BB Box rozšiřuje nabídku o salátové boxy. Reaguje na poptávku po lehčích a zdravějších jídlech

Služba BB Box od Bageterie Boulevard, která je nejrozšířenějším smart office cateringem v ČR, rozšiřuje svoji nabídku o salátový box. Firma tím reaguje na měnící se stravovací návyky ve společnosti i zvýšenou poptávku po lehčí a zdravější stravě. A to jak ze strany zaměstnanců, mezi kterými převládají hlavně ženy, tak i zaměstnavatelů. O lehká jídla pro své zaměstnance totiž stojí 68 % společností, které si zajišťují firemní občerstvení.

Nový Salad Box se skládá ze čtyř salátů: Caesar, Caprese, Luštěniny a Zázvorová dýně s pastou. Jeho složení se bude pro pestrost nabídky průběžně obměňovat. Na rozdíl od čistě bezmasého vegeboxu, který služba BB Box představila v srpnu, bylo složení salátů zvoleno tak, aby naplňovalo hlavně požadavky lidí, kteří vyhledávají lehká jídla, drží některou z diet nebo je trápí potravinová alergie. Mezi principy zdravého stravování patří i menší, ale častější porce. Proto jsou saláty koncipovány tak, aby mohly posloužit i jako rychlá svačina.

BB Boxy svými Salad Boxy cílí hlavně na firemní týmy složené ze zaměstnanců, kteří mají rozdílné požadavky, ale zároveň se zajímají o své jídelní návyky a zdravý životní styl. Ve většině případů se tak jedná hlavně o ženy, které se více zaměřují na složení jídel i výživovou hodnotu. V tomto ohledu ženy udávají trendy ve zdravém stravování nejen na pracovištích.

To potvrzuje i Levon Ter-Ghazaryan, projektový manažer BB Boxů: „O rozšíření nabídky o salátové boxy z řad našich zákazníků usilovaly hlavně ženy a jsme rádi, že jsme jim mohli vyhovět. Podle našich zkušeností se chuťové preference a stravovací návyky v ČR i ve světě rychle vyvíjejí, a právě ženy na ně nejrychleji reagují a nebojí se přejímat nové trendy. Tomu jsme uzpůsobili nabídku a nebáli se zařadit i salát z luštěnin, které jsou v současnosti velmi oblíbené pro svůj vysoký obsah bílkovin, ale troufám si tvrdit, že ještě před deseti by nad takovou nabídku spousta lidí jen mávla rukou.“

Zájem o lehčí stravu neprojevují jen strávníci, ale i samotné firmy, které svým zaměstnancům občerstvení zajišťují. Podle průzkumu společnosti IPSOS, který si nechala služba BB Box zpracovat, pravidelně objednává 68 % firem lehčí formu občerstvení.

„K zařazení salátových boxů do nabídky nás nevedl jen zájem samotných strávníků, ale také zaměstnavatelů, kteří stále častěji na strategické meetingy a důležité prezentace vyžadují lehké občerstvení, které nesníží pracovní výkon a soustředění zúčastněných. Navíc saláty patří mezi ta zdravější jídla a zaměstnavatelé tak přispívají i k celkové zdravotní pohodě a lepšímu výkonu svých zaměstnanců,“ dodává Levon Ter-Ghazaryan, projektový manažer BB Boxů.
Do budoucna se chtějí BB Boxy zaměřit také na osobní stravovací preference jednotlivců i celých týmů a pomocí inovací v objednávkovém systému zjednodušit objednávky pro ty, kteří mají tuto aktivitu na starosti.
„Jako lídr na poli smart office cateringu, který sdružuje firemní občerstvení s chytrými řešeními na poli nabídky jídel, packagingu, logistiky a technologií, chceme tento koncept dále rozvíjet a usnadňovat tak našim zákazníkům práci. Chtěli bychom do profilů integrovat možnosti navolení a zapamatování jídelních preferencí tak, aby systém dokázal již při výběru filtrovat jídla na základě alergií, diet, nutričních hodnot nebo vegetariánských a jiných preferencí. To by mělo do budoucna ještě více zjednodušit objednávání firemního občerstvení a také předcházet tomu, že bude někdo z kolektivu nespokojený,“ doplňuje Levon Ter-Ghazaryan.

Složení Salad Boxu:

Nový Salad Box stojí 449 Kč bez DPH. Obsahuje 4 druhy salátu, přičemž je v něm každý druh zastoupený dvakrát. Jedná se o Caesar se slaninou, krutony, kuřecím masem, little gem salátem a dresingem; Caprese s mixem salátů, mozzarellou, rajčaty, pestem genovese a balsamicem; Luštěninový s mixem salátů i luštěnin, tempehem, okurkou a dresingem se sušených rajčat a Dýňový, který obsahuje dýni hokaido, dresing, modrý sýr, mix salátů, vařené těstoviny, mix semínek. Veškeré dresingy jsou navíc baleny zvlášť, aby si mohl každý zvolit tu správnou míru, případně zdravější variantu bez dresingu.

BB_BOX_SALADBOX_lr