hlásit národnímu centru kybernetické bezpečnosti CERT.

„Mnoho soukromých firem nás kontaktuje s dotazem, zda se na ně vůbec vztahuje nový kybernetický zákon, potažmo nejproblematičtější vyhláška o významných informačních systémech. Podnikatelskou sféru mohu uklidnit, protože tento předpis je určen pouze ministerstvům, krajským úřadům a dalším orgánům veřejné moci,“ uvedl generální ředitel certifikační společnosti Bureau Veritas Jakub Kejval.

Firmy by si ale podle Kejvala měly ověřit, zda podle aktualizovaného vládního nařízení nespadají do prvků takzvané kritické infrastruktury. Týká se to například bank či pojišťoven s tržním podílem nad deset procent. Platí to i pro soukromé zemědělce v případě, že hospodaří na půdě s výměrou nejméně čtyři tisíce hektarů pro jednotlivou plodinu.

Podle advokáta Jiřího Matznera by se mohlo zdát, že se režim zákona v oblasti kritické infrastruktury bude týkat jen poskytovatelů internetového připojení a telekomunikačních sítí obecně. Týká se ale i společností z energetiky, vodohospodářství, potravinářství a dopravy. Dotkne se i bankovního sektoru a integrovaných záchranných složek.

Počet kybernetických zločinů loni rostl

Klíčové subjekty, kterých se zákon dotkne, jsou na jeho užívání připraveny, menší firmy a společnosti, které se do režimu kritické infrastruktury dostaly nově, však čelí náročným povinnostem. „Podmínky, které musí subjekty splňovat, jsou komplikované a jejich pochopení a správná aplikace vyžaduje dostatečné technologické, ale i právní znalosti. Lze očekávat, že firmy nově pod režim zákona spadající budou nuceny vyhledat konzultaci u odborníků na danou oblast,“ dodal Matzner.

Povinné subjekty musejí mít zavedené bezpečnostní opatření vyplývající z nových vyhlášek nejpozději k 1. lednu 2016. Týká se to například většiny ministerstev, Generálního finančního ředitelství, Státního úřadu pro kontrolu léčiv, Všeobecné zdravotní pojišťovny, České národní banky a dalších.

„Roční lhůta je ještě zvládnutelná, ale za podmínky nasazení velkého úsilí a statisícových částek. Zejména státní správa bude mít problém najít ve svých osekaných rozpočtech nemalé finanční prostředky a rychle je uvolnit,“ podotkl Kejval.

Zákon o kybernetické bezpečnosti schválili poslanci loni a platí od začátku letošního roku. Prováděcí předpisy vyšly na přelomu loňského a letošního roku. Podle Bureau Veritas se loni v prvním pololetí počet trestných činů spáchaných s využitím informačních technologií v ČR zvýšil o 45 procent na 2276 případů.

Článek naleznete také na webu ihned.cz

Na nečekané nebezpečí na horách upozorní SMS

Na horách podnikající subjekty, jako jsou hoteliéři nebo provozovatelé lyžařských středisek, stále častěji nabízí pro své hosty novou službu – zasílání bezpečnostních SMS zpráv. Ty mohou hosty informovat nejen o hrozícím nebezpečí, jako jsou vichřice, náhlé změny počasí nebo laviny, ale také ověřovat, zda jsou po setmění v pořádku. Technologii bezpečnostních nebo krizových SMS již v různé míře využívá také horská služba.

 „Hoteliéři, horské služby či provozovatelé lyžařských středisek, mají enormní zájem na tom, aby zabezpečily a ochránily své návštěvníky před riziky, která na ně v lyžařských střediscích číhají. I proto jsme od nich v posledních dnech zaznamenali poptávku po informačních, notifikačních SMS a dokonce automatických hlasových hovorech. V letošní lyžařské sezóně bylo prostřednictvím našeho systému odesláno již několik set informačních SMS,“ uvedl Ondřej Švrček, obchodní ředitel společnosti Neogenia, která kromě brány neoGate provozuje ještě veřejnou SMS bránu SMSbrána.cz.

S řešením neoGate není nutné hradit žádné paušální poplatky, jak tomu bývá jinde. Zprávy je možné v případě potřeby kdykoliv využít prostřednictvím přednabitého kreditu. Jednotlivé brány navíc nabízí pokročilou práci s kontakty a vyhodnocování komunikace.

