Elektromobilitou pro dobrou věc: HoppyGo na ADRA eDrive sbírá e-kilometry a pomáhá dětem v Nigérii

Od 20. května 2021 startuje benefiční akce ADRA eDrive, jejímž cílem je ujet přes 33 tisíc km na mys Dobré naděje a zpět elektromobilem, na elektrokole či na klasickém kole. Účastníci svým zapojením podpoří humanitární projekty ADRA v Africe. Na projektu se podílí také platforma pro sdílení aut HoppyGo, která pro dosažení e-kilometrů zapůjčila ŠKODA CitigoE iV a zároveň na všechny elektromobily ve své nabídce poskytuje slevu v hodnotě 500 Kč. 

ADRA eDrive je benefiční akce spojená s elektromobilitou s cílem podpořit projekty humanitární organizace ADRA v Africe. V nigerijském městě Ouallam se získané finance použijí na vybudování školních tříd pro malijské i místní děti a vybudování vrtu, který zajistí dostatek pitné vody. Dále se peníze použijí v Zambii na pomoc v prevenci proti šíření onemocnění COVID-19 a na pomoc v oblasti obživy. Pomoci může každý – stačí se registrovat na www.adra.cz, zvolit počet km, uhradit startovné a během 20. – 30. 5. 2021 urazit stanovený počet e-kilometrů elektromobilem, na elektrokole nebo klasickém kole.

Najíždět e-kilometry přitom mohou i zájemci, kteří elektrický dopravní prostředek či klasické kolo nevlastní. Během konání projektu si totiž může každý vybrat z 31 elektromobilů na platformě pro sdílení aut HoppyGo, navíc se slevou 500 Kč při zadání kódu ADRAeDrive. “S ADRA Česká republika spolupracujeme dlouhodobě a pomyslnou cestu do Afriky jsme neváhali podpořit. Zapojením do projektu dáváme šanci každému, kdo bude mít zájem se zúčastnit a nevlastní požadovaný dopravní prostředek. Zároveň máme radost, že ADRA eDrive podporuje také udržitelnou mobilitu, která je jedním ze základních cílů konceptu peer-to-peer car sharingu HoppyGo,” uvedl Robin Švaříček, CEO HoppyGo.

Najíždět e-kilometry bude také Adam Koller ze skupiny Lucie, který bude řídit elektromobil ŠKODA CitigoE iV z platformy pro sdílení aut HoppyGo. Adam si za cíl zvolil maximální možnou délku, tedy 100 e-kilometrů a vyrazit plánuje např. na zámecké vinařství Třebívlice, kde má kapela Lucie v pátek 28. 5. 2021 venkovní koncert. 

Platforma pro sdílení aut HoppyGo nabízí více než 2 300 aut nejrůznějších značek, a vedle širokého výběru je velkou výhodou rychlost a jednoduchost celého procesu výpůjčky. Není potřeba podepisovat žádné dlouhé smlouvy a zákazníkovi stačí rychlá registrace se snadným ověřením dokladů. V případě dlouhodobých pronájmů na více dní navíc mohou uživatelé využít výhodný slevový program. V ceně zápůjčky je vždy zahrnuto havarijní pojištění, které kryje všechna běžná rizika.