Toshiba a její 15“ profesionální notebook Tecra Z50

  • Lehké hliníkové šasi s podsvícenou, vodě odolnou klávesnicí
  • 6. generace procesorů Intel® Core™ i5 nebo Core™ i7
  • Nejvyspělejší bezpečnostní prvky

Toshiba Europe GmbH uvádí v těchto dnech na český a slovenský trh novou generaci firemního notebooku Tecra Z50-C, který reprezentuje to nejlepší z portfolia profesionálních notebooků Toshiba. Přístroj charakterizuje nové, lehké a odolné hliníkové šasi a nejvyspělejší bezpečnostní prvky pro ochranu citlivých firemních dat.

Toshiba mění s novou generací notebooku Tecra Z50 šasi a představuje lehký a odolný notebook s 15,6“ velkým, matným Full HD displejem a možnostmi vlastní konfigurace na míru dle individuálních potřeb. Zachovány zůstávají všechny klíčové vlastnosti profesionálních notebooků Toshiba, mezi které patří kromě matného displeje také kompletní sada portů v plné velikosti včetně síťového konektoru RJ-45, portů VGA i HDMI a řada prvků pro zachování bezpečnosti včetně vlastního Toshiba BIOSu. Nejvyšší řada Tecra přidává navíc podsvícenou, vodě odolnou klávesnici, a kombinaci ClickPadu a AcuPointu.

Novinky nastupující generace

Nové hliníkové šasi notebooku Tecra Z50-C umožnilo dosáhnout dle konfigurace hmotnosti již od 2,1 kg. Nová konstrukce umožňuje uživatelskou výměnu baterie. Tu ocení především profesionálové, kteří potřebují se svým notebookem pracovat celý den bez nabíjení. Pokud baterie ztratí vlivem dlouhodobého používání část své kapacity, je možné ji okamžitě bez potřeby servisního zásahu vyměnit za novou.

Objednejte si konfiguraci dle vlastní potřeby

Kromě prvních vybraných modelů, které přicházejí právě v těchto dnech na trh, je možné notebook Tecra Z50-C objednat ve vlastní konfiguraci dle konkrétních potřeb již od 5 kusů. Objednávku je možné zadat společnosti Toshiba prostřednictvím některého z autorizovaných distributorů. Kromě volby procesoru, velikosti operační paměti a kapacity pevného disku lze volit mezi integrovanou grafikou Intel® HD Graphics 520 nebo dedikovanou kartou NVIDIA® GeForce® 930M a mezi DVD mechanikou pro čtení a zápis optických disků či LTE modemem.

Bezpečnost a spolehlivost na prvním místě

Firemní data jsou pro většinu společností tím nejcennějším majetkem. Mohou zahrnovat adresáře zákazníků, popisy patentů či postupů nebo jiné know-how. Bezpečnost dat v notebooku Toshiba Tecra Z50-C zajišťuje kombinace několika prvků – čtečky otisků prstů a SMART karet, vlastního BIOSU, který chrání nadstandardně počítač před útokem zvenčí, TPM čipu ve verzi 2.0, jenž umožňuje šifrovat data na pevném disku v případě krádeže a funkce Anti Theft, se kterou je možné po ztrátě nebo zcizení notebooku kompletně zamknout počítač.

Vzhledem k tomu, že Toshiba vyrábí všechny své notebooky Tecra ve své vlastní továrně, kde je zajišťován nejvyšší stupeň kontroly, a protože šasi prošlo v nezávislém německém institutu TÜV Rheinland® náročnými testy odolnosti H.A.L.T (Highly Accelerated Life Test), vybavuje Toshiba všechny konfigurace tohoto notebooku svou Zárukou spolehlivosti Toshiba (Reliability Guarrantie)[1]. Ta zajistí zákazníkovi, že pokud mu během prvního roku od zakoupení notebook vypoví službu vinou výrobní vady, získá kromě záruční opravy také celou pořizovací cenu zpět. Snadnou vzdálenou správu a řešení obtíží na cestách umožňuje IT oddělením nástroj Intel® Active Management Technology (AMT) a při specifických prezentačních potřebách je možné zabezpečit notebook před odcizením pomocí zámku Kensington Lock.

Celodenní výdrž na baterie

Přesto, že je Tecra Z50-C lehkým a velmi výkonným profesionálním notebookem s výkonnými procesory nejvyšších řad 6. generace Intel® Core™ i5 nebo Core™ i7 a jasným FULL HD displejem, vydrží na baterie pracovat až 8,5 hodiny[2]. O optimalizaci spotřeby a dlouhou životnost baterie se stará funkce Eco Utility.

Na náš trh právě přicházejí první čtyři konfigurace tohoto notebooku – Tecra Z50-C-10M, Tecra Z50-C-114, Tecra Z50-C-11J a Tecra Z50-C-11V. Všechny jsou vybaveny 8 GB operační paměti, rychlým SSD diskem s kapacitou 256 nebo 512 GB, osvědčeným WiFi adaptérem, integrovanou grafickou kartou Intel® HD Graphics 520 a čtečkou SD karet. Abyste mohli být kdykoli online, mají tři posledně jmenované integrován navíc LTE/3G modem.

První modely notebooku nové generace Toshiba Tecra Z50-C jsou na českém a slovenském trhu k dispozici prostřednictvím distributorů a prodejců značky Toshiba.

[1] Podléhá podmínkám služby a platí pouze pro vybrané modely. Pokud zákazníkovi během prvního roku od zakoupení notebook vypoví službu, má nárok na standardní bezplatnou záruční opravu a také na vrácení celé pořizovací ceny. Tento nárok lze uplatnit pouze v případě, že byl notebook zaregistrován do 30 dnů od data nákupu. Navštivte www.toshiba-czech.com/reliability

[2] Měřeno pomocí MobileMark 2014

tecra-z50-c_05 tecra-z50-c_06_win10 tecra-z50-c_07_win10 tecra-z50-c_08 tecra-z50-c_beauty_01 tecra-z50-c_beauty_02_logo tecra-z50-c_beauty_02_win10 tecra-z50-c_02_win10 tecra-z50-c_03_logo tecra-z50-c_03_win10 tecra-z50-c_04_logo