Uber věnuje volné jízdy Českému červenému kříži, dobrovolníkům sociálních služeb usnadní pohyb po městě

Společnost Uber se rozhodla podpořit činnost sociálních služeb v době koronavirové krize a věnuje volné jízdy dobrovolníkům Českého červeného kříže. Uber tak navazuje na své aktivity v době jarní vlny pandemie, kdy poskytl tisíc volných jízd zdravotnickému personálu v České republice.

Dobrovolníci proškolení Českým červeným křížem na pomocné ošetřovatele se nově budou v rámci svých cest za klienty moci bezplatně svézt Uberem. Společnost Uber Červenému kříži v Česku věnuje celkem 350 jízd, přičemž každý dobrovolník bude moci až pětkrát využít slevu z jízdného v hodnotě 125 Kč na jízdu, což je sleva, která většinu jízd po Praze plně pokryje. 

„Činnost sociálních služeb je nyní důležitější než kdy jindy. Proto jsme se rozhodli dobrovolníkům a pracovníkům České červeného kříže darovat volné jízdy Uberem a zajistit jim tak rychlý a bezpečný pohyb po městě. Chceme jim tím poděkovat za jejich úsilí a zároveň věříme, že jim pomůžeme s jejich každodenní činností,“ popisuje Štěpán Šindelář, country manažer Uberu pro Českou republiku.

Český červený kříž v době krize pomáhá mimo jiné školit dobrovolný pomocný zdravotnický personál, který odlehčuje zatíženým nemocnicím, a také se věnuje sociální činnosti v oblasti péče o seniory, děti a další potřebné.

„Naši dobrovolníci na každodenní bázi pomáhají s péčí v sociálních a zdravotnických zařízeních. To vše vyžaduje neustálý pohyb v terénu, a proto velmi vítáme nabídku bezplatných jízd, která nám významně ulehčí, a především urychlí práci,“ líčí Jaroslava Marková z České červeného kříže.

Kód je platný pro jízdy ve všech kategoriích, a to včetně tarifu „UberX s bariérou“, který přináší garanci plastové zástěny oddělující prostor řidiče a posádky. Kromě bezplatné instalace plastových zástěn do tisíců vozů Uber v reakci na nastalou epidemiologickou situaci aplikoval i řadu dalších bezpečnostních opatření, mezi které patří například elektronické ověřování, zda mají řidiči při přihlašování do aplikace nasazenou roušku, a samozřejmostí je, že jsou všechny vozy pravidelně dezinfikovány a vybaveny dezinfekčními prostředky. 


V souvislosti s epidemií byla spuštěna také osvětová informační kampaň a Uber pro řidiče i pasažéry zavedl možnost bezplatně stornovat jízdu, pokud nejsou dodržena všechna opatření pro maximální ochranu zdraví. Uber zároveň poskytuje finanční podporu každému řidiči, kterému byl diagnostikována nemoc COVID-19 nebo mu byla nařízena karanténa. Více informací naleznete zde.