BB Box spouští zpětný odběr obalů, chce podpořit jejich recyklaci

Zákazníci služby BB Box od Bageterie Boulevard, která je jedničkou na českém trhu s firemním občerstvením, mohou nově využít zpětný odběr boxů. Služba BB Box využije možností reverzní logistiky s cílem zajistit recyklaci maximálního množství svých využitých cateringových obalů. Službu mohou v pilotním provozu zatím využít firmy a instituce v Praze, právě zde má BB BOX nejvíce zákazníků.

BB Box vozí každodenně po celé republice stovky objednávek. Navíc skoro třetina firem objednává občerstvení dvakrát týdně a častěji. V jedné objednávce je průměrně kolem 3 BB Boxů. Primárně pro tyto zákazníky je zpětný odběr ideálním řešením. Kurýr při předání nové objednávky automaticky přebere prázdné BB Boxy z té předchozí a postará se o jejich vytřídění. Nic není třeba předem hlásit a firmám tak odpadá starost s tříděním prázdných obalů, které bývá časově náročné. Zpětný odběr se prozatím spouští v Praze, která je v počtu závozů BB Boxů nejvíce frekventovaným městem a nabízí tak nejlepší možnosti pro jeho testování.

„Mezi základní body smart office cateringu patří komplexní jednoduchost využívání služby a také udržitelnost. Proto jsme se rozhodli našim zákazníkům co nejvíce zjednodušit nejen systém objednávek, ale i následné nakládání s prázdnými obaly. Ty jsou samy o sobě po oddělení plastové folie jednoduše recyklovatelné, víme však, že jsou poměrně velké. Takže si úklid a správné vytřídění obalů po poradách nebo akcích rádi vezmeme prostřednictvím kurýrů na starost,“ říká Levon Ter-Ghazaryan, projektový manažer služby BB Box. „V loňském roce jsme doručili desetitisíce objednávek, proto věříme, že můžeme touto novinkou výrazně přispět k udržitelnějšímu zacházení s našimi obaly a jejich recyklaci.“

Obaly BB Boxů nejsou jednodruhové a při jejich třídění je třeba oddělit plastovou folii od papírového těla. Služba takto zákazníky instruuje již nyní, teď však zpětným odběrem celý proces ještě zjednoduší a zvýší šance na správné vytřídění každého použitého boxu prostřednictvím svých kurýrů.

Samotné boxy jsou navrženy tak, aby v nich mohl přirozeně proudit vzduch, který zamezuje nahromaďování vlhkosti. To prodlužuje čerstvost i životnost jídla uvnitř. Díky tomuto řešení získaly na vyhlašování Obalu roku 2019 celkové druhé místo a vítězství v kategorii SAVE FOOD. Ta se zaměřuje na roli obalů při omezení plýtvání potravinami a je vyhlašována v rámci stejnojmenného projektu Agentury pro zemědělství a výživu OSN.

BB_BOX_Levon