Hedepy hlásí další investici, celkem tak loni získalo téměř 100 milionů korun. Online psychoterapii věří i maďarský investiční fond

Online psychoterapeutická platforma Hedepy, která po světe sdružuje již stovky terapeutů, v závěru minulého roku dokončila svou dosud nejvyšší investici. V prosinci totiž získala financování ve výši 1,75 milionu eur, investiční kola roku 2023 tak uzavírá s celkovou částkou 3,9 milionu eur, a to prostřednictvím stávajících, ale i nových zahraničních investorů. Do Hedepy, kterému se podařilo ve srovnání s minulým investičním kolem zdvojnásobit svou valuaci, již potřetí vložil prostředky fond N1 i andělský investor Leoš Navrátil. Nově pak investuje také maďarský impactový fond Impact Ventures, který stojí v čele celého kola. Čtveřici investorů uzavírá i jeden ze současných firemních klientů platformy, společnost AspectWorks Group. Finance chce platforma využít nejen pro rozvoj své aplikace sloužící k preventivní péči o duševní zdraví, ale také k rozšíření podpory firemním klientům, kteří Hedepy využívají pro své zaměstnance.


Hedepy funguje na českém trhu od roku 2020, během čtyř let se však platformě podařilo rozšířit i na dalších deset evropských trhů, a to například do Polska, Rumunska, na Ukrajinu či do Řecka a Finska. Na pěti z nich je Hedepy ve svém oboru hráčem číslo jedna, více než 60 % terapií tak aktuálně poskytuje právě v zahraničí. O tom, že je péče o duševní zdraví mezi lidmi stále zásadnější téma, svědčí i to, že platforma meziročně vyrostla o více než 200 % a loni na ní proběhlo více než 100 000 terapeutických sezení. 

Dosud nejvyšší investice míří do Hedepy v době, kdy vklady do českých startupů významně klesají

Poslední velkou investici oznamovalo Hedepy v květnu loňského roku, kdy do platformy putovaly finance ve výši 2,15 milionů eur například od fondů N1, Purple Ventures, RSJ či od andělského investora Leoše Navrátila. Někteří z nich nyní investují do Hedepy již potřetí v řadě, přidává se k nim však i významný maďarský impactový fond Impact Ventures a jeden ze současných firemních klientů – společnost AspectWorks Group, která online psychoterapeutické služby využívá pro své zaměstnance. Dosud nejvyšší investici v celkové hodnotě 3,9 milionu eur, kterou právně zastřešila advokátní kancelář eLegal, získává Hedepy v roce, kdy objem financí putujících do českých startupů meziročně poklesl o více než 75 %. Ukazuje se tak, že péče o duševní zdraví je oborem, který i mezi investory nabývá stále většího významu. 

Hedepy je výjimečné tím, že dokázalo v krátkém čase nejen expandovat na 11 světových trhů, ale také na nich uspět a dále se rozvíjet.  Způsob, jakým kombinují kvalitní terapeuty se self-help aplikací, je v Evropě unikátní a díky tomu věříme, že se mohou brzy stát regionálním leaderem,“ říká Gergő Iváncsics, partner Impact Ventures.

Platforma poskytuje terapie i do firem či škol, lidem pomáhá také self-help zóna  

Hedepy dnes kromě online terapeutických sezení nabízí svým klientům i pokročilou self-help zónu, jejímž cílem je poskytnout lidem prostor, ve kterém se mohou zaměřit nejen na řešení akutních problémů, ale především na prevenci. Klienti tu mají kromě edukativního video obsahu k dispozici také indikativní testy, které jim napoví, odkud může pramenit jejich problém či nejistota, nebo zde mohou zahájit chat s vybraným psychoterapeutem. Hedepy tak nabízí lidem možnost komplexně pečovat o svou duševní pohodu na jednom místě, a to kdykoliv a prakticky odkudkoliv na světě. Právě prevence je přitom v oblasti mentálního zdraví klíčovým faktorem, včasné zakročení totiž dokáže problému buďto přímo předejít anebo alespoň výrazně urychlit jeho řešení. 

Trh se mění, již nemusíme tolik vysvětlovat, proč je důležité o svou psychiku pečovat, teď se naopak můžeme soustředit především na to, abychom potřebnou pomoc dostali ke všem, kteří ji potřebují. Ozývají se nám pojišťovny, firmy, ale třeba i školy, kterým záleží na psychické pohodě jejich zaměstnanců a zároveň si uvědomují, že prevence je klíčem k úspěchu,“ vysvětluje Lukáš Krčil, CEO a spoluzakladatel Hedepy. Platforma totiž kromě terapie pro jednotlivce poskytuje v podobě benefitu rovněž terapie do firem. Jen za minulý rok se počet firemních klientů prakticky zdvojnásobil, služeb Hedepy tak využívá např. společnost Havel and Partners, Ford, Multisport, Oktagon či Unicredit Bank. 

Online terapie vyhovuje klientům i samotným terapeutům 

Platforma zároveň v minulém roce nově spustila i online psychiatrické služby, které poskytuje prostřednictvím ověřených a kvalifikovaných lékařů ve spolupráci s klinikou Unicare Medical.  Každý z napojených odborníků, ať už terapeutů či psychiatrů, musí splňovat vyžadované standardy, o zájemce však přesto není nouze – na čekací listině jich Hedepy napříč zeměmi, kde působí, aktuálně eviduje více než 1500. Online terapie tak není oblíbená jen mezi klienty, ale i mezi terapeuty. Těm totiž poskytuje časovou flexibilitu, možnost pracovat téměř odkudkoliv a také příležitost řešit s klienty i jinou problematiku, než se kterou se setkávají ve své běžné praxi.