Magenta Experience Center boduje udržitelností i nabídkou vzdělávacích aktivit

Magenta Experience Center, které T-Mobile v loňském roce otevřel jako první koncept v celé Evropě na pražském Pankráci, bylo oceněno prestižní světovou architektonickou cenou Archframe Design Awards 2021 v kategorii retail interiér. Inovativní prostor, který nabízí edukační a konferenční prostory i vzdělávací programy pro školy a veřejnost, se rozkládá na ploše přes 800 metrů. Jeho unikátní koncept staví na udržitelnosti a inovacích a 2. února slaví první rok svého fungování. 

Na oceněném architektonickém řešení Magenta Experience Center se podíleli i studenti českých škol. První návrhy vznikly v červnu 2020 na třídenním T-Hackathonu, kterého se zúčastnilo 44 studentů v 17 týmech. Autorské studie přinesly celou řadu zajímavých konceptů a hned 11 ideových nápadů T-Mobile využil při samotné realizaci. Vítězné týmy se následně vydaly do architektonické kanceláře art1st v Budapešti, kde společně s architekty skupiny Deutsche Telekom pracovaly na finálním návrhu. 

Oceněná realizace centra z dílny art1st studia získala v soutěži titul Gold Winner a dostala se tak po bok dalších inovativních projektů světových architektonických jmen ze Španělska či Spojených států. „Magenta Experience Center není jen obyčejným prodejním místem. Od počátku jsme chtěli vytvořit především prostor pro setkávání, kde se lidé mohou dozvědět něco nového a třeba si i vyzkoušet nejnovější inovace a nápady. I proto se na návrhu a realizaci podíleli jak studenti, tak české firmy. Získané prestižní ocenění je důkazem, že se nám společně podařilo vytvořit opravdu unikátní prostor,“ dodává Radek Janíček, manažer Magenta Experience Center. 

Pražské Magenta Experience Center jako jediný koncept v Evropě

Magenta Experience Center je svým konceptem unikátní nejen v rámci České republiky, ale i celé Evropy. Cílem společného projektu českého T-Mobile a Deutsche Telekom bylo vytvořit inovativní prostor, který bude propojovat návštěvníky nejen z řad zákazníků a poskytne jim možnost zažít celý prostor novým způsobem. 

Udržitelnost i vzdělávání

Provoz Magenta Experience Center klade důraz na ekologii, recyklaci, udržitelnost i podporu mladých tuzemských firem. Díky nápadům studentů je prostor také plný zeleně. Česká společnost Future Farming se postarala o vybudování aquaponické farmy, o živé zelené stropy a vertikální zahrady pečuje tuzemská firma Čarokvěty.

Inspirativní prostředí Magenta Experience Center nabízí nejen prostor pro relaxaci a objevování, ale také vzdělávací programy pro širokou veřejnost i školy a zájmové instituce. I přes koronavirové restrikce přivítalo od svého otevření už více než 75 000 návštěvníků a poskytlo prostor pro více než 350 akcí. Výukovými a tematickými kurzy v MEC prošlo přes 500 školáků, přičemž pilotní běhy byly realizovány v rámci letních příměstských táborů a bloky pro školy probíhají od října loňského roku. Jednotlivé programy vznikly ve spolupráci s Českou národní koalicí pro digitální pracovní místa a jsou poskytovány bezplatně. Společným cílem všech vzdělávacích programů je co nejvíce využít unikátních prostor Magenta Experience Center jako příjemnou, inovativní a podněcující učebnici nového formátu.