14“ Portégé X40-K s inteligentní optimalizací video hovorů na trhu

Dynabook uvedl na náš trh první konfigurace profesionálních 14“ notebooků Portégé X40-K spadajících do prémiové řady X, které se vyznačují špičkovým designem a řadou vylepšených funkcí usnadňujících hybridní práci. Na první pohled zaujme uživatele bytelné hliníkové šasi s broušeným povrchem v barvě Dark Tech Blue. Inovativní proces eloxování hliníku chrání povrch notebooků před poškrábáním. Součástí dodávky všech aktuálně dostupných konfigurací je tříletá celoevropská záruka s Gold On-site servisem u zákazníka.

Srdcem těchto notebooků, které vydrží pracovat na baterie až po dobu 9 hodin¹, jsou procesory Intel® Core™ 12. generace podporované operačním systémem Windows 11 Pro. Bohatou konektivitu pro hladkou práci a propojení se všemi potřebnými periferiemi v jakémkoli prostředí zajišťují dva porty Thunderbolt 4, rozhraní HDMI 2.0, další konektory USB-A 3.2, LAN a slot pro paměťovou kartu Micro SD. Uživatelé, kteří chtějí využít oba porty Thunderbolt 4 pro připojení různých zařízení, mohou k nabíjení použít také samostatný AC konektor. Díky tomu se na cestách obejdou v naprosté většině případů bez replikátoru portů.

Skvělý grafický výkon zajišťuje karta Intel® Iris® Xe. Výpočetní rychlost podporují paměti DDR4 3200 MHz konfigurovatelné do dvou slotů SO-DIMM a SSD disky Gen 4 s vysokými přenosovými rychlostmi a kapacitou až 1 TB. Maximálně efektivní online práci umožňují technologie Intel® AX211 2×2 Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2.

Zvuk a obraz vylepšuje umělá inteligence

Ideální podmínky pro vzdálenou práci a videohovory zajišťují multimediální funkce využívající prvky umělé inteligence. Zvukové technologie AI Realtek potlačují při hovorech nežádoucí zvuky z pozadí a udržují výbornou srozumitelnost hlasu uživatele. Chytrá HD kamera koriguje osvětlení a zlepšuje viditelnost obličeje a jeho kontur. Díky inteligentním nástrojům samotné kamery mohou uživatelé skrýt pozadí obrazu a udržet si soukromí i při využití nestandardních aplikací pro videokonference.

Praktický i velmi odolný

Díky bytelné hliníkové konstrukci s tenkým rámečkem jsou notebooky tenké pouhých 17,9 mm a jejich hmotnost je jen 1,46 kg*. Snížená bezrámová klávesnice nezanechává při zavřeném víku stopy na displeji. Antireflexní Full HD IPS displej se svítivostí až 300 Nitů* zajišťuje dobrou viditelnost za jakýchkoli světelných podmínek a pokročilý systém chlazení využívá výjimečně tiché dvojité ventilátory a gumové podložky na vnější spodní straně umožňující optimální cirkulaci vzduchu a tím i dosažení vysokého výkonu při plném zatížení přístroje. Velmi praktickým prvkem při hybridní práci je také klávesnice odolná proti polití a víko, které lze otevřít až do úhlu 180 stupňů. Celkovou odolnost notebooků Portégé X40-K potvrdily testy odolnosti podle vojenských norem MIL STD 810H.

Nekompromisní zabezpečení

Notebooky Dynabook Portégé X40-K splňují požadavky na zařízení Microsoft Secured-core a vlastní BIOS Dynabook poskytuje spolu s Trusted Platform Module (TPM) 2.0 a možností ověření uživatele pomocí rozpoznání obličeje i otisku prstu velmi silnou ochranu před rostoucím množstvím kybernetických hrozeb. Soukromí a bezpečí uživatelů Portégé X40-K posiluje i posuvný kryt webové kamery, slot pro bezpečnostní zámek a volitelná čtečka čipových karet.

První tři konfigurace na našem trhu

Všechny tři konfigurace dostupné nyní na našem trhu jsou osazeny Full HD IPS displejem se svítivostí 250 Nitů. Model Portégé X40-K-10K pohání procesor Intel Core i5-1240P s podporou 8 GB paměti a SSD diskem PCIe 512 GB. K dostání je za doporučenou koncovou cenu 34 290 Kč včetně DPH.

Srdcem výkonnějšího Portégé X40-K-10M je procesor Intel Core i7-1260P se 16 GB paměti. Pro data je k dispozici M.2 PCIe SSD disk s kapacitou 512 GB. Jeho cena je 38 090 Kč s DPH.

Nejvyšší model Portégé X40-K-13B má oproti předchozímu vestavěn SSD disk s kapacitou 1 TB. Na trhu je za doporučenou cenu 40 590 Kč včetně DPH.

Více o noteboocích Dynabook najdete na https://cz.dynabook.com/generic/business-homepage/.

¹měřeno pomocí Mobile Mark™ 2018. Mobile Mark je ochranná známka Business Applications Performance Corporation

Smiling businessman sitting on the bench and watching on the laptop in city park outdoors.