„Naši službu v současné době využívají desítky hoteliérů v České republice a ti si mimo jiné pochvalují možnost decentně oslovit všechny své hosty v případě, že se například zhorší povětrnostní podmínky. Obsluha recepce jim totiž pomocí webového rozhraní rozešle hromadné SMS, kde se jich v textu zeptá, zda jsou v pořádku. Host na takovou zprávu může zareagovat jako na běžnou SMS,“ doplnil Ondřej Švrček.

V případě lokálního ohrožení je navíc možné po schválení ze strany operátora rozesílat SMS zprávy zacílené na konkrétní území, aniž by jeho obsluha znala telefonní čísla. To je vhodné zejména pro horské služby, pokud zaznamenají náhlé nebezpečí a potřebují varovat všechny, kteří se v jeho okolí nacházejí.

NeoGate je největší komunikační bránou v České republice. Při SMS rozesílce odbaví zhruba dvanáct procent celkového provozu marketingových, notifikačních a informačních SMS zpráv. Vedle hlavního města Prahy patří mezi její klienty například Plzeňské městské dopravní podniky nebo Krajský soud v Praze. Kromě SMS brány nabízí také lokalizační SMS a systém Voice pro rozesílání hromadných hlasových interaktivních zpráv.

Informační SMS poslouží hoteliérům a lyžařským střediskům

NeoGate, největší komunikační brána v ČR a jednička v SMS marketingu a komunikaci provozovaná společností Neogenia, proniká do nového segmentu trhu. Tento systém, využívaný především pro rozesílku marketingových a informačních zpráv, začíná prostřednictvím bezpečnostních SMS pomáhat také s kontrolou rekreantů nebo výletníků na českých horách.

Informační SMS mají celou řadu výhod. K jejich rozesílání prostřednictvím SMS brán není třeba instalace vlastní technologie ani platit paušální poplatky. Zprávy jsou ve většině případů hrazeny prostřednictvím přednabitého kreditu. Jednotlivé brány navíc nabízí pokročilou práci s kontakty a vyhodnocování komunikace a lze je pomocí API zaintegrovat do informačních systémů provozovatelů.

To potvrdil také Ondřej Švrček ze společnosti Neogenia, která provozuje největší českou komunikační bránu neoGate, umožňující jak rozesílání SMS zpráv, tak uskutečňování automatických hlasových hovorů. „V současné době máme z tohoto segmentu několik desítek klientů, jejich počet ovšem letos výrazně narostl. Informační SMS představují totiž nejjednodušší způsob, jak dostat mezi návštěvníky lyžařských středisek rychlou zprávu – například o blížícím se nebezpečí. Provozovatelé to navíc využívají jako svoji konkurenční výhodu. Zaslat SMS lze přitom nejen těm, kteří sdělili své telefonní číslo, ale také všem, kteří se nacházejí v určité oblasti – tedy například na sjezdovce,“ uvedl Ondřej Švrček, obchodní ředitel společnosti Neogenia.

Systém neoGate lze také jednoduše ovládat skrze webové rozhraní. Rychlost rozesílky je několik desítek SMS zpráv za sekundu, kontakty je tedy možné oslovit takřka okamžitě. Systém zároveň eviduje odpovědi na odeslané zprávy – oslovené číslo tedy může na zaslanou SMS reagovat, jako by byla odeslána z běžného čísla.

NeoGate je největší komunikační bránou v České republice. Při SMS rozesílce odbaví zhruba dvanáct procent celkového provozu marketingových, notifikačních a informačních SMS zpráv. Vedle hlavního města Prahy patří mezi její klienty například Plzeňské městské dopravní podniky nebo Krajský soud v Praze. Kromě SMS brány nabízí také lokalizační SMS a systém Voice pro rozesílání hromadných hlasových interaktivních zpráv.

Jaký bude Valentýn na Pepa.cz?

Speciální valentýnské balíčky, pobyty s valentýnskou tématikou nebo třeba unikátní valentýnská nabídka zboží, takový bude letošní Valentýn pod vedením Pepa.cz, dvojky na trhu slevových serverů.

Hlavním lákadlem pro zákazníky budou letos na Valentýna speciální valentýnské balíčky, kdy zákazníci k vybraným dealům na cestování dostanou v ceně například růži, valentýnský přípitek nebo romantickou výzdobu pokoje.

