Profinit dokončil fúzi, je ryze český a plánuje expanzi

Společnost Profinit, přední poskytovatel IT služeb a jedna z největších českých softwarových firem, od 1. července působí jako Profinit EU, s.r.o. Důvodem změny obchodního názvu je dokončení akvizice společnosti českými majiteli.

Čtyři členové českého managementu koupili společnost od strategického investora, rakouské skupiny New Frontier Group, po osmi letech. Akvizice, oznámená v prosinci minulého roku, je nyní formálně dokončena fúzí původní společnosti Profinit, s.r.o. a její mateřské společnosti Profinit EU, s.r.o., která byla pro akviziční účel založena v roce 2015. Po právní stránce je zaručeno plné nástupnictví zfúzované společnosti. Tím se zjednodušila vlastnická struktura a společnost nyní vlastní manažerský tým ve složení Tomáš Pavlík, Pavel Jíhlavec, Tomáš Smolík a Tomáš Krátký. V čele firmy zůstává dosavadní generální ředitel Tomáš Pavlík. Při restrukturalizace došlo také k odštěpení produktové rodiny Manta Tools do samostatné firmy.

Profinit byl založen v roce 1998 a od té doby je významným hráčem na poli application outsourcingu a information managementu. Jeho řešení využívají společnosti jako Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka, O2 nebo Vodafone. Na konci roku 2015 dosáhla společnost obratu 400 milionů korun a pracuje v ní přes 300 profesionálů z IT oboru.

„Buyout je součástí naší strategie a představuje novou kapitolu příběhu růstu společnosti v odvětví vývoje softwaru na zakázku. Umožní nám se ještě více prosadit nejen na tuzemském trhu, ale také v západní Evropě a USA,” řekl ke změně Tomáš Pavlík, CEO Profinitu.