SILVESTR U T-MOBILE: TÉMĚŘ 19% NÁRŮST DATOVÉHO PROVOZU A PŘESUN DO PODVEČERNÍCH HODIN, PROBĚHLO NECELÝCH 20 MILIONŮ HOVORŮ

  • Na Silvestra vzrostla spotřeba dat téměř o 19 %
  • Lidé uskutečnili téměř 20 milionů hovorů
  • Z mobilních zařízení odesláno 4 995 467 SMS

Novoroční přání si lidé stejně jako na Štědrý den stále častěji sdělují online. Potvrzují to údaje společnosti T-Mobile, která v rámci silvestrovských oslav letos zaznamenala 19% nárůst datového provozu, velmi mírný pokles počtu hovorů a pokles SMS ve srovnání s rokem předchozím.

Je vidět, že závěr roku naši zákazníci tradičně hojně využívají k možnosti spojit se svými blízkými a popřát jim vše nejlepší do nového roku. Silvestr v síti T-Mobile znamenal téměř 19% nárůst datového provozu, celkový objem přenesených dat vzrostl na 2 889 TBPeak datového provozu se kupodivu přesunul na čas mezi 17:30 a 17:45, vloni vrcholil v čase mezi 21:45 – 22:00,“ uvedla Patricie Šedivá, Head of Communication v T-Mobile Czech Republic.

První lednový den, resp. zkraje příchodu nového roku zákazníci také v síti T-Mobile tradičně telefonovali, celkově šlo o necelých 20 milionů hovorů. Nejvyšší provoz byl tradičně první čtvrthodinu po půlnoci.

Na Silvestra bylo odesláno z mobilních zařízení celkem 4 995 467 SMS, což znamená meziroční pokles o 14,4 %.