Kolonial.cz spouští doručení v den objednávky, nákup nově přiveze za 4 hodiny

E-shop s potravinami Kolonial.cz ze skupiny Mall Group představuje novinky před vánoční špičkou. Nabídne doručení zboží v den objednání pro oblast Prahy a okolí, kde příručí nově přivezou nákup za 4 hodiny od objednání. Výrazně zrychlí také závoz do všech obsluhovaných regionů. Spolu s tím v nabídce posiluje počet velkých cenově výhodných balení. Všechny novinky jsou podle vedení e-shopu předzvěstí dalších zásadních změn, které služba představí v následujících měsících.

V případě doručení v den objednání budou moci zákazníci objednávat ze všech z 11 500 food i non-food produktů v nabídce. Objednávky dokončené do 12 hodin budou na území Prahy a středních Čech doručovány již od 16 hodin stejného dne. Kolonial.cz tak momentálně pokrývá ve středočeském regionu největší plochu (s 1,7 milionu obyvatel) pro závoz potravin v den objednání. Zrychlí také dodání odpoledních a večerních objednávek, a to na celém závozovém území Kolonialu – tedy nejen v Praze a středních Čechách, ale také na Plzeňsku, v Hradci Králové, na Pardubicku a v Ústí nad Labem a Teplicích. Nově budou doručovány od osmé hodiny ranní.

Závoz bude při objednávce nad 1000 korun zdarma, pro nižší sumy bude zpoplatněn výhodněji než doposud – dle konkrétního času a regionu od 29 do 49 korun. “I přes výraznější zatížení vozů očekáváme zachování dochvilnosti příručích v konkrétním dvacetiminutovém termínu. Zcela přesně již dnes přijíždí v 95% případů, ostatní pak mají pouze drobné zpoždění. To jsou hodnoty, které chceme minimálně udržet,” uvádí Ondřej Tomeš, marketingový ředitel Kolonial.cz.

I v případě rychlé objednávky zůstává jeden z hlavních benefitů služby – doručení čerstvých potravin přímo od výrobců nebo pěstitelů bez nutnosti meziskladování. Spolu s uvedenými změnami Koloniál.cz nabízí také další vylepšení – přehlednější filtrování produktů, a více cenově výhodných velkých balení nebo zlevněné kombinace výrobků. Těch je v nabídce momentálně již kolem 10 % a číslo by mělo v následujících měsících růst.

„Zásadním zkrácením dojezdových dob vycházíme vstříc všem zákazníkům. Zároveň se nám tímto způsobem daří efektivněji využívat vozový park a zvýšit tak jeho kapacitu, kterou pak můžeme klientům nabídnout,“ uvádí Petr Vyhnálek, šéf Kolonial.cz. „1,7 milionu obyvatel České republiky a 690 tisícům domácností nyní nabízíme doručení nákupu již v den objednávky, 2,6 milionu osob pak dostane možnost rychlého ranního závozu po večerním objednání. Zároveň dále přizpůsobujeme portfolio našich produktů směrem k velkým zásobovacím nákupům. Naším cílem je stát se v krátkodobém horizontu nejlevnější alternativou pro velké nákupy v porovnání s kamennou konkurencí.“

Novinka se závozem v den objednání by se měla v budoucnu rozšířit také do dalších oblastí, které Kolonial.cz momentálně pokrývá, první na řadu by mohla přijít Plzeň. Podle Vyhnálka jsou zároveň veškeré zmíněné změny pouze malou ochutnávkou toho, na co se zákazníci mohou těšit již v následujících měsících.

kolonial_mapa_zavozu