Seyfor rozšiřuje své portfolio o dvě nové HR akvizice

Seyfor, jeden z největších evropských dodavatelů ICT řešení, přidává do svého portfolia hned dvě společnosti poskytující software pro recruitment. Koncem minulého týdne koupil Seyfor společnost Datacruit a současně získal 38% podíl v Recruitis.io. Obě platformy chce Seyfor nadále rozvíjet a současně také využít jejich synergie s dalšími svými produkty. Na klíčových pozicích v obou společnostech zůstávají dosavadní majitelé. S rozšířeným portfoliem chce Seyfor pronikat i na další evropské trhy.

Společnosti Datacruit s.r.o. i Recruitis.io mají zásadní postavení v oblasti vývoje a poskytování softwaru ATS (Applicant Tracking System) pro recruitment a mezi jejich klienty patří mimo jiné velké nadnárodní společnosti. Obě akvizice posílí významně pozici i know-how Seyforu. Oblast digitalizace recruitmentu představuje novou kategorii v nabídce, která vhodně doplní personální a mzdové systémy, v nichž je Seyfor velmi silným mezinárodním hráčem. Vzájemné propojení otevírá proto nové možnosti a synergie.

Softwarová řešení nově nabytých společností pokrývají společně oblasti recruitmentu a onboardingu a řeší agendu od vyhledávání talentů přes jejich nábor a nástup až po případné ukončení působení ve společnosti. Mezi klienty řešení Recruitis patří například T-Mobile, Globus, UniCredit, Heureka, Seznam.cz či Decathlon. Náborová platforma Datacruit ATS je aktuálně k dispozici v osmi jazycích a využívají ji zákazníci v deseti zemích. Mezi klienty patří mimo jiné Aures Holding, Rohlík Group, Hofmann Personal, Deutsche Telekom Services, BENU, Super zoo a jen v ČR propojuje víc než 25 lokálních pracovních portálů včetně Jobs.cz či Práce.cz.

Je to podruhé v naší historii, kdy současně kupujeme dva produkty zaměřené na stejný, pro Seyfor nový, tržní segment. Poprvé to byly pokladní systémy Dotykačka a Markeeta. Dnes je Dotykačka jednoznačným lídrem trhu pokladních systémů v České republice. Věřím, že podobný úspěch zopakujeme i s ATS službami Datacruit a Recruitis. Recruitment je dnes velmi náročná disciplína vyžadující velké know-how a kvalitní softwarová podpora je pro tento proces klíčová. Oba produkty patří k nejlepším na českém trhu, a proto se těším na spolupráci s oběma týmy a na využití vzájemných synergií, kterých vidím opravdu hodně,“ komentuje akvizice Martin Cígler, CEO Seyforu. „V Seyforu používáme Recruitis pro nábor už léta, a právě tato zkušenost byla jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli vydat se do tohoto segmentu trhu.“

Dosavadní majitelé společností Datacruit i Recruitis zůstávají na pozicích CEO akvírovaných společností a nadále se budou věnovat řízení firem. „S integrací obou produktů minimálně v krátkodobé budoucnosti nepočítáme, každý z nich má trochu jinou klientelu. Obě řešení budeme nicméně v brzké době začleňovat do portfolia služeb Seyforu, integrovat s našimi HR systémy a co nejdříve chceme začít těžit synergie ze zákaznických bází a ze zahraničních trhů kde působíme,“ doplňuje Cígler.

Hlavním důvodem, proč jsme se rozhodli nechat vstoupit Seyfor do naší společnosti, je pomoc našemu ATS Recruitis.io a onboardingovému systému Onbee.app dostat se na zahraniční trhy, ve kterých Seyfor dominuje. Díky jeho orientaci na konzervativní část trhu se softwarem pro HR agendu si slibujeme přinést jejich zákazníkům svěží a moderní řešení pro jejich potřeby digitálního a moderního náboru a onboardingu nových zaměstnanců,“ komentuje akvizici Štěpán Bartyzal, CEO společnosti Recruitis.io s.r.o.

V Datacruitu věříme v sílu digitalizace a umělé inteligence, které přetvářejí svět HR. Spolupráce se Seyforem nám otevírá mnoho příležitostí a synergických efektů pro integraci našich technologií, což nám umožní poskytovat zákazníkům ty nejlepší služby. Zároveň chceme dostat Datacruit ATS k širšímu spektru velkých zákazníků a akcelerovat zahraniční expanzi. Příchodem společnosti Seyfor získáváme velmi silného investora pro naplnění těchto ambiciózních cílů,“ říká Zdenek Bajer, zakladatel a CEO společnosti Datacruit s.r.o. K podpisu obou akvizicí došlo během dvou dnů. Valuace obou společností byla ve stovkách milionů korun.