Profesionální notebook Toshiba Tecra Z50-E na trhu

Toshiba Europe GmbH uvedla na český a slovenský trh první konfigurace nejnovější modelové řady profesionálních notebooků Tecra Z50-E s matným antireflexním IPS full HD displejem o úhlopříčce 15,6″. V kategorii takto velkých notebooků zaujme uživatele hmotnost začínající dle konfigurace již na 2 kg. Počítače pohání procesory 8. generace Intel® Core™ i5 a Core™ i7 s podporou 8 GB operační paměti DDR4, kterou je možné dále rozšířit, rychlých SSD disků a 64bitového operačního systému Winows 10 Pro. O grafické operace se stará adaptér Intel® UHD Graphics 620.

Vysoký standard pro profesionální využití

Notebooky Tecra Z50-E jsou navrženy na základě osvědčených zkušeností s výrobou profesionálních přenosných počítačů společnosti Toshiba. Jejich koncept zahrnuje prostředky pro maximální zabezpečení uložených dat a ochrany proti útoku zvenčí, kvalitní podsvícenou klávesnici, množství portů v plné velikosti, nadstandardní servisní a záruční podmínky, vysokou výdrž na baterie po dobu až 8,5 hodiny[1] a bytelné šasi kombinující hliník a tvrzený plast, jehož odolnost byla ověřena nezávislými testy v německém zkušebním ústavu TÜV Rheinland®.

Konektivita přístrojů Tecra Z50-E zahrnuje jeden port USB 3.1 a tři USB 3.0, dále RGB, HDMI, RJ-45 a čtečku paměťových karet SD. Z další výbavy vyčnívá čtečka otisků prstů usnadňující bezpečnou a rychlou autentizaci uživatele a vlastní Toshiba BIOS. Vysokým firemním nárokům odpovídá tříletá záruční doba s možností on-site servisu u zákazníka a bonus v podobě Záruky spolehlivosti Toshiba (Reliability Guarrantie)[2], která zajišťuje, že pokud během prvního roku od zakoupení vypoví notebook službu vinou výrobní vady, získá zákazník kromě záruční opravy také celou pořizovací cenu zpět.

První konfigurace na našem trhu

Na našem trhu jsou k dispozici první dvě konfigurace tohoto notebooku. První z nich, Tecra Z50-E-104, je k dostání za doporučenou koncovou cenu 29 900 Kč (1 150 €). Pohání ji procesor Intel® Core™ i5 a pro data je k dispozici SSD disk s kapacitou 256 GB. Druhý model nese označení Tecra Z50-E-105, jeho srdcem je procesor Intel® Core™ i7 a obsahuje SSD disk s kapacitou 512 GB. Jeho cena je stanovena na 35 000 Kč (1 350 €). Uvedené ceny zahrnují tříletou on-site záruku a Záruku spolehlivosti Toshiba. Notebooky jsou k dispozici prostřednictvím autorizovaných prodejců společnosti Toshiba.

[1] Měřeno pomocí Mobile Mark™ 2014.

[2] Podléhá podmínkám služby a platí pro vybrané modely. Nárok lze uplatnit pouze v případě, že byl notebook zaregistrován do 30 dnů od data nákupu. Navštivte www.toshiba-czech.com/reliability

Tecra_Z50-D_06 Tecra_Z50-D_07 Tecra_Z50-E Tecra_Z50-E_02 Tecra_Z50-E_04 Tecra_Z50-E_05 Tecra_Z50-E_detail_01