Tipy na tradiční i méně známé české vánoční trhy

Adventní čas je tady a vy už možná plánujete, kam letos vyrazíte na vánoční trhy. Proč tento rok nespojit výlet za svařeným vínem s návštěvou zámku? V následujících lokalitách na vás čeká pohádková adventní atmosféra, tradiční řemeslné výrobky a regionální dobroty. Na výlet pak můžete vyrazit třeba autem půjčeným přes carsharingovou službu HoppyGo, která zprostředkovává sdílení aut mezi majiteli. Můžete si tak půjčit auto, které zvládne odvézt celou vaši vánoční výpravu.

Adventní trhy na zámku či hradu

Loket

Hrad Loket i letos připravil tradiční krušnohorské Vánoce ve znamení starých řemesel a zvyků spojených s regionem Krušných hor a Poohří. Vyzkoušíte si výrobu slaměných ozdob či vonných františků a mlsné jazýčky potěší zdobení perníčků a pravá krušnohorská kuchyně. Tu správnou atmosféru adventu doplní flašinetář, koledy, krušnohorská folklórní muzika a tanec a divadelní kousky pro malé i velké. Pořádek po oba dny budou hlídat habartovští četníci a chybět nebude Pouliční divadlo Viktora Braunreitera. Tentokráte trhy proběhnou druhý adventní víkend, tedy 8.-9.12, vždy od 10 do 17 hodin.

Český Krumlov

V létě je město plné zahraničních turistů, ale v zimních měsících zde najdete klid a pohádkovou atmosféru. Adventní a vánoční trhy se konají každý den na náměstí Svornosti, a to do 6. 1. 2019. Na všechny malé a velké čeká tradiční Ježíškův poštovní úřad, který přijímá dopisy pro Ježíška. Poštovní schránka pro dopisy dětí bude k dispozici do 9. 12. na náměstí Svornosti na zvoničce u vánočního stromu.

Trhy na severu Čech i na Moravě

Děčín

Do severočeského města Děčín se vyplatí zamířit jak na víkend 8.-9.12., tak v neděli 16.12. První víkend na vás čekají vánoční trhy v Oblastním muzeu, které budou zahájeny v 10:00. Ačkoli se jedná o menší trh, je připravován s láskou a najdete na něm místní i přespolní řemeslníky a trhovce. Tradičně odsud lze poslat přání Ježíškovi, které do nebe donese heliový balónek. O týden později připravil vánoční trh i zámek Děčín, a to na neděli 16.12. Druhé zámecké nádvoří bude zaplněno stánky do posledního centimetru a pro ty, které zajímá, jak trávila Vánoce rodina zámeckého pána Jaroslava Thuna, jsou připraveny adventní prohlídky. Trh započne v 10:00 a bude ukončen v 17:00.

Liberec

Na trhy lze vyrazit i do severočeského Liberce, kde adventní oslavy probíhají na náměstí Dr. E. Beneše před radnicí a v ulici 5. května. Trhy zde skončí až v neděli 23.12.2018. Otevřeno bude od 10:00 do 19:00 každý den, poslední den bude otevřeno jen do 15:00 hodin.

Olomouc

Vánoční trhy v Olomouci se konají od 23.11. do 23.12.2018 v historickém centru města – tedy na Horním a Dolním náměstí. Na náměstí je mnoho stánků, ve kterých naleznete spoustu zajímavého zboží jako například ozdoby, dárky, oblečení, sklo, dobroty i občerstvení. Dále nechybí bohatý kulturní program, betlém a zábava pro děti. Na Dolním náměstí je zprovozněno kluziště již od konce listopadu.

 

O službě:

Carsharingová služba HoppyGo zprostředkovává sdílení automobilů mezi majiteli. Pomocí mobilní aplikace si můžete jednoduše najít vůz, který potřebujete, a půjčit si ho přímo od jeho majitele. Je to tak skvělá alternativa pro ty, kteří své auto nepotřebují celoročně. Můžete si půjčit dodávku na stěhování, prostorný vůz na rodinný výlet nebo třeba své vysněné sportovní auto. HoppyGo v rámci služby nabízí pojištění ručení, takže vám odpadá jakékoli pojišťování a obavy před jízdou.

Pokud naopak svoje auto nevyužíváte každodenně, tak ho můžete ostatním nabídnout v HoppyGo aplikaci. Nebude vám stát v garáži zbytečně a přivyděláte si. Navíc s menším počtem aut poroste i počet volných parkovacích míst ve velkých městech.

Jak si auto půjčit nebo ho naopak k zápůjčce nabídnout zjistíte na: https://www.hoppygo.com/?lang=cs

olomouc-2246276_1920 Loket_v_zimě_2017_(5) cesky krumlov