10 důvodů, proč využívat P2P carsharing

P2P carsharing, tedy sdílení aut přímo mezi lidmi, se i v České republice stává stále oblíbenější službou. Majitelé aut zjišťují, že si mohou přivydělat na provoz auta, když ho zrovna nepotřebují, a lidé bez vlastního vozu zase našli v carsharingu dobrý způsob, jak si auto kdykoli vypůjčit, jednodušeji než v půjčovně. Čím je carsharing výjimečný a proč ho vyzkoušet?

  1. Odpadají „provozní“ starosti a náklady

Vlastní auto stojí nejen peníze, ale i čas. Je třeba myslet na termíny technických a servisních prohlídek, přezouvat a uskladňovat pneumatiky a samozřejmě pravidelně platit pojištění, parkování a drobné i větší opravy. Půjčení auta přímo od majitele přes carsharingovou platformu vás těchto klasických provozních starostí ušetří – dostanete auto s platným pojištěním, o jehož provoz a údržbu se nemusíte starat. Auto tedy platíte skutečně jen ve chvíli, kdy jej potřebujete.

  1. Auto jen tehdy, když ho potřebuji – bez starostí s parkováním

Většina aut stojí až 95 % času zaparkovaná v garáži nebo před domem. Zvlášť v centru města a na sídlištích pak majitelé musí zdlouhavě hledat volné místo, případně platit za pronájem parkovacího stání. Carsharing oproti tomu umožní si auto půjčit jen ve chvíli, kdy ho opravdu potřebujete, a pak ho opět vrátit majiteli. Odpadají finanční náklady spojené s parkováním i strach, že auto na veřejném parkovišti někdo odře nebo vykrade.

  1. Nejvhodnější vůz vždy po ruce

Na jedno univerzální auto, které by zvládalo vše a hodilo se na každou příležitost, si budeme muset asi ještě počkat. Carsharing se ale skvěle hodí právě v případě, kdy vaše vlastní auto zrovna nestačí. Využít ho můžete, když potřebujete odvézt nábytek z obchodu, přestěhovat se, jet na rodinnou dovolenou či výlet anebo chcete reprezentativní vůz na obchodní cestu. Carsharing je zkrátka jediný způsob, jak mít přístup vždy k tomu nejvhodnějšímu vozu pro dané využití.

  1. Žádné složité papírování

Půjčit si auto z klasické půjčovny většinou znamená strávit poměrně dost času „papírováním“. Carsharing výrazně minimalizuje starosti, a především administrativu spojenou s půjčením. Platforma HoppyGo, která v Česku propojuje majitele vozů s lidmi, kteří si chtějí auto půjčit, umožňuje rychlou registraci přímo v rámci své aplikace. Po ověření dokladů už si pak můžete rovnou vybírat z nabídky více než 1 500 vozidel po celé ČR. K dispozici vám navíc bude spolehlivá zákaznická podpora, která je vždy připravena řešit jakýkoli problém.

  1. Otestujete si vaše budoucí auto

Zamilovali jste se do konkrétního typu auta, ale chtěli byste si ho nejdřív pořádně vyzkoušet? Díky carsharingu si můžete vaše auto snů vypůjčit třeba na víkend či na týden a v klidu si ho projet a otestovat. Na rozdíl od testovacích jízd u prodejců vám nikdo nebude „dýchat za krk“ a budete mít na vyzkoušení tolik času, kolik potřebujete.

  1. Dopřejte si zážitkovou jízdu

Mnoho z nás sní o jízdě v nějakém unikátním voze, elektrickém autě, nebo třeba o výletu ve stylové limuzíně. Dostat se k takovému vozu ale nebývá jednoduché a jeho výpůjčka může být drahá, spojená se složitou byrokracií či různými omezeními. Když sáhnete po nabídce sdílených aut na HoppyGo, máte svůj vůz snů snadno a rychle k dispozici. Získáte jej jen pro sebe a budete moci vyrazit na cestu přesně podle svých představ.

  1. Auto v servisu už vás neomezí

Auto se nám většinou rozbije v ten nejnevhodnější okamžik. Shánět náhradu je pak časově náročné, zvlášť pokud je před vámi objednaná dovolená a potřebujete co nejdřív vyrazit na cestu. Široká nabídka sdílených aut může doslova vytrhnout trn z paty, třeba i v případě, kdy potřebujete auto na jedno odpoledne, protože to vaše je zrovna v servisu.

  1. Příležitostné jezdění vlastním autem stojí výrazně víc než výpůjčka

Profesionální řidiči carsharing v práci nevyužijí, ale lidem, kteří neujedou víc než 10 000 km ročně, se vyplatí po sdíleném autu sáhnout. Pokud máte auto jen na občasnou cestu do práce na nákupy nebo na víkendovou cestu, pravděpodobně za jeho údržbu a provoz zaplatíte výrazně víc, než kdybyste si na své cesty vůz půjčovali.

  1. Sdílením auta si lze i vydělat

Carsharing není je pro ty, kteří nemají vlastní auto. Můžou ho využít i majitelé aut k poměrně snadnému výdělku a „přivydělání si“ na provoz automobilu. Stačí auto nabídnout ostatním v ty dny, kdy ho zrovna nepotřebujete. Služba HoppyGo, která funguje jako platforma pro sdílení aut, takto jen do konce roku 2018 majitelům aut za zápůjčky vyplatila přes 10 milionů korun. Nejde navíc jen o peníze. Sdílením svého vozu může majitel svou trochou přispět k efektivnímu využívání stávajícího vozového parku a bojovat tak proti přehlcení měst auty.

  1. Sdílení aut ulehčí městům

Kdo dojíždí každý den do práce, dobře ví, jak špatně města zvládají nápor aut v dopravní špičce. Ve velkých městech je výrazně více registrovaných aut než řidičů. Spolu s narůstající dopravou jde ruku v ruce rostoucí množství zplodin, a tedy i horší ovzduší pro všechny. Sdílení aut je jednou z cest, jak městům ulehčit. Jedno sdílené auto může nahradit 8-10 nesdílených, uvolnit více parkovacích míst, a především ulevit životnímu prostředí. Mnoho zplodin totiž vzniká právě při zdlouhavém hledání místa k zaparkování.

P2P carhsharing je v tomto ohledu tím nejlepším řešením, protože služby jako HoppyGo nemají žádnou vlastní flotilu a nepřidávají tedy do města žádná další auta. Platforma naopak umožňuje stávající auta lépe využít a nabízí alternativu k vlastnímu vozu, který nemusí být nezbytný.

_______________

O HoppyGo:

Carsharingová služba HoppyGo zprostředkovává sdílení automobilů přímo mezi lidmi. Pomocí mobilní aplikace si můžete jednoduše najít vůz, který potřebujete, a půjčit si ho přímo od jeho majitele. Zájemci o vypůjčení auta na HoppyGo mají k dispozici vozy všech kategorií – od malých městských aut přes klasické sedany, kombíky a limuzíny až po užitkové dodávky či prázdninové karavany. Na platformě je k dostání přes 1 500 vozů a 300 různých modelů aut.

Služba poslouží samozřejmě i majitelům aut. Pokud svůj vůz nevyužíváte každodenně, tak ho můžete ostatním nabídnout v HoppyGo aplikaci. Nebude vám stát v garáži zbytečně a přivyděláte si. Navíc s menším počtem aut poroste i počet volných parkovacích míst ve velkých městech.

HoppyGo_Kodiaq-1

Ko_068