Technické vybavení pro příjemnou dovolenou

Počet zavazadel, která si s sebou bereme na dovolenou, není neomezený. Proto je potřeba si předem rozmyslet, jak budeme chtít svou dovolenou trávit a co nám rozhodně nesmí chybět. Poradíme vám, co vybrat z technických hraček, abyste se mohli starat už jen o to, jestli máte v ruce drink a modré nebe nad hlavou.

Většina lidí ráda kombinuje aktivní a pasivní odpočinek. Procházky po pláži, po lese či prohlídky evropských metropolí tak rádi doplní poslechem hudby nebo zhlédnutím oblíbeného filmu či seriálu.

Filmy a seriály

Ne vždy se během dovolené vydaří počasí a navíc bývá na všechno víc času než jindy během roku. A tak přichází čas na videa, která dlouhodobě odkládáme. Pokud to vidíte stejně, rozhodně si zabalte notebook s oblíbenými filmy, ať nejste odkázáni jen na program televize. Možná nebudete mít tolik možností zapojit ho do elektrické sítě, takže ideálním přístrojem je lehký notebook, jehož baterie vás podrží co nejdéle a zároveň jej lze při sledování videa použít i jako samostatný tablet. Z tohoto pohledu lze doporučit například oddělitelný notebook Toshiba Z20t, který má výdrž až neuvěřitelných 17 hodin. Samotný tablet s hmotností menší než jeden kilogram (0,73 kg) v plážové tašce či jiném příručním zavazadle ani nepocítíte. Večer si na něm navíc můžete v klidu prohlédnout fotografie, které jste přes den pořídili. Pokud se tedy rozhodnete vzít si s sebou notebook, ať už z pracovních či odpočinkových důvodů, přemýšlejte nad jeho rozměry, výdrží a variabilitou použití.

Fotografování

Co se týče fotek, mnozí nedají dopustit na kvalitní zrcadlovku a dávají si práci s nastavením správné kompozice, hloubky ostrosti a expozice. Pokud je ale vaším cílem při focení zachytit rychle živé vzpomínky, nejspíše u vás zvítězí pohodlí a místo těžkého a rozměrného fotoaparátu si vystačíte s mobilním telefonem.

Výborným řešením je nová varianta telefonu Xiaomi Mi4 se 2 GB operační paměti. Kvalitní 13 MP fotoaparát a možnost nahrávání 4K videí mu propůjčuje vynikající předpoklady pro to, aby zaznamenal všechny klíčové momenty vaší cesty. Za skvělou cenu ho pořídíte v e-shopu xiaomiforsale.com. Nezapomeňte se vybavit také externí baterií, která mu dodá potřebnou energii, kdyby se při aktivním používání telefon vybil. Na dovolené by vás taková situace mohla mrzet dvojnásob. Xiaomi PowerBank se vyrábí v několika variantách, od tenkého elegantního provedení s kapacitou 5 000 mAh až po zařízení s kapacitou 16 000 mAh, kterým můžete nabíjet telefon a zároveň tablet či jiné zařízení.

Hudba

Váš telefon jistě obsahuje nejoblíbenější hudební alba a songy. Abyste je mohli vychutnat během relaxace a zůstat přitom styloví, vybavte se některou z mnoha barev sluchátek švédské módní značky Happy Plugs. Rozhodně si vyberete taková, která vhodně doplní váš outfit na pláži i ve městě.

Myslete na ochranu

Aby se vaše technické hračky při cestování nepoškodily, je dobré vybavit se kvalitními pouzdry a obaly. Happy Plugs nabízí účinnou ochranu pro notebooky a smartphony při zachování velmi elegantního a neotřelého designu.

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv prožití prázdnin – ve městě, u moře, v přírodě nebo na venkově – zvolte hlavně milou společnost rodiny nebo dobrých přátel. I když i samota někdy léčí.  A pokud jste o dovolené zatím jen uvažovali a nemáte zatím vybráno, podívejte se na aktuální nabídku slevového portálu Pepa.cz, který se specializuje právě na cestování.

 

Oddělitelný notebook Toshiba Z20t                          32 990 Kč        www.alza.cz

Telefon Xiaomi Mi4 se 13 MP fotoaparátem             7 233 Kč         www.xiaomiforsale.com

Tenká externí baterie 5 000 mAh                                  406 Kč          www.xiaomiforsale.com

Externí maxibaterie 16 000 mAh                                   813 Kč          www.xiaomiforsale.com

Sluchátka Happy Plugs                                               od 595 Kč          www.iwant.cz

Happy Plugs pouzdro na iPhone 6                           od 595 Kč          www.iwant.cz

Happy Plugs pouzdro na 13“ notebook                    1 695 Kč            www.iwant.cz