Přenosné disky Toshiba CANVIO s větší kapacitou

Ověřený produkt s inovativními funkcemi a větším úložným prostorem

Toshiba Europe GmbH (TEG), disková divize Storage Peripherals Division, je jednou z prvních společností na světě, která přichází s 3TB[1] 2,5palcovým externím hard diskem. Toshiba zachovává oblíbené vlastnosti disků CANVIO a zároveň navyšuje jejich kapacitu. 2,5palcové přenosné disky CANVIO BASICS a CANVIO CONNECT nabízejí nyní až 3 TB úložného prostoru a kapacita 3,5palcového modelu CANVIO DESK byla navýšena až na 6 TB.

3 TB prostoru přenosného disku CANVIO BASICS dokážou pojmout například 856 500 digitálních fotografií, 789 000 digitálních hudebních souborů nebo 2 460 filmů[2]. To vše se snadno vejde do kapsy a je chráněno interním senzorem otřesů a technologií zajištění hlav disku. Přístroj komunikuje s Microsoft Windows®, ale může být připojen i na starší hardware, a to bez nutnosti instalace softwaru.

CANVIO CONNECT II dokáže navíc zajistit vzdálený přístup k datům z vašeho počítače, tabletu nebo smartphonu, ať jste kdekoli. Software pro vzdálený přístup, nástroje pro zálohování a NTFS driver jsou předinstalovány na disku již při dodání. Na výběr je několik barevných provedení a uživatele jistě potěší i 10GB prostor, který získají v cloudovém úložišti.

3,5palcový externí disk CANVIO DESK je nyní s kapacitou až 6 TB plnohodnotným obchodním partnerem. Za použití technologie USB 3.0 nabízí rychlý přenos dat. Základní vybavení tvoří software NTI® Backup Now EZ™, který zefektivňuje proces zálohování a poskytuje vyšší ochranu uložených dat.

Generální ředitel Storage Peripherals Division, Toshiba Europe GmbH, Arnaud Bonvarlet, řekl: „Vyvinuli jsme intuitivní bezdrátové řešení pro bezproblémové ukládání dat. Nyní se soustředíme na to, aby měla naše zařízení co nejvyšší možnou kapacitu pro stále rostoucí množství osobních dat. Životy našich zákazníků jsou stále více zachycovány digitálně, a tak se snažíme zajistit, aby jejich vzpomínky bylo možné uložit bezpečně na jednom místě.“

Přenosné hard disky CANVIO BASICS a CANVIO CONNECT II budou od dubna dostupné ve variantě 3 TB a od května se budeme moci těšit i z 6 TB verze modelu CANVIO DESK. Jsou kompatibilní s Microsoft® Windows® 8.1, 8 a 7, využívají rozhraní USB 3.0 a jejich rozhraní umožňuje přenosovou rychlost až 5 Gb/s a dodávány jsou s dvouletou zárukou.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=“83″ gal_title=“Toshiba_CANVIO update“]

[1] Jeden gigabajt (1GB) znamená 1 000 000 000 bajtů a jeden terabajt (1TB) znamená 1 000 000 000 000 bajtů. Úložná kapacita, včetně příkladů různých mediálních souborů, se bude lišit v závislosti na velikostech souborů, formátování, nastavení, softwaru a operačním systému

[2] Testováno společností Toshiba při konkrétním nastavení, nejedná se o odhad. Ukládání hudby s datovým tokem 128 Kbps, kompresí 11:1 a průměrnou délkou písně 4 minuty. Ukládání fotografií z 6 MP digitálního fotoaparátu s použitím komprese JPEG, průměrná velikost fotografie 3,5 MB/fotografii. Ukládání filmů 13,5 MB/min @ 90min, běžné stahování z  iTunes® při datovém toku 1800 kbps. Objem dat, potřebných k nahrání obrázků a filmů se mění v závislosti na použitém zařízení, zaznamenávaném obsahu a podmínkách natáčení. Tyto proměnné mohou zvýšit nebo snížit počet obrázků a filmů, které lze uložit. Výsledky se mohou lišit.