Partnerství Altronu a Nlyte

Altron uzavřel partnerství s Nlyte Software, předním světovým výrobcem softwaru pro správu a provoz datových center (Data Center Infrastructure Management – DCIM). Altron se tak stal partnerem pro systémovou integraci celého řešení v regionu Evropy a Blízkého východu (EMEA) a rozšířil své portfolio řešení a služeb pro datová centra.

Díky uzavřené spolupráci bude společnost Altron zajišťovat kompletní systémovou integraci celého řešení Nlyte u zákazníků včetně následného provozu a servisu. Využije přitom dlouholeté zkušenosti s návrhem, výstavbou a provozem datových center a poskytováním souvisejících služeb. Díky tomu může navrhnout optimální řešení a integraci DCIM pro stávající i nové zákazníky bez ohledu na geografické umístění datového centra.

Řešení Nlyte, které bude Altron integrovat do datových center, umožňuje kompletní řízení veškerých non-IT zdrojů, IT infrastrukturu, kapacitní plánování a servis, tedy komplexní správu datového centra. Samozřejmostí je napojení na další systémy a především nástroje na efektivní využití dostupných zdrojů datového centra. Výhodou je možnost individualizace řešení ze strany Altronu podle aktuálních provozních i obchodních potřeb. Provozovatelé datových center tak mohou snadno a s úsporou investic a času plánovat vytížení své technologické infrastruktury a její budoucí rozvoj.

„Těší nás, že jsme propojili jedničky ve svém oboru. Spolupráce se společností Nlyte nám otevírá nové možnosti na poli moderní správy technologické infrastruktury datových center a rozšiřuje naše portfolio služeb a řešení. Společný přístup již od počátku přináší výsledky v podobě otevřených příležitostí a zakázek napříč regionem EMEA,“ uvedl Stanislav Stejskal, generální ředitel společnosti Altron.

„Spolupráce se společností Altron, která je lídrem v oblasti výstavby a provozu datových center a IT řešení, je pro náš rozvoj na evropském trhu klíčová. Těšíme se na spolupráci při řešení zákaznických projektů, které pomohou zvýšit efektivitu a hodnotu jejich datových center,“ uvedl Moshe Benjo, Head of EMEA Sales ve společnosti Nlyte Software.

Společnost Nlyte Software je výrobcem softwaru DCIM, který jako první uvedla na světový trh a nastavila tak standard pro systémy na správu datových center. Řešení Nlyte patří v současnosti mezi špičku na trhu DCIM systémů a poskytuje komplexní systém vhodný pro širokou škálu datových center, od středních až po ta největší.