Carsharing HoppyGo nabízí kompletní portfolio elektromobilů Tesla

Česká platforma pro sdílení aut HoppyGo má v nabídce celkem 18 elektrifikovaných vozů, včetně 14 modelů s čistě elektrickým pohonem. Kromě ostatních značek sdílí majitelé kompletní produktovou řadu automobilky Tesla, která je na evropském trhu k dispozici. Samotná Tesla ke konceptu sdílení aut mezi uživateli přímo vybízí a kvituje ho také Evropská federace pro dopravu a životní prostředí.

Podle dat od HoppyGo stojí průměrné auto 95 % času zaparkované. Jeden konvenční sdílený vůz by tak mohl nahradit až 8 dalších a celkově ročně „ušetřit“ 10 až 35 tun emisí CO2. Analýza Evropské federace pro dopravu a životní prostředí však naznačuje, že největší redukce emisí CO2 lze dosáhnout až sdílením elektromobilů. K tomuto konceptu směřuje také automobilka Tesla díky nové aplikaci „Tesla Access“. Ta sdílení mezi uživateli výrazně usnadňuje a majitelé vozů mohou svá vozidla sdílet až s pěti dalšími řidiči. Zatím je však aktualizace dostupná pouze na americkém trhu.

„Vzestup sdílení elektromobilů vnímáme také na naší platformě, kde se nám jejich nabídka meziročně téměř zdvojnásobila a u modelů značky Tesla máme takřka S3XY portfolio. Uživatelé u nás tak mají skvělou příležitost seznámit se s chováním elektrických vozů a např. si vychutnat i jeden velký benefit elektromobilů v Praze, kterým je možnost parkování na modrých zónách. Kromě modelů Tesla máme v portfoliu i další vozy jako např. Nissan LEAF nebo první plug-in-hybrid od ŠKODA AUTO – Superb iV atp.,“ uvedl Jakub Erben, Fleet manager HoppyGo.

 Elektrické vozy jsou v současné době na dealerstvích často nedostatkovým zbožím, a proto HoppyGo nabízí vhodnou alternativu k jejich snadnému otestování. Uživatelé si tak mohou vyzkoušet potenciální koncept budoucí mobility včetně nabíjení na cestách, bezpečnostních funkcí i prvků autonomních systémů. Testování lze přitom spojit se zajímavou destinací, jejichž seznam s více jak 400 tipy na nejzajímavější místa a zážitky spojené s cestováním v České republice nabízí HoppyGo na https://dovolenadoma.hoppygo.com. Kromě toho získá každý nový uživatel slevu na první zápůjčku včetně bonusu za pozvání další osoby.

Na HoppyGo lze vybírat z široké nabídky zhruba 1800 aut a více než 300 modelů vozů. Výhodou HoppyGo je rychlost a jednoduchost celého procesu výpůjčky. Není potřeba podepisovat žádné dlouhé smlouvy – zákazníkovi stačí rychlá registrace se snadným ověřením dokladů. V ceně zápůjčky je vždy zahrnuto havarijní pojištění, které kryje všechna běžná rizika.

 

Produktová paleta automobilky Tesla na HoppyGo:

Tesla Model S:

Rok výroby 2015, karoserie sedan, elektrický pohon s výkonem 386 kW. Výbava: ABS, Adaptivní světlomety, Klimatizace, Litá kola, Nezávislé topení, 4×4, Palubní počítač, Bluetooth, Centrální zamykání, Tempomat, Elektrické nastavení sedadla, Elektrická okna, ESP, Vyhřívaná sedadla, Imobilizér, Satelitní navigace, Parkovací senzory, Tuner/rádio, Přednárazový systém, Posilovač řízení, Regulace prokluzu kol, Dálniční známka, Xenonové světlomety.

Tesla Model 3:

Rok výroby 2020, karoserie sedan, elektrický pohon s výkonem 350 kW. Výbava: ABS, Adaptivní tempomat, Klimatizace, Litá kola, 4×4, Palubní počítač, Bluetooth, Centrální zamykání, Tempomat, Elektrické nastavení sedadla, Elektrická okna, ESP, Vyhřívaná sedadla, Vyhřívání čelního skla, Asistent rozjezdu do kopce, Imobilizér, Isofix, Bezklíčový vstup, LED světlomety, Světelný senzor, Multifunkční volant, Satelitní navigace, Panoramatická střecha, Parkovací kamera, Parkovací senzory, Tuner/rádio, Dešťový senzor, Přednárazový systém, Lane assist, Posilovač řízení, Střešní okno, Tažné zařízení, Regulace prokluzu kol, USB vstup.

Tesla Model X:

Rok výroby 2018, karoserie SUV, elektrický pohon s výkonem 386 kW. Výbava: ABS, Adaptivní tempomat, Adaptivní světlomety, Klimatizace, Litá kola, Nezávislé topení, 4×4, Palubní počítač, Bluetooth, Centrální zamykání, Elektrické nastavení sedadla, Elektrická okna, ESP, Vyhřívaná sedadla, Vyhřívaný volant, Imobilizér, Isofix, Bezklíčový vstup, LED světlomety, Multifunkční volant, Satelitní navigace, Přednárazový systém, Lane assist, Posilovač řízení, Tažné zařízení, Dálniční známka, Sněhové řetězy, Zimní pneumatiky, Xenonové světlomety.