T-Mobile představuje nové datové balíčky pro cestování mimo EU

T-Mobile přináší všem svým koncovým i firemním zákazníkům dostupnější roaming. Nové a levnější balíčky pro cestující mimo EU reagují na jejich aktuální preference a uživatelé je velice jednoduše nastaví třeba v aplikaci Můj T-Mobile, ti firemní pak například prostřednictvím portálu Moje firma. Pohodlnější roaming za výhodnější ceny umožnilo i nastavení nových podmínek s lokálními partnery. Tři 1GB roamingové balíčky pro datové zóny A, B, C platí vždy 7 dní. Nabídka pokryje 121 států mimo EU definovaných v platném Ceníku služeb. Připraveny jsou rovněž tři balíčky s 2 GB na 30 dní startující na 379 Kč.    

Balíčky byly sestaveny na základě interních dat a reflektují aktuální preference zákazníků stran cílových destinací. Čím dál více roste obliba exotických států a také těch dříve neobjevených pro turismus. Stejně tak i zemí, kde zákazníci obchodují.Cestující mimo EU tak mohou flexibilněji a bez obav užívat datových balíčků, do nichž jsou rozděleny země podle oblíbenosti a nákladů lokálních partnerů. 

„Preference našich B2C i B2B zákazníků, kteří cestují mimo EU, se od covidu výrazně změnily. Proto jsme se rozhodli roamingové služby zjednodušit a upravit tak, abychom jim co nejvíce vyšli vstříc. Podle interní analytiky touto novou nabídkou pokrýváme 98 % jejich potřeb. Díky jednání s partnery, rozšíření počtu balíčků a přerozdělení zemí, jsme se dostali i na výrazně nižší ceny, které jsme propsali do naší nabídky,“ řekl Maximiliano Bellassai, obchodní ředitel pro rezidentní zákazníky společnosti T-Mobile.   

DATOVÁ ZÓNA CENA V KČ ZA BALÍČEK S 1 GB ZEMĚ 
  A   199 Albánie, Arménie, Austrálie, Bangladéš, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Gruzie, Guam, Irák, Izrael, Japonsko, Jordánsko, Kanada, Kosovo, Kuvajt, Moldavsko, Mongolsko, Nikaragua, Nový Zéland, Palestina, Severní Makedonie, Srbsko, Srí Lanka, Švýcarsko, Thajsko, Turecko, Ukrajina, USA, Vietnam, Severní Kypr (Turecko)
   B    259 Afganistán, Alžírsko, Antigua a Barbuda, Argentina, Ázerbájdžán, Bahrajn, Barbados, Benin, Bermudy, Bolívie, Brazílie, Brunej, Čína, Dominikánská republika, Egypt, Ekvádor, El Salvador, Faerské ostrovy, Filipíny, Gabon, Gambie, Ghana, Grónsko, Guatemala, Guinea, Guyana, Honduras, Hong Kong, Chile, Indie, Indonésie, Irán, Jamajka, Jersey (a Guernsey), Jihoafrická republika, Jižní Korea, Kambodža, Kamerun, Katar, Kajmanské ostrovy, Kazachstán, Keňa, Kolumbie, Kostarika, Kyrgyzstán, Libérie, Libye, Macao, Madagaskar, Malajsie, Mali, Maroko, Mauricius, Mexiko, Nigérie, Pákistán, Panama, Papua Nová Guinea, Paraguay, Peru, Rusko, Rwanda, Saudská Arábie, Senegal, Seychely, Sierra Leone, Singapur, Súdán, Taiwan, Trinidad a Tobago, Tunisko, Uganda, Uruguay, Uzbekistán, Vanuatu
  C   699 Anguilla, Bahamy, Belize, Bělorusko, Curacao, Francouzská Polynésie, Grenada, Kapverdy, Monako, Montserrat, Omán, Spojené Arabské Emiráty, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Svatý Vincenc a Grenadiny, Tanzanie, Turks a Caicos

Ceny jsou uvedeny vč. DPH 

Pokud se zákazník na cestu připravuje dopředu, vše najde přehledně, intuitivně a velmi jednoduše např. v aplikaci Můj T-Mobile, stačí do vyhledávacího pole zadat destinaci a vybrat si preferovaný objem dat.  I pro ty, kteří své datové potřeby nestihnou vyřešit před odjezdem, má operátor řešení. Po příjezdu do dané země obdrží každý zákazník uvítací SMS s informacemi o cenách a odkazem na uvítací stránku na webu, která je zdarma, a kde se zobrazí relevantní nabídka datových roamingových balíčků.  

Vše je opravdu snadné a naprosto transparentní – uživatel předem zná cenu i parametry, včetně objemu dat, nikde není potřeba nic hledat. Po vyčerpání datového objemu se rovněž není třeba ničeho obávat, data se pozastaví. Pro další čerpání je nutné balíček aktivovat znovu, prodloužení není automatické, operátor své zákazníky chrání a nehrozí nechtěné přečerpání dat. Bez nákupu se nic neúčtuje. Balíčky fungují jako doplňková služba k běžnému tarifu od T-Mobile na standardní T-Mobile SIM (včetně předplacené SIM), není tak nutné kupovat si v zahraničí další eSIM nebo klasickou SIM kartu od lokálních poskytovatelů.    

Cenu vybrané destinace lze ověřit i zde: https://www.t-mobile.cz/roaming.