Zájem o české routery roste, Turris prodal loni 2,5x více zařízení

Turris, český výrobce originálních superbezpečných routerů, prodal v roce 2021 2,5 krát více produktů než v předešlém roce. Největší nárůst zájmu o routery Turris byl zaznamenán v evropských zemích a výrazně stoupla poptávka ze strany poskytovatelů internetového připojení (ISP). Letos chce Turris oslovit širší komunitu ISP a zaměří se také na zvýšení podílu na trhu v USA.

České routery Turris, oceňované IT odborníky z celého světa pro svou bezpečnost a pravidelné automatické aktualizace systému i bezpečnostních prvků, se úspěšně začínají prosazovat v Evropě. Turris meziročně prodal 2,5x více routerů a zájem ze strany zákazníků dále roste. Vedle stabilně rostoucí pozice na domácím trhu se výrazně zvýšila poptávka z dalších evropských zemí a vzrostl také zájem ze strany poskytovatelů internetu, což naplnilo očekávání i cíle, které si Turris pro rok 2021 stanovil.

Rok 2021 byl pro český Turris zásadním milníkem. Společnosti se podařilo získat nové prodejní kanály, k čemuž výrazně přispěla mimo jiné i účast značky na největší světové akci zaměřené na mobilní technologie, Mobile World Congressu v Barceloně. Spolupráce se zahraničními distributory a především poskytovateli internetu bude klíčová i v letošním roce, kdy se Turris zaměří na oslovení zákazníků mimo Evropu.

Hlavním cílem pro rok 2022 je zvýšit zájem a potažmo i prodeje za oceánem. Kroky k uskutečnění téhle vize jsme začali podnikat už koncem loňského roku, kdy jsme se účastnili dvou významných akcí – WISPAPALOOZA 2021 a UK WISPA Members Meeting. Na těchto eventech asociací poskytovatelů internetu v Las Vegas a Edinburghu jsme získali příležitost zahájit první osobní jednání s řadou lokálních ISP, distributorů i systémových integrátorů,” komentuje plány Petr Palán, šéf projektu Turris.

Uživatelská komunita routerů Turris, která svými daty přispívá k zabezpečení dynamického firewallu routerů Turris, se v loňském roce rozrostla o více než 150 %. Uživatelé, kteří při instalaci nebo následně v nastavení vlastností povolí sdílení dat o potencionálně nebezpečných snahách hackerů, tak umožňují bezpečnostnímu systému Turris Sentinel vyhodnocovat ještě lépe kybernetické hrozby a okamžitě proti nim pomocí automatických aktualizací chránit své uživatele. V současné době sdílí svá data již tisíce zařízení Turris. Jen během roku 2021 zachytila past každého instalovaného WiFi routeru Turris průměrně přes 2 miliony pokusů o získání kontroly nad routerem, který útočníkům může zpřístupnit podrobné informace o provozu sítě. V roce 2021 rovněž Turris představil výsledek svého vývoje – prototyp nové generace vlajkové lodi, routeru Turris Omnia, který posune možnosti bezpečnostních vlastností, rychlost detekování hrozeb, kvalitu pokrytí prostoru Wi-Fi signálem i další využití přístroje v rámci open source řešení zase o značný krok kupředu.