P2P carsharing HoppyGo vedou Jan Charouz a Petr Dörner

Praha 12. července 2018: Platforma pro sdílení vozů HoppyGo, která nově funguje pod záštitou ŠKODA AUTO DigiLab a Leo Express, představila své vedení. Do čela společnosti, jež vznikla fúzí HoppyGo a SmileCar, byl jako CEO jmenován Jan Charouz, který působil na stejné pozici ve SmileCar, a jako COO Petr Dörner ze ŠKODA AUTO DigiLab.

Úkolem obou bude úspěšný rozvoj největšího P2P carsharingu v ČR, testování a zavádění nových technologií či podílení se na tvorbě prostředí pro legislativní podporu sdílené ekonomiky.

Jan Charouz (30) má s carsharingem bohaté zkušenosti. Díky předchozímu působení ve SmileCar, který založil s podporou dopravce Leo Express a úspěšně jej řídil, je jedním z největších „opinion leaderů“ moderního pojetí carsharingu na českém trhu. Jako člen představenstva Asociace pro sdílenou ekonomiku, jejíž je P2P carsharing nedílnou součástí, je schopen lépe přijímat podněty z celého trhu a připravit půdu pro budování legislativy kolem tohoto relativně mladého oboru.

Petr Dörner (55) ze ŠKODA AUTO DigiLab, kde působí zároveň jako projektový manažer, bude mít v HoppyGo na starosti technologický rozvoj produktu a aplikace, jako například odemykání vozů na dálku či integrace platformy HoppyGo do infotainmentu vozů Škoda. Dříve působil na manažerských pozicích ve společnostech Altron, Eltodo a Nokia a během více jak 20 let ve vedoucích funkcích v oboru telekomunikací a datových center vedl řadu úspěšných projektů v oblasti prodeje, rozvoje podnikání a řízení projektů.

„Fúze obou platforem přinesla z každé to nejlepší. A to jak z hlediska skvěle odladěného produktu, který již můžeme představit našim zákazníkům, tak i z hlediska personálních posil. Jsem ráda, že můžeme využít dynamické manažerské schopnosti Honzy Charouze, který je výrazným vizionářem v oblasti carsharingu i sdílené ekonomiky jako celku. Zároveň se můžeme opřít o léta manažerských zkušeností v technologické oblasti a inovací ze strany Petra Dörnera. Díky tomu máme potenciál nejen úspěšně fungovat na českém trhu, ale udávat trendy také do zahraničí,“ uvádí Jarmila Plachá, vedoucí ŠKODA AUTO DigiLab.

Potr Dorner Jan Charouz