BrandCloud rozšířil platformu pro digitální byznys

Český start-up BrandCloud, do kterého v únoru letošního roku vstoupila společnost ALTRON, rozšířil své působení. Tato inovativní platforma pro digitální obsah je nově k dispozici pro všechny zákazníky bez ohledu na jejich obor podnikání. Z původního zaměření na designéry a marketingová studia BrandCloud vstupuje do světa správy, řízení a provozu digitálního obsahu firemních zákazníků.

Díky přidané interaktivní vrstvě je nyní možné pohodlně vytvářet a upravovat libovolný elektronický obsah, jako jsou smlouvy, projektové výkresy a multimediální soubory uvnitř i mimo firemního prostředí. Platforma BrandCloud je určena především pro střední a větší společnosti (SMB a SOHO), i nadále však zůstává k dispozici varianta vhodná pro sdílení a tvorbu marketingového obsahu malých týmů.

Zákazníci mají k dispozici řadu funkcí, které činí z BrandCloudu vhodný nástroj pro firemní spolupráci. Kromě funkce verzování, snadného rozesílání souborů a správy uživatelských práv a skupin je to již zmíněná interaktivní vrstva metadat, která rozšiřuje informace o souborech. Ty jsou uloženy v datovém skladu, který usnadňuje práci se soubory včetně jejich zálohování. BrandCloud umí nově také integrovat sociální sítě, distribuovat obsah pro e-shopy nebo se přímo připojit k redakčním systémům webových portálů.

„BrandCloud není pouze úložiště, ale komplexní platforma určena pro spolupráci na digitálním obsahu. Chceme se podílet na rozvoji oborových řešení. Kromě řady nových funkcí proto vyvíjíme specializované verze pro vzdělávání, právní a projekční kanceláře spolu s enterprise variantou, kterou lze upravit na míru potřebám zákazníků,“ uvedli Karel Drašnar a Zbyněk Juřena, zástupci start-upu BrandCloud a společnosti ALTRON.

Při vstupu společnosti ALTRON do projektu BrandCloud došlo také k přesunu jeho provozu na novou bezpečnou infrastrukturu, která je umístěna v ČR.

Více informací o platformě BrandCloud je k dispozici na www.brandcloud.cz.