„Valentýnskými balíčky reagujeme na poptávku našich zákazníků z minulých let a zároveň reagujeme na to, že lidé mají stále méně a méně času takové věci zařizovat. Snažíme se proto naším zákazníkům vyjít vstříc a nabídnout jim v takových případech plný servis,“ říká Jana Bačová, marketing manager Pepa.cz.

Co se týče struktury jednotlivých nabídek, chystá Pepa.cz na valentýna cca 80 dealů, mezi nimiž najdou zákazníci jak již zmíněné valentýnské balíčky, tuzemské i zahraniční pobyty, nabídky zboží i gurmánské gastro zážitky.

„Naší valentýnskou nabídku se snažíme vždy udělat co nejpestřejší tak, abychom uspokojili co nejvíce zákazníků s různými preferencemi. Věříme, že letos je naše nabídka valentýnských dealů historicky nejrozmanitější a nejzajímavější,“ doplňuje Jana Bačová.

Již nyní naleznete na Pepa.cz některé z letošních valentýnských nabídek. Například Luxusní 3chodovou večeři pro dva, Valentýnský zájezd na karneval do Benátek nebo Kytici rudých či bílých růží.

Stark distribution představuje další novinky Xiaomi – špičková velká sluchátka a miniaturní Mi Box Mini

Společnost Stark distribution představuje další novinky z produkce Xiaomi. Po dnešním uvedení dvou verzí vlajkové lodi 5,7″ telefonu Mi Note uvádí Xiaomi další dva zcela nové produkty. Velká sluchátka Mi Headphones, která slibují maximální kvalitu reprodukce a miniaturní Mi Box, s jehož pomocí můžete přenášet z mobilních zařízení bezdrátově obraz do televizoru až v kvalitě Full HD.

Světový gigant Xiaomi potvrzuje svoje ambice stát se ještě významnějším hráčem na poli mobilních zařízení a jejich příslušenství. Kromě představení dvou verzí smartphonů, které se svými parametry a provedením zařadily na samou špičku celosvětové nabídky tohoto segmentu, představuje dnes další dvě novinky.

Sluchátka Mi Headphones nejvyšší kvality

Xiaomi vstupuje tímto uvedením do segmentu velkých sluchátek, který se celosvětově stává nejen poslechovou, ale i módní záležitostí. Nová sluchátka Mi Headphones míří hodně vysoko, což dokazuje nejen luxusní provedení se zlatými prvky, ale také použití polootevřené akustiky s velkými 50mm membránami z beryllia, impedancí 32 ohmů a postříbřeným kabelem.

Mi Box Mini

Již před časem představila společnost Xiaomi zařízení Mi Box, které dokáže bezdrátově přenášet obraz z mobilních zařízení do velkých televizorů, a to až v kvalitě Full HD. Dnes představený Mi Box Mini byste snadno jeho velikostí zaměnili za síťový adaptér k mobilnímu telefonu. Přesto je vybaven čtyřjádrovým procesorem Cortex-A7 1,3 GHz s 1 GB RAM. Mi Box Mini podporuje přenos obrazu až v rozlišení 1080p a zvuk Dolby, DTS audio. Pro snadné ovládání je dodáván s dálkovým ovladačem. Vzhledem k tomu, že Mi Box Mini může být schovaný za televizorem, komunikuje ovladač se zařízením pomocí bluetooth.

Obě novinky vnímáme jako další posun společnosti Xiaomi mezi luxusní značky. Dnes uváděné novinky jsou velmi atraktivní pro české zákazníky a po zvážení konkurenčního prostředí a stávající nabídky jsme připraveni zajistit všechny náležitosti pro jejich prodej v ČR, včetně CE certifikace,“ říká Daniel Římal, obchodní ředitel společnosti Stark distribution.

Je až neuvěřitelné, jakou rychlostí se mladá značka Xiaomi posouvá dál. Uvedení dnešních novinek to opět potvrzuje. S podporou MIUI v Číně jsme připraveni okamžitě začít pracovat na lokalizaci všech náležitostí tak, abychom jako komunita MIUIos.cz poskytli českým uživatelům pohodlné a plnohodnotné prostředí všech dnes uváděných zařízení,“ říká Jan Bartl, zástupce komunity MIUIos.cz, která lokalizuje kompletní uživatelské prostředí do češtiny a slovenštiny. Tyto překlady poskytuje smluvně společnosti Stark distirbution.

