Novým finančním ředitelem Skladonu je Dalibor Knecht. V plánu má zefektivnění finančního řízení firmy i její přípravu na expanzi

Novým finančním ředitelem fulfillmentové společnosti Skladon se stal Dalibor Knecht (55). Do firmy přichází po více než dvacetileté kariéře v Komerční bance a třech letech ve skupině MAPO GROUP, zabývající se aktivitami primárně v oblastech zdravotnictví a moderních technologií. Ve Skladonu bude mít Knecht na starost strategické řízení financí, reporting, controlling i další činnosti spojené s ekonomickou stabilitou dynamicky rostoucí společnosti.

V Komerční bance působil Knecht nejprve jako finanční analytik a následně jako manažer podpory prodeje, odkud se přes pozici náměstka ředitele retailové divize vypracoval až na funkci regionálního ředitele. Tento post, na kterém byl zodpovědný za řízení pobočkové sítě Moravskoslezského a Olomouckého kraje, zastával necelých pět let. Následující tři roky pak strávil ve skupině MAPO GROUP, kde působil na pozici finančního kontrolora. Zodpovídal tak například za komunikaci s bankami, tvorbu a zpracování finančních plánů i reporting pro více než dvacet společností, převážně podnikajících ve zdravotnictví.

Ve Skladonu bude mít Knecht na starost především aktivity soustředěné na stabilní růst společnosti i na přípravu první zahraniční expanze. Bude tak zodpovědný za tvorbu koncepce ekonomického a finančního řízení firmy i vytváření a implementaci odpovídajících nástrojů. Za cíl si klade rovněž zefektivnění jednotlivých činností spjatých s finančním řízením a zavedení procesů, které budou v souladu s plány Skladonu na fungování na dalších evropských trzích.

Skladon je v odvětví e-commerce i logistiky jednou z nejrychleji rostoucích společností s ambiciózními plány nejen v Česku, ale také v zahraničí. Takový růst s sebou však přináší i nutnost maximálně zefektivnit finanční řízení celé firmy a zároveň jí zajistit dostatečné zdroje pro další rozvoj. Právě v tomto ohledu chci využít své zkušenosti a znalosti z oblasti manažerského řízení a posunout tak kvalitu finančního oddělení Skladonu o kus dál,“ komentuje své plány v novém působišti Dalibor Knecht, finanční ředitel ve společnosti Skladon.

Pro fulfillmentovou společnost je nyní další posílení ekonomické stability a zajištění dostatečných finančních zdrojů jednou z hlavních priorit před zahájením aktivit spojených s expanzí do zahraničí. Skladon momentálně analyzuje možnosti dalších evropských trhů, prostřednictvím kterých chce vybudovat síť fulfillmentových center napříč celou Evropou.