Aplikace Uber nově využívá živý widget na zamčenou obrazovku i Dynamic Island iPhonu 14 Pro

Uber přináší všem svým uživatelům v 1 200 městech světa novou verzi aplikace, která maximálně využívá potenciál nejnovějšího operačního systému iOS 16 i posledního iPhonu 14 Pro. Nabízí tak nové funkce včetně živého widgetu zobrazující čas příjezdu řidiče na zamčené obrazovce i podporu Apple Dynamic Islandu, který je výsadou iPhonu 14 Pro. 

Živý widget pro zamčenou obrazovku je nově dostupný všem uživatelům operačního systému iOS 16, tedy majitelů iPhonu 8 a novějších. Novinka v praxi znamená, že uživatel po objednání jízdy skrze aplikaci Uber i na uzamčené obrazovce svého telefonu vidí živé informace o jízdě. Na widgetu jsou přehledně zobrazeny údaje o tom, za jak dlouho řidič zákazníka vyzvedne, jméno blížícího se řidiče i SPZ a model jeho vozu. V průběhu jízdy je pak zobrazena rovněž informace o průběhu jízdy včetně přesného času vysazení v cíli.

Majitele nejnovějších iPhonů 14 Pro pak potěší podpora Apple Dynamic Islandu, tedy části displeje, kam je umístěna přední kamera telefonu – i na té je aplikace Uberu nově schopna zobrazit relevantní informace. Aplikace využívá výhod této funkce tak, že v prostoru Dynamic Islandu zobrazuje, kolik minut zbývá do příjezdu řidiče, aniž by bylo nutné mít aplikaci Uber otevřenou.

Nová verze aplikace Uber nově postupně přináší také personalizovanější zážitek a objednávání jízd je tak nově ještě o něco rychlejší a jednodušší. Jakmile uživatel na domovské obrazovce klepnete na „Kam to bude?“, zobrazí se mu volba „Uložená místa“ a rovněž seznam destinací vybraný dle jeho minulých jízd a nejpravděpodobnějších cílů jeho cesty. Průběh objednávky tak nově lépe odpovídá tomu, jak daný uživatel Uber používá, a přináší ještě pohodlnější cestu do kýženého cíle.

Tato vylepšení představují největší designové změny aplikace Uber za posledních několik let a dotýkají se téměř všech aspektů zákaznického prostředí – aplikace Uber je tak jednodušší, intuitivnější a personalizovanější než kdykoli předtím. Víme, že život může být zejména v dnešní době nepřehledný, a doufáme, že si zákazníci toto osvěžené prostředí Uberu oblíbí,“ uzavírá šéfka produktového oddělení společnosti Uber Jen You.