T-Mobile zdvojnásobil pokrytí gigabitovým internetem. Nejrychlejší připojení nabízí už více než milionu českých domácností

Společnost T-Mobile v českých domácnostech zdvojnásobila počet internetových přípojek, které umožňují stahování dat rychlostí až 1 Gb/s. Rychlý nárůst počtu přípojek umožnila jak výstavba vlastní infrastruktury optických kabelů až do domů jednotlivých zákazníků (tzv. FTTH – Fiber to the Home – přípojky), tak loni uzavřená dohoda se společností Vodafone o vzájemném zpřístupnění infrastruktury. Nejrychlejší internet od T-Mobilu si díky tomu mohou pořídit i zákazníci v pokrytí kabelového internetu od Vodafonu. Mobilní služby, domácí internetové připojení a internetovou televizi si tak nyní budou moci sloučit jednoduše a přehledně pod jedinou smlouvu u jediného dodavatele. 

Zákazníci v pokrytí gigabitové kabelové sítě od Vodafonu si mohou od 10. července na webu www.t-mobile.cz/internet-na-doma ověřit dostupnost služeb T-Mobilu na své adrese a vybrané služby si následně objednat. Spolupráce se týká přibližně 500 tisíc českých domácností. Zákazníci, kteří zatím neměli možnost využívat nejrychlejší internetové připojení největšího mobilního operátora, si nyní mohou spojit služby do jednoho balíčku, například prostřednictvím služeb Magenta 1 a Magenta 1 Business nebo s individuálním řešením pro firemní zákazníky.  Velkou výhodou je využití stávající kabelové přípojky, takže se celá instalace obejde bez vrtání.

„Spolupráce při budování infrastruktury znamená nejen benefit pro zákazníky, kteří získají větší výběr z poskytovatelů internetových služeb, ale také šetrnější přístup k životnímu prostředí a menší zásahy do lokální zástavby i života lidí. Pokud – stejně jako v tomto případě – nebudeme budovat více paralelních internetových infrastruktur, omezí se výkopové i stavební práce a zkrátí se celkový čas výstavby. Domácnosti i firmy tak mohou získat nejlepší gigabitové připojení k internetu mnohem rychleji,“ říká Michal Podlucký, manažer segmentu pro optický internet T-Mobile Czech Republic.

Rychlý internet pro milion českých domácností

Díky sdílení části síťové infrastruktury budou mít lidé v pokrytí kabelových přípojek na výběr mezi operátory. U T-Mobilu si nyní mohou pořídit službu Cable Internet s rychlostí stahování až 1 000 Mb/s za 299 Kč na prvních 12 měsíců. Jedná se o technologii, která umožní sledování videa ve vysokém rozlišení, práci z domu a rychlé připojení zařízení všech členů domácnosti. Pro připojení lze využít stávající kabelové zásuvky v bytech, instalace nové služby od T-Mobilu je zdarma.

Spolupráce s Vodafonem

Na základě dohody z roku 2022 budou T-Mobile a Vodafone svoje infrastruktury pro nejrychlejší internet nejen sdílet, ale také společně budovat. Vodafone poskytne svých 500 tisíc přípojek standardu DOCSIS 3.1, které umožňují přenosové rychlosti až 1 000/100 Mb/s. Společně s dalšími možnostmi vysokorychlostního připojení k internetu umožní T-Mobile využívat gigabitové připojení s mimořádnými parametry stahování i nahrávání dat více než milionu českých domácností.

T-Mobile pokračuje v budování své čistě optické FTTH sítě

Budování infrastruktury internetových přípojek s gigabitovou rychlostí je už několik let jednou z hlavních priorit T-Mobilu. Výstavba optické infrastruktury s přípojkami typu FTTH začala již v roce 2018 s cílem poskytnout českým domácnostem a firmám nejrychlejší a nejkvalitnější internetové připojení pro práci, studium i zábavu. T-Mobile svou optickou infrastrukturou pokrývá i celá města a obce, například Třinec nebo středočeské Líbeznice a Benešov. Celkem je FTTH připojení od T-Mobilu k dispozici už ve 134 českých městech a obcích.