[Best_Wordpress_Gallery id=“58″ gal_title=“150115_xiaomi_Mi_Box_Headphones“]

Xiaomi představuje novou vlajkovou loď. Stark distribution uvede Mi Note ve dvou verzích v ČR během prvního čtvrtletí 2015

Společnost Xiaomi, jeden z největších výrobců mobilních telefonů, dnes na tiskové konferenci v Číně představila novou vlajkovou loď. Smartphone sází na dvě varianty, do prodeje půjde ve verzích Mi Note a Mi Note PRO. Výkonnější a vybavenější Xiaomi Mi Note PRO disponuje 5,7palcovým displejem s 2K rozlišením, osmijádrovým 64bitovým procesorem Snapdragon 810, grafickým procesorem Adreno 430, 4 GB RAM a 64 GB interní paměti. Očekávané ceny těchto smartphonů budou tradičně znatelně nižší než u stejně vybavených produktů zavedených značek.

Displeje obou verzí neuvěřitelně tenkého telefonu (pouze 6,95 mm) jsou chráněny zaobleným tvrzeným sklem Gorilla Glass 3 s kovovým rámečkem. Ve verzi PRO pak Xiaomi nabízí nejjemnější displej na trhu smartphonů s 515 pixely na palec, přičemž rozlišení displeje je 2 560 x 1440 pixelů. Přestože byly mobilní telefony s 2K displejem již představeny, díky větší úhlopříčce nedosahují takové jemnosti jako Xiaomi Mi Note PRO.

„Xiaomi opět dokázalo, že je schopné konkurenci překonat rozdílem třídy. Parametry Mi Note PRO jsou bezpochyby nejlepší, které zatím mobilní výrobci dokázali představit. Spolu s vyladěným prostředím MIUI pak očekáváme, že se bude v benchmarcích pohybovat na prvních místech,“ uvedl Daniel Římal, obchodní ředitel společnosti Stark distribution a dodal: „Jakmile se nám do ruky dostanou první kusy mobilních telefonů Mi Note v obou verzích, začneme pracovat na jejich CE certifikaci pro český trh. Stark distribution je jediným českým subjektem, který mobilní telefony Xiaomi v ČR certifikuje. Věřím, že se nám je podaří do Čech přinést již v prvním čtvrtletí 2015.“

Základní verze vlajkové lodi Mi Note je vybavena FullHD displejem o stejné úhlopříčce, o generaci starším procesorem Snapdragon 801 se čtyřmi jádry, grafickým procesorem Adreno 330 a 3 GB RAM. Mi Note se bude prodávat s interní pamětí 16 a 64 GB. Zadní fotoaparát značky Sony nabídne standardní rozlišení 13 mexapixelů, ohniskovou vzdálenost f/2.0 a optickou stabilizaci. Přední kamera zaujme snímačem s velkými 2mikronovými pixely. Telefon navíc disponuje Hi-Fi audio systémem podporujícím formáty APE, FLAC, DSD a WAV, slotem pro 2 SIM (1x micro SIM a 1x nano SIM), které je možné obě provozovat v síti 4G zároveň, a 3 080mAh baterií se systémem Quick Charge 2.0.

„Je až neuvěřitelné, jakou rychlostí se mladá značka Xiaomi posouvá dál. Uvedení dnešních novinek to opět potvrzuje. S podporou MIUI v Číně jsme připraveni okamžitě začít pracovat na lokalizaci všech náležitostí tak, abychom jako komunita MIUIos.cz poskytli českým uživatelům pohodlné a plnohodnotné prostředí všech dnes uváděných zařízení,“ říká Jan Bartl, zástupce komunity MIUIos.cz, která lokalizuje kompletní uživatelské prostředí do češtiny a slovenštiny. Tyto překlady poskytuje smluvně společnosti Stark distirbution.

Po designové stránce telefonu dominuje displej se zaoblenými okraji. Pod displejem jsou umístěna standardní dotyková tlačítka, nad ním pak výstup reproduktoru, indikační diody, senzory a přední kamera. Zadní kryt telefonu je tvořen zaobleným sklem Gorilla Glass 3, je v něm umístěna optika primárního fotoaparátu a diody blesku.

[Best_Wordpress_Gallery id=“57″ gal_title=“150115_Xiaomi_Mi_Note“]