Dva týdny po otevření okresů zájem o carsharing prudce vzrostl, lidé nejčastěji plánují dovolenou v tuzemsku

Letošní dovolenou Češi opět stráví především v tuzemsku. Odpovídá tomu i prudký nárůst poptávky po zápůjčkách automobilů, která se podle platformy pro sdílení aut HoppyGo po otevření okresů zvýšila o více než 90 %, meziročně o 74 %. Uživatelé mají zájem především o dlouhodobé pronájmy na 3 a více dní a mezi nejžádanější auta patří modely kombi a nejrůznější speciály, jako jsou kabriolety, obytné vozy nebo elektromobily. Nejčastěji si lidé vozidla pronajímají v Praze a Brně s cílem vycestovat na venkov.

Vládní opatření během pandemie výrazně ovlivnila trendy v oblasti cestování a mnoho Čechů pravděpodobně stráví letošní dovolenou opět převážně v tuzemsku. Tento trend se po otevření okresů výrazně projevil také na HoppyGo, kde si lidé začali půjčovat auta a plánovat letní dovolenou. Průměrná délka zápůjčky se opět prodloužila na 4,2 dne a počet dlouhodobých zápůjček vzrostl o 75 %. Meziročně uživatelé realizovali o 3 290 více rezervací a mezi nejžádanějšími vozy se stále drží ŠKODA Fabia, ŠKODA Octavia a Ford Transit.

P2P carsharing se v České republice rychle adaptoval a dnes je velmi využívanou možností v oblasti cestování. „Vzhledem k tomu, že není jisté, jaká omezení budou v létě platit, nabízí dovolená v České republice jistotu a HoppyGo tyto možnosti cestování ještě rozšiřuje. Díky široké nabídce aut si uživatelé mohou vybrat přesně takový vůz, který nejlépe splní jejich požadavky – ať už auto na víkendový výlet nebo dovolenou potřebuje rodina, skupina přátel či jednotlivci. Podle svého plánu si mohou zvolit např. kombi s nízkou spotřebou, komfortní SUV nebo si cestování zpestřit kempováním v obytném voze či svižnou jízdou ve sportovním kabrioletu,“ uvedl Robin Švaříček, CEO HoppyGo.

Mezi automobily drží prvenství vozy typu kombi, které v průběhu cesty nabídnou dostatek pohodlí a zároveň prostorný kufr pro více zavazadel. Do popředí se však aktuálně dostávají také kabriolety, které si uživatelé začali rezervovat především na prodloužené víkendy. Celkem má HoppyGo v nabídce přes 52 kabrioletů, jejichž cena začíná již od 600 Kč na den. Velmi žádané jsou také obytné automobily, které jsou na letní sezónu z téměř 60% zamluvené a elektromobily, kterých je na HoppyGo 30.

V letošním roce HoppyGo očekává rekordní počet zápůjček vozidel, zejména během nadcházející letní sezóny, kdy budou výdělky majitelů z pronájmu aut dosahovat historických maxim. HoppyGo proto stále vítá nové majitele vozů, kteří své auto nepoužívají každý den a chtějí si zajistit nový zdroj přivýdělku. V současné době na HoppyGo pronajímá vozidla přes 1 400 majitelů aut a nabídka tak obsahuje více než 2 300 vozů. Vedle širokého výběru je velkou výhodou rychlost a jednoduchost celého procesu výpůjčky. Není potřeba podepisovat žádné dlouhé smlouvy a zákazníkovi stačí rychlá registrace se snadným ověřením dokladů. V případě dlouhodobých pronájmů na více dní navíc mohou uživatelé využít výhodný slevový program. V ceně zápůjčky je vždy zahrnuto havarijní pojištění, které kryje všechna běžná rizika.