I vaše myšlenka se může stát start-upem

Uzávěrka přihlášek do 9. ročníku soutěže Vodafone Nápad roku, která umožňuje získat pro rozjezd vlastního start-upu až 10 milionů korun, je již v úterý 10. května 2016. Soutěž je určena všem se zajímavým podnikatelským záměrem, ať už ve formě projektu či pouze rozpracovaného nápadu. Společnost Profinit, dlouholetý partner soutěže a člen poroty, je připravena podpořit další projekty, které z tohoto inkubátoru vzejdou.

Cílem soutěže Vodafone Nápad roku je pomoci začínajícím podnikatelům a studentům uvést jejich nápady na trh, zprostředkovat zpětnou vazbu od zkušených podnikatelů a pomoci jim s internacionalizací vysláním vítězného týmu do amerického Silicon Valley. „České vysoké školy poskytují tradičně vzdělání na špičkové úrovni, avšak vzniká v nich jen málo zajímavých projektů s globálním potenciálem. Jsme proto velmi rádi, že jako partner akce můžeme pomoci odvážným start-upům přestat se držet u zdi. Profinit se angažuje v řadě inovativních projektů včetně těch studentských a podporuje zajímavé myšlenky tím, že jim pomáhá s uvedením na trh či jejich dalším rozvojem, a to třeba i formou konzultací s našimi odborníky,“ řekl Tomáš Pavlík, generální ředitel společnosti Profinit a člen poroty Nápad roku.

O úspěchu projektu v soutěži nerozhoduje pouze nápad samotný, ale také jeho proveditelnost, kvalita zpracování a potenciál budoucího růstu. Díky soutěži mohou všechny projekty, nejen ty oceněné, získat zpětnou vazbu od podnikatelů a investorů, využít jejich mentoring a získat kromě investice i cenné obchodní kontakty.  „V minulosti jsme takto podpořili řadu významných projektů a jdeme ještě dále. Proto pořádáme každý rok prestižní soutěž ACM SPY, kde odborná porota vybírá z českých a slovenských univerzit nejlepší diplomové práce v oblasti informatiky a informačních technologií,“ řekl Bohumír Zoubek, Products and Services Director, společnosti Profinit.

Vítěz letošního ročníku na základě hlasování odborné poroty obdrží 300 tisíc korun. Dalších 100 tisíc korun pak získá ve věcných cenách. Všichni účastníci bez ohledu na pořadí zároveň mají šanci, že právě je osloví panel investorů s nabídkou až desetimilionové investice. Výherce kategorie Coolpad Startup roku vyhraje týdenní pobyt v Silicon Valley včetně účasti na prestižní konferenci TechCrunch Disrupt. Díky významným obchodním a mediálním partnerům zároveň mohou účastníci úspěchem v soutěži zviditelnit svůj projekt před potenciálními zákazníky a partnery.

Součástí projektu Nápad roku 2016 je i řada vzdělávacích akcí. Jde například o setkání se zajímavými osobnostmi, panelové diskuze, případové studie, praktické workshopy nebo networkingová setkání. Finalistům soutěže budou k dispozici dvě desítky zkušených podnikatelů v rámci Mentoring Day. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 8. června 2016.