Naložte se do soli!

Sůl je nad zlato. A pak je také skvělá na čerstvém chlebu s máslem, anebo jako zázrak pro tělo a detoxikaci organismu. Řeč je o soli epsomské. Ta je přírodním exfoliantem a antioxidantem. Využívá se pro léčbu bolavých svalů, suché kůže, a dokonce i v boji proti řadě vnitřních onemocnění.
Na rozdíl od běžných solí obsahuje hořčík a síru, které jsou zde uchovány ve formě síranu hořečnatého. Je tvořena malými, bezbarvými krystaly, které jsou podobné běžné kuchyňské soli. Ta je však tvořena sodíkem a chlorem ve formě chloridu sodného.
Při vnějším použití na rozdíl od jiných solí nedochází k vysušení pokožky. Ve skutečnosti nechává pokožku vláčnější a hladší. A tak se nezbývá, než se do této soli naložit!

Blahodárné účinky koupele pocítíte hned po prvním vyzkoušení – uvolňuje nervový systém a uvolňuje svalové napětí. Pomáhá tak při relaxaci a regeneraci organismu nejen po sportovním výkonu.

Čím je ještě epsomská sůl výjimečná?

  • Udržuje normální hladinu hořčíku v krvi.
  • Podporuje detoxikační činnost jater.
  • Pomáhá při tvorbě bílkovin v kloubech a mozkové tkáni.

Příprava hořčíkové koupele: Do teplé vody nasypte 1 hrnek epsomské soli a 20 minut relaxujte. Po koupeli se po všech ohledech budete cítit jako znovuzrození. Kromě koupele ji můžete využít k přípravě peelingů, vlasových masek nebo dokonce jako čistící prostředek v domácnosti.

Epsomskou sůl si můžete spolu s dalším nákupem objednat z e-shopu Kosik.cz.

Natu Epsomskou sůl 500 g koupíte na Košík.cz za cenu 99,90 Kč.

 

epsomska_sul_