Vyrazte se svou drahou polovičkou na romantický výlet. Za jakéhokoliv počasí

Věděli jste, že do Krkonošského národního parku míří každoročně více turistů než do amerického Yellowstonu? Cestování nejen v těchto oblastech, ale celé naší zemi je čím dál populárnější. Dokazují to statistiky, když se v českých hotelech, penzionech či kempech jenom loni ubytovalo přes 21 milionu hostů.

Pokud chcete někam vyrazit i vy, na podzim a v zimě se davů turistů určitě bát nemusíte, sezona již skončila a ne každý se odhodlá v podzimním počasím vydat někam za přírodou či dobrodružstvím. Nicméně byla by škoda v tomto jednom z nejromantičtějších obdobích roku sedět doma, když se se svou drahou polovičkou můžete vyrazit objevovat krásy Čech. Pobytem venku v chladných měsících uděláte i něco pro své zdraví a pokud vám bude chladno, tak vás partner určitě rád zahřeje. Nechte se zlákat našimi cestovatelskými tipy na výlet nejen pro dva.

Romantická zřícenina Vítkův kámen

Vítkův kámen (nebo také Vítkův hrádek) je zřícenina nejvýše položeného hradu v České republice. Nachází se na Svatotomášském pohoří nad vesničkou Svatý Tomáš v nadmořské výšce 1035 metrů a nabízí nejkrásnější výhled na celé Lipno a jeho okolí. A co víc, je-li viditelnost opravdu 100%, lze z vrcholu zhlédnout panorama rakouských Alp s masivy Velkého Prielu, Dachsteinu a Watzmanu i velkolepý výhled do vltavského údolí a českého vnitrozemí.

Sněžka při východu slunce

Toužíte-li zažít něco dechberoucího, a navíc si dát pořádně do těla, přivstaňte si a vyšlápněte na Sněžku. Za tmy a tak, abyste z jejího vrcholu spatřili východ slunce.

Nejpohádkovější zámek Červená Lhota

Vodní zámek Červená Lhota se řadí k nejkrásnějším „pohádkovým“ zámkům v České republice. Kromě legendární hudební pohádky Zlatovláska se zde natočily i jiné filmy: O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku.

Za fotkou na vyhlídku Máj

Tohle místo jistě znáte z mnoha instagramových účtů, a ne nadarmo se sem opravdu vyplatí vyrazit. Nejen kvůli dokonalé romantické fotce.

liblice maj  hory Vítkův_kámen

Autor: Petr Kinšt – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46172938

OLYMPUS DIGITAL CAMERA