V karavanu nebo na motorce: Na dovolenou přibalte i dobrý zámek

Dovolená v karavanu je hitem posledních let a stále více z nás tak vyráží nejen po naší vlasti, ale i do ciziny. Jen do Chorvatska letos zamíří více než 800 000 Čechů a většina z nich právě vlastním autem nebo obytným vozem. Trend cestování po vlastní ose, bez závislosti na hromadné dopravě, tak neutichá ani po odeznění pandemie. Romantiku kočovného léta vám ale může snadno narušit vykradený vůz nebo odcizené vybavení. Jak své auto či motorku ochránit?

Základem dobrého zabezpečení je vždy především naše vlastní obezřetnost. Auto tak nikdy nenechávejte otevřené, a to ani na několik minut. Důsledně stahujte okénka a nenechávejte uvnitř cennosti, které by zbytečně přitahovaly zvědavé oči – klasikou jsou kabelky nebo lákavá foto výbava na předních sedadlech. Věci a vybavení vždy ukládejte do zavazadlového prostoru. Dodávku nebo obytný vůz navíc dodatečně zabezpečit přídavným zámkem – nabízí ho třeba český výrobce Tokoz.

Speciální přídavný zámek Vanlock ochrání auto na cestách, odpočívadlech i při stání v hotelových garážích či na parkovištích. Lze ho připevnit na boční i zadní dveře dodávky, karavanu, přívěsu. Díky pojistce jej odemknete i zevnitř zavazadlového prostoru, takže se nemusíte bát zabouchnutí a „uvěznění“ uvnitř v horkých letních teplotách. Zámek odolá extrémnímu vedru, dešti či prachu a můžete ho bez obav vzít i do exotičtějších destinací.

Vyrážíte letos na dovolenou na motorce? Rozhodně nepodceňujte její zabezpečení, ať už jedete na týden k moři nebo na víkendovou jízdu k Mácháči. Motorku vybavte speciálním kotoučovým zámkem na brzdy, který obsahuje pohybové čidlo a na pokus o odcizení upozorní alarmem o 110 db. Zabezpečení doplňte pevným řetězovým zámkem z kalené oceli, který vám umožní bezpečně uzamknout motorku jak v garáži, tak v terénu.

Tipy:

Tokoz Vanlock

http://eshop.tokoz.cz/VANLOCK-TOKOZ-BLACK-S-PULVLOZKOU-PRO-A1KS-_d608163789_11047.aspx

Univerzální a vysoce odolný přídavný zámek na dveře nákladového prostoru dodávek a užitkových vozidel. Vhodný i na přívěsy, nástavby, karavany a obytné vozy.

Kotoučový zámek

https://eshop.tokoz.cz/Kotoucovy-zamek-s-alarmem-_d145900791_11047.aspx

Moto zámek s alarmem na kotoučovou brzdu se hodí k zabezpečení motorek či čtyřkolek. Pohybové čidlo spustí při neoprávněné manipulaci alarm o hlasitosti 110 db.

Řetězový zámek

https://eshop.tokoz.cz/Retezovy-zamek-_d37074442_11047.aspx

Moto zámek s přímým uzamknutím řetězu do těla zámku. Řetěz z kalené oceli s textilním návlekem, chránicím proti poškození.