iSTYLE se spojuje s m:zone a posiluje v regionu. Na česko-slovenském trhu má nově 16 prodejen, v CEE dokonce 61

iSTYLE a m:zone spojují své aktivity a pod hlavičkou iSTYLE budou nově na Slovensku provozovat šest prodejen v Bratislavě, Žilině a Trenčíně. iSTYLE je největším partnerem značky Apple ve střední a východní Evropě, v Česku a na Slovensku má 16 prodejen. V pěti zemích CEE otevřel již 9 prodejen s nejvyšším statusem Apple Premium Partner. Novým generálním manažerem iSTYLE SK se stává někdejší CEO a vlastník m:zone Branislav Rentka. Po spojení s m:zone má iSTYLE ambici již v příštím roce na slovenském trhu pokořit obrat 85 milionů eur. Ke sloučení obou firem dojde ihned po schválení transakce ze strany příslušných úřadů.

Společnost m:zone působí na slovenském trhu již od roku 1996 a aktuálně disponuje třemi prémiovými prodejnami v centrech Aupark a Eurovea v Bratislavě a v centru Aupark v Žilině. Tato trojice nově doplní původní slovenské prodejny iSTYLE v bratislavských centrech OC Central a Bory Mall a trenčínskou prodejnu v OC Laugaricio. Spojením firem tak vzniká zásadní Apple Premium Reseller na slovenském trhu, který zákazníkům přinese nejen nabídku Apple zařízení a široký výběr příslušenství, ale také profesionální poradenství pro retailové i firemní zákazníky, širokou nabídku možností financování a v neposlední řadě také špičkový nákupní zážitek, v rámci kterého zákazníka ekosystémem Apple provází tým odborníků vyškolených podle standardů společnosti Apple.

„Spojení obou značek je výsledkem dlouhodobého vzájemného respektu a zároveň naplněním společné vize nabídnout zákazníkům na Slovensku co nejlepší dostupnost prodejen a ještě lepší služby. Společně budeme pod značkou iSTYLE schopni synergicky využít silné stránky obou firem a usnadnit cestu k Apple zařízením mnohem širšímu okruhu koncových zákazníků, podnikatelů i firem. Pro stávající zaměstnance m:zone se nic nemění a spojení nebude mít žádný vliv na provoz stávajících poboček,“ popisuje Branislav Rentka, nový generální ředitel iSTYLE SK.

Stávající tým iSTYLE na Slovensku doplní všichni stávající zaměstnanci m:zone a iSTYLE SK bude podléhat vedení místního managementu v čele s generálním ředitelem Branislavem Rentkou. Rebranding stávajících prodejen je naplánován do konce roku 2023.

„Slovensko je trhem s atraktivní kupní silou, vysokým růstovým potenciálem a zároveň trhem, kde mají monobrandové prodejny silnou pozici. Jelikož je pro nás celý region střední a východní Evropy strategickým, posílení pozice na slovenském trhu pro nás byla přirozeným krokem. Společnost m:zone je se svou takřka třicetiletou tradicí a výbornou znalostí lokálního prostředí skvělým partnerem,“ popisuje motivy spojení regionální manažer iSTYLE pro CEE Csaba Gyarmati.

Věrnostní program, lepší e-shop i nové prodejny s vyšším statusem APP

V rámci sloučení budou moci všichni zákazníci využívat výhody věrnostního programu společnosti iSTYLE a také bezproblémového online nakupování na webu istyle.sk. Nakupující zároveň získají přístup k širší prodejní síti. Exkluzivní designové prodejny v atraktivních lokalitách, s pečlivě vyškoleným personálem a s nabídkou služeb, jako je možnost odprodat své staré zařízení, vyzvednout si objednávku z e-shopu nebo zajistit si financování pro svůj osobní i firemní nákup, tak budou mít zase o něco blíže. Obchodní závazky společnosti m:zone budou převedeny na iSTYLE a zákazníci se tak nemusí obávat o případné uplatnění záruky.

Ambicí iSTYLE pro další měsíce je kontinuální růst napříč segmenty, tedy jak v oblasti prodeje koncovým zákazníkům, tak v oblasti B2B, ve které je iSTYLE napříč trhy velmi silný. Firma zajišťuje nejen prodej, ale i financování zařízení a jejich následnou implementaci v souladu s individuálními potřebami firem, a to jak v oblasti malých a středních firem, tak i velkých korporací a institucí. Již v příštím roce chce firma na slovenském trhu pokořit obrat 85 milionů eur, otevřít nové lokace a zároveň rozšířit síť o prodejny s nejvyšším statusem Apple Premium Partner, které se svým nákupním standardem přibližují ikonickým prodejnám Apple Store.