Toshiba Canvio Premium: prémiové stylové datové úložiště s kapacitou až 3 TB

Perfektní kombinace stylu a univerzálnosti s možností vzdáleného přístupu k datům

Divize Storage Peripherals Toshiba Europe GmbH ohlašuje uvedení nového přenosného disku Canvio Premium, který umožňuje jednoduché a bezpečné ukládání vašich souborů. Elegantní design Canvio Premium doplňují diamantem broušené hrany stylového kvalitně zpracovaného hliníkového pouzdra. Pro připojení k nejnovějším zařízením můžete využít adaptér na port USB 3.0 typu C. Externí disk je k dispozici v barvách stříbrného a tmavě šedého kovu. Je ideální pro moderní lifestylově orientované zákazníky hledající výjimečné úložné externí řešení. Kapacita tohoto malého disku je v závislosti na zvoleném modelu až 3 TB[1].

Abyste měli přístup ke svým uloženým datům, nemusíte Canvio Premium nosit s sebou. K dispozici je software pro vzdálený přístup. Stačí, když necháte Canvio Premium připojený k vašemu domácímu počítači a můžete k souborům, fotografiím a filmům přistupovat z jakéhokoliv počítače, mobilního telefonu nebo tabletu[2]. Navíc je k externímu disku přibaleno 10 GB prostoru zdarma v cloudovém úložišti. Vaše důležité soubory a dokumenty tedy budou dosažitelné skutečně odkudkoli.

Kompletní obsah můžete uzamknout vaším unikátním heslem a zamezit tak neautorizovanému uživateli v přístupu. Důležité soubory, filmy, hudba i fotografie tak budou s Canvio Premium v bezpečí. Pro maximálně efektivní využití disku můžete nainstalovat zálohovací software, který poskytuje řadu možností a vlastností zálohování. Můžete tak naplánovat, kdy bude probíhat automatická záloha vašich dat a předejít tak ztrátě dokumentů. Díky portu USB 3.0 je přenos dat velice rychlý.

Externí disk je k dispozici také ve verzi pro zařízení Mac. Disk Canvio Premium for Mac, který je z výroby naformátován na souborový systém HFS+, je určen pro okamžité využití s produkty Mac bez nutnosti přeformátování.

Externí disk je k dispozici v barvách tmavě šedého a stříbrného kovu v kapacitách 1, 2 a 3 TB. Na evropském trhu bude od poloviny dubna tohoto roku za doporučenou koncovou cenu od 90 €. Od 14. do 18. března bude tento externí disk vystaven na veletrhu CeBIT 2016 společně s celou produktovou řadou divize Storage Peripherals společnosti Toshiba v hale č. 14 na stánku H52.

——-

[1] Jeden Gigabyte (1 GB) znamená 109 = 1 000 000 000 bytů a jeden Terabyte (1 TB) znamená 1012 = 1 000 000 000 000 bytů. Využívají se mocniny 10. Počítačový operační systém však uvádí kapacitu ve dvojkové soustavě, kdy 1 GB = 230 = 1 073 741 824 bytů a 1 TB = 240 = 1 099 511 627 776 bytů, a ukazuje tak nižší hodnotu kapacity úložiště. Dostupná úložná kapacita (včetně příkladů různých mediálních souborů) bude kolísat na základě velikosti souboru, formátování, nastavení, softwaru, operačního systému a dalších faktorů.

[2] Canvio Premium nebo Canvio Premium for Mac musí být připojen k PC a WiFi prostředí. (PC musí být zapnutý nebo v režimu stand-by).

Canvio Premium_family_lifestyle_01 Canvio Premium_silver_beauty_04 Canvio Premium_silver_beauty_05 Canvio Premium_silver_beauty_06 Canvio Premium_silver_beauty_07 Canvio Premium_silver_beauty_08 Canvio Premium dark grey_lifestyle_01 Canvio Premium silver_lifestyle_01 Canvio Premium_dark grey_beauty_01 Canvio Premium_dark grey_beauty_02 Canvio Premium_dark grey_beauty_03 Canvio Premium_dark grey_beauty_010 Canvio Premium_family_01 Canvio Premium_family_02 Canvio Premium_family_03 Canvio Premium_family_04