XiaomiForSale.com představuje chytrou žárovku, se kterou vykouzlíte jedinečnou atmosféru pro každou příležitost

Značka Xiaomi a chytrá domácnost, to jsou pojmy, které se čím dál více spojují. Jeden z největších výrobců mobilních telefonů na světě to s chytrými přístroji řízenými aplikací ve smartphonu myslí skutečně vážně. To dokazuje i další přírůstek v e-shopu XiaomiForSale.com – chytrá žárovka Xiaomi Yeelight Smart Lightbulb.

Jen si to představte – sedíte v křesle, vezmete do ruky telefon, kliknete na displej a v okamžiku proměníte ráz pokoje tím, že upravíte intenzitu osvětlení a nastavíte jeho odstín do libovolné barvy. Nebo ležíte v posteli a čtete knížku. Po jejím zavření v polospánku jen dotykem na displej telefonu zhasnete světlo a usínáte. To vše je dnes již realitou, kterou dokáže zajistit chytrá žárovka a aplikace ve smartphonu. Zkoušejte a sledujte, jak pouhá změna osvětlení dokáže změnit atmosféru tak důvěrně známého místa, jakým je váš obývací pokoj nebo ložnice.

Žárovka dokáže vykouzlit libovolný odstín z barevného spektra a její používání je velmi jednoduché. Vydrží svítit až 20 000 hodin a díky použité technologii LED je její spotřeba ve srovnání s běžnou žárovkou velmi nízká – při plném výkonu jí stačí pouhých 6 W.

Vzhledem k tomu, že chytrá žárovka používá standardní závit, je její instalace velmi snadná. Stačí ji jednoduše zašroubovat do objímky. V těle žárovky je vestavěna elektronika, která komunikuje pomocí WiFi s routerem Xiaomi, potažmo s aplikací v mobilním telefonu. Pořízení WiFi Routeru není nijak nákladnou záležitostí, nehledě na to, že jeho vlastnictví vám v budoucnu umožní využití dalších chytrých doplňků Xiaomi, jako například bezpečnostního domovního systému, čističky vzduchu či dalších užitečných zařízení.

Komunikaci žárovky a telefonu s operačním systémem Android zajišťuje aplikace s názvem Smarthome, která zároveň umožňuje ovládání dalších chytrých zařízení Xiaomi.  Aplikaci, přeloženou z čínštiny, můžete získat na stránkách české komunity MIUI (www.MIUIos.cz),  která lokalizuje veškerý software přístrojů Xiaomi, včetně nadstavby operačního systému MIUI, kterou používají smartphony a tablety této značky.

Xiaomi Yeelight Smart Lightbulb je dalším krokem kupředu v oblasti chytré domácnosti a díky její nízké spotřebě také v ochraně životního prostředí. Chytrá žárovka je již nyní dostupná v online obchodě XiaomiForSale.com, který zajištuje její dodání v rámci ČR a Slovenska do 3 pracovních dní od objednání a také lokální záruční i pozáruční servis. Její cena je 1 117 Kč (41 €).