5 tipů na chytré dárky pro školáka na 1. stupni

…aneb dárky, které rozvíjejí logické myšlení, kreativitu a učí děti základy programování

Děti si chtějí a potřebují hrát. Během hry navíc rozšiřují svůj obzor i dovednosti. Jedním z nejrychleji dostupných prostředků jim dnes poskytují technologie, které děti doslova vtahují do svého světa. Mnoho rodičů proto využívá k zabavení svých ratolestí smartphone nebo tablet. Ty však mají svá úskalí – ve většině případů nabízí jen pasivní konzumaci zábavy, která děti zaujme, ale nerozvíjí je.

Jak využít možnosti, které moderní technologie nabízí, k rozvoji dětského potenciálu? Mnohdy stačí jen málo – najít způsoby, výukové aplikace nebo technické hračky, které budou děti bavit.

Dále najdete pět tipů na hračky, které děti současně zabaví i rozvíjí.

Sada vzdělávacích her Osmo Coding Starter Kit for iPad – FR/CA (3 490 Kč)

Sada her pro děti od 5 do 10 let, kombinující digitální svět tabletu s fyzickou hrou, která rozvíjí slovní zásobu a čtení, kreativitu a logické a kritické myšlení spolu se základy kódování. Pro hraní není potřeba připojení k internetu. Osmo je skvělé i pro osvojování si cizího jazyka zábavnou a hravou formou.

Robotická koule Sphero BOLT (6 090 Kč)

Vzorový příklad robotických a digitálních technologií pro všudypřítomnou zábavu a vzdělávání. Odolná koule s programovatelným 8×8 světelným displejem a pokročilými senzory pro sledování rychlosti, směru a zrychlení otevírá nekonečné množství kódovacích a herních funkcí. Dokonce může „komunikovat“ s ostatními BOLT roboty. Děti mohou programovat Sphero BOLT pomocí jednoduchého rozhraní aplikace Sphero Edu!, které jim současně otvírá cestu k poznání programovacího jazyka JavaScript využívaného ve webovém prostředí. Aplikace podporuje operační systémy iOS, Android, Kindle i Chrome.

Výuková sada Seed Studio Car Kit (2 690 Kč)

Robotické autíčko Car Kit je současně hračkou a výukovou pomůckou. Pomáhá dětem rozvíjet schopnost řešit problémy, zlepšovat matematické dovednosti a také je formou hry učí základní znalosti v oboru programování. Autíčko složené ze 4 magnetických modulů se pohybuje po nakreslených drahách a poslouchá povely, které lze snadno naprogramovat prostřednictvím programovacího softwaru v počítači. Je kompatibilní s Lego stavebnicí a s balíčkem Starter Kit, který umožňuje využít dálkové ovládání a aktivaci zvukem.Programovatelný interaktivní šnek Robobloq Qobo (2 490 Kč)

Robotická interaktivní hračka, která spojuje rozvoj intelektuálních a praktických dovedností a seznamuje děti se základy programování. Umí zpívat, tancovat, číst i lézt a reaguje na dotek. Součástí balení je 30 programovacích karet a herní mapa. Jeho funkce lze dále rozšiřovat pomocí výukových karet Robobloq. Díky možnosti propojení s počítačem programovatelnými příkazy slouží dobře jako vzdělávací pomůcka a děti ho mohou využívat i v pozdějším věku.


Dětské chytré hodinky
TCL MOVETIME Family Watch s GPS lokátorem a krokoměrem (2 659 Kč)

Skvělá hračka a současně praktický pomocník pro rodiče, jejichž děti začínají chodit do školy samy. Hodinky počítají kroky, měří ušlou vzdálenost, pomáhají rodičům sledovat pohyb dětí mimo domov a v případě potřeby nabízí i možnosti telefonování, videohovorů, hlasových zpráv, pořizování a sdílení fotografií i soukromých či skupinových chatů. Zkrátka, rodiče se mohou podívat, kde jejich dítě je a kdykoli se mu dovolají. K určení polohy využívají GPS, AGPS, Glonass, Beidou, Wi-Fi a pohybový senzor. Automaticky odešlou zprávu, pokud se dítě vychýlí z předem stanovené oblasti, kterou lze volitelně stanovit. V případě nouze nabízí funkci okamžitého SOS volání na předem stanovené kontakty stiskem bočního tlačítka.