Jak zabránit nezvaným návštěvám u popelnic? Stačí dobrý zámek

Obzvlášť ve velkých městech bývají popelnice častým cílem nočních návštěvníků. Zvířata, která dokáží udělat u popelnic pořádný nepořádek i lidé, kteří šetří místo ve své popelnici a rádi do ní přihazují vlastní odpad. Pro všechny tyto případy je proto dobré vybavit popelnice kvalitním zámkem, který nezvané hosty udrží dál.

Zamykání popelnic je třeba řešit včas. Jinak se může stát, že se váš odpad rychle stane „vyhlášeným“. Potvrzuje to i Petra Seková ze společnosti TOKOZ, která zámky na kontejnery nabízí. „Zvířatům, jako jsou třeba drobní hlodavci, ale i kočky, stačí chvilka na to, aby se dostala do popelnice. Kromě toho, že udělají značný nepořádek, si mohou na přísun potravy zvyknout a stahovat se pak do domu pravidelně. Takovou situaci vyřeší jedině uzamčení popelnice.“

Kromě hlodavců, kteří s sebou nesou i riziko přenosu nemocí, si popelnice vybírají také lidé, kteří chtějí ušetřit a odpad dávají do cizích popelnic. Nezvaní návštěvníci se navíc většinou nebojí použít při otevírání popelnic hrubou sílu, proto je třeba vybrat zámek, který takový útok zvládne bez úhony. Zámek Konti Pro, který vyrábí žďárská společnost Tokoz, odolá i hrubému násilí včetně pokusů o odvrtání nebo vytržení. Dlouhý řetěz z oceli umožní pohodlné uzamknutí a zámek „přežije“ také extrémní klimatické podmínky a různé výkyvy počasí včetně nadcházejících mrazů. Nestane se tak, že by vám popelnice nešla v zimě otevřít nebo bylo nutné zámek po sezoně měnit.

Výhodou zámku Konti Pro je také možnost sjednocení na jeden společný uzávěr s dalšími výrobky z řady Tokoz Pro. Pokud například uzavíráte popelnice do přístavku, jako tomu bývá u panelových domů, pak můžete mít jeden společný klíč jak od popelnice, tak od dveří. Ty stačí vybavit kvalitní cylindrickou vložkou s bezpečnostní certifikací nebo odolným visacím zámkem, a šance, že se k popelnicím dostane někdo nežádoucí, bude minimální.

Tokoz Konti Pro

Zámek určený k zabezpečení kontejnerů a popelnic. Tělo ze slitiny zinku odolá i hrubému násilí, bumpingu, vyhmatání či pokusům o vytržení. Odolá výkyvům počasí a lze ho přidat na společný uzávěr s dalšími výrobky řady Tokoz Pro.

Visací zámek Gama

Visací bezpečnostní zámek certifikovaný ve třetí bezpečnostní třídě. Má zvýšenou odolnost vůči přestřihnutí, přeřezání, vypáčení, vrtání a rozbití. Lze ho sjednotit pod hlavní nebo generální klíč systému Tokoz Pro.

Cylindrická vložka Tokoz Pro

Certifikovaná bezpečnostní vložka je 100% odolná vůči planžetování a bumpingu. Je spolehlivá i náročných klimatických podmínkách a je kompatibilní se všemi standardními typy kování.

tokoz_pro_400_oliva_2 Konti PRO 1 konti9 kvalitni_visaci_zamekTOKOZ_GAMA_40_big_1