Xiaomi dělá domácnost chytřejší

Futuristická vize domácnosti ovládáné pomocí mobilního telefonu se pomalu ale jistě stává skutečností. Čínský gigant Xiaomi, který je známý především výrobou smartphonů, překvapuje postupně společnost technickými doplňky pro domácnost, plně ovládanými na dálku pomocí mobilního telefonu.

Dnes si jen málokdo dovede představit televizi bez dálkového ovládání a brzy tomu bude i s ostatními technickými doplňky ve vaší domácnosti. Bezpečnostní systém, osvětlení, čistička vzduchu, domácí bezpečnostní kamera, zásuvka, router… to vše je jen malou ukázkou toho, co světu čínské Xiaomi přinese. Ovládání všech těchto a mnohých dalších přístrojů odkudkoli pomocí jediné mobilní aplikace v pohodlném a bezchybném prostředí – tak může reálně vypadat již brzká budoucnost. Tato zařízení chrlí Xiaomi jedno za druhým a díky zkušenosti ze světa mobilních telefonů a specializovaných aplikací sdružuje ovládání většiny z nich do jediné aplikace chytré domácnosti. Česká komunita MIUI, která je napojena na čínského původce této aplikace, již nyní připravuje její lokalizovanou verzi a je připravena na její pravidelnou aktualizaci. Jakmile bude tato aplikace v evropských jazycích plně funkční, otevře dveře reálnému světu chytré domácnosti v našich domovech.

Některé z těchto zařízení oceníte každý den po příchodu z náročného zaměstnání. Ukázkou je čistička vzduchu, jejíž provoz můžete sledovat a řídit průběžně ze svého mobilního telefonu. Každý den se tak vracíte do příjemného prostředí, kde si můžete naplno „oddechnout“.

Pokud znáte ten pocit, kdy ležíte u bazénu a hlavou se vám honí ta neodbytná otázka „Vypnuli jsme žehličku?“, vězte, že tato situace má své řešení. Android aplikace v telefonu umožní na dálku zhasnout rozsvícenou žárovku nebo vypnout celou zásuvku, do které je zapojen zapomenutý přístroj představující nebezpečí. S bezpečnostním systémem Xiaomi Smart Home Suite, jehož pohybové senzory nebo čidla otevření dveří a oken správně umístíte, si také můžete být jisti, že se do vašeho bytu v době vaší nepřítomnosti nedobýval žádný nezvaný host. A pokud vám mobilní telefon oznámí narušení prostoru, jednoduše si ve stejné aplikaci spustíte na dálku ovládanou IP kameru Xiaomi Yi a uvidíte, co se u vás doma opravdu děje.

V domácnosti, jejíž členové zatím neřešili centrální datové úložiště, poslouží výborně  Wi-Fi router Xiaomi, který spojuje funkci vytvoření bezdrátové sítě, sdílení internetu a datového úložiště pro celou rodinu, a to i pro propojení s kompatibilním televizorem či audio přehrávačem.

Již dnes je na českém trhu velký výběr smartphonů Xiaomi, které se výkonem vyrovnají těm nejrenomovanějším značkám, ale cenou zůstávají výrazně více při zemi. Pro českého uživatele jsou překlady aplikací zajišťovány komunitou MIUI, která je poskytuje českému dovozci Stark Distribution a nově také asijskému e-shopu xiaomiforsale.com, na kterém již brzy budou evropští zákazníci moci zakoupit téměř celý sortiment Xiaomi. Koncept chytré domácnosti je opravdu za dveřmi.

[Best_Wordpress_Gallery id=“70″ gal_title=“Xiaomi chytra domacnost“]