Jose Perdomo Lorenzo, GŘ T-Mobilu, bude zodpovědný za strategii a transformaci celé skupiny DT

Generální ředitel společností T-Mobile CZ a Slovak Telekom Jose Perdomo Lorenzo se po pěti letech přesouvá na novou pozici do Německa. Od 1. ledna 2024 bude v pozici Strategy Lead mít na starosti kompletní strategii a transformaci skupiny Deutsche Telekom, reportovat bude přímo generálnímu řediteli skupiny Timotheovi Höttgesovi. Pro Lorenza, pod kterým T-Mobile dosáhl vysoké zákaznické i zaměstnanecké spokojenosti, jde o zásadní kariérní milník. 

Jose Perdomo Lorenzo nastoupil do T-Mobilu 1. října 2018. Do firmy si přinesl více než dvacetiletou manažerskou praxi, silné telekomunikační a obchodní zázemí a vášeň pro kolektivní sport, zejména týmovou cyklistiku, do které osobně aktivně zapojoval i zaměstnance. Pod jeho vedením se společnost výrazně posunula a dosáhla řady úspěchůNapř.  získala dvakrát za sebou prvenství v nezávislém testu společnosti Ookla® za nejlepší mobilní pokrytí a nejrychlejší mobilní síť v ČR, zvýšilo se 5G pokrytí populace, vzrostl také počet gigabitových přípojek a rozrostlo se nejkvalitnější optické připojení (FTTH). V oblasti B2B byla vybudována nová datová centra i privátní 5G sítě. Významným krokem byla také agilní transformace a spojení oddělení napříč českým a slovenským trhem. 

V českém T-Mobilu jsem strávil pět let a nebude to lehké loučení. Za tu dobu jsme si prošli několika globálními krizemi, které se nám podařilo zvládnout především díky skvělým lidem, jenž v T-Mobile pracují a neustále ho posouvají dál. Nebude se mi lehce loučit ani s Českou republikou, již jsem si pro její dechberoucí historická místa a úžasné přírodní scenérie velice oblíbil, ani se Slovenskem, kam jsem často jezdil. Nazrál však čas postavit se nové výzvě, na kterou se již nyní moc těším,“ uvedl José Perdomo Lorenzo, CEO Českého T-Mobile a Slovak Telekom.

Do nové pozice si Josého vybral generální ředitel skupiny Deutsche Telekomu Timotheus Höttges, jemuž bude Lorenzo přímo podřízený. V rámci vedení firemní strategie pomůže Deutsche Telekomu v digitální transformaci, zaměří se na získávání nových příležitostí, směrování trhu, technologické trendy a celkový rozvoj firemní strategie. Společně se svým týmem bude Jose úzce spolupracovat se všemi obchodními divizemi, aby naplnil cíle skupiny na cestě stát se telco leaderem.

Ve své stávající roli CEO zůstane Lorenzo do konce letošního roku. Nový generální ředitel T-Mobile CZ a Slovak Telekom bude oznámen po ukončení výběrového řízení.

Jose Perdomo Lorenzo (1971) je zkušeným manažerem s více než dvacetiletou praxí a důkladným telekomunikačním a obchodním zázemím. Svou kariéru začal v roce 1996 jako technik ve společnosti Spanish Sener Engineering & Systems a později v Boeing Company v USA. V roce 2000 se stal management konzultantem ve španělské pobočce McKinsey & Company, o šest let později se jeho působištěm stala skupina Telefónica, kde nejprve působil jako ředitel marketing Telefónica Spain a od roku 2008 jako ředitel B2C divize v Telefónica O2 v ČR. Poté se roku 2010 vrátil do mateřské společnosti ve Španělsku jako Global Managing Director pro oblast eHealth a bezpečnost. V roce 2014 nastoupil do Millicomu (telekomunikační skupina s tržbami přesahujícími $6B, s 18,000+ zaměstnanci), kde naposledy zastával funkci generálního ředitele Tigo Paraguay, jedničky na lokálním konvergovaném trhu. Od roku 2018 působí jako generální ředitel T-Mobile CZ a Slovak Telekom.