Toshiba a její mimořádně výkonný prémiový notebook Portégé X30

Toshiba Europe GmbH uvádí na náš trh ultratenký prémiový notebook nové generace Portégé X30. Mezi prvními modely tohoto elegantního přístroje je mimo jiné konfigurace s mimořádně výkonnými komponenty, Portégé X30-D-10L. Tento přístroj s pohodlnou podsvícenou klávesnicí, matným dotykovým Full HD displejem o úhlopříčce 13,3″ a operační pamětí 32 GB je určen profesionálním uživatelům, kteří jsou zvyklí mít otevřeno mnoho aplikací současně a chtějí tenký a mobilní pracovní nástroj s maximálním možným výpočetním výkonem a vysokou výdrží na baterie, která v této konfiguraci dosahuje dle testů MobileMark™ 2014 až 10,5 hodiny.

Notebook Toshiba Portégé X30-D-12Q váží pouhých 1,05 kg a je tenký 15,9 mm. Osazen je přitom procesorem Intel® Core™ i7-7500U podporovaným celkem 32 GB operační paměti DDR4 a pro data je k dispozici rychlý SSD disk s kapacitou 512 GB. Výkonnostním potenciálem pro firemními uživatele převyšuje většinu notebooků na trhu. Komunikaci s okolím zajišťují dvě rozhraní USB 3.1/Thunderbolt 3, jeden port USB 3.0 s funkcí nabíjení telefonu či jiného přístroje i v režimu spánku a modul pro bezdrátovou komunikaci prostřednictvím Wi-Fi 802.11 ac/a/b/g/n a Bluetooth 4.2. Nechybí ani port HDMI a čtečky Micro SD karet a SmartCard.  Notebook je vybaven kvalitními stereo reproduktory harman/kardon® a přesnou práci s dotykovým displejem zajišťuje digitizér Wacom. O grafické operace se stará adaptér Intel® HD Graphics 620.

Účinné chlazení – klíčová potřeba tenkých notebooků

První nezávislé testy nové generace ultratenkých notebooků Toshiba prokázaly, jak dobře dokáže systém chlazení vyvinutý společností Toshiba odvádět teplo od výpočetních prvků. V kategorii ultratenkých přístrojů, ve kterých nemá teplo kam „utíkat“, je tato vlastnost klíčová. Pokud se začnou komponenty přehřívat, kleslá podstatným způsobem výkon celého systému. Bez ohledu na to, jak výkonný procesor a jakou kapacitu RAM má uživatel k dispozici, se reakce prudce zpomalují a zvyšuje se riziko pádu operačního systému.

Tenký, ale odolný a výborně zabezpečený

Toshiba Portégé X30 váží pouze 1,05 kg, ale díky magneziovému šasi s konstrukcí vyztužení ve tvaru včelích pláství a dalšími prvky je vysoce odolný. To potvrdily i testy v nezávislém německém testovacím institutu TÜV Rheinland®, kde notebook úspěšně prošel mimo jiné zkouškami odolnosti proti tlaku na víko s hmotností 100 kg, pádu, polití, vysokým vibracím nebo také reakcím na prudkou změnu teplot z -25 °C na 70 °C během 10 minut. Další testy H.A.L.T. simulují reálné používání notebooku po dobu tří až pěti let.

Notebook je vybaven několika způsoby zabezpečení od obličejové autentizační IR kamery po čtečku otisků prstů integrovanou do touchpadu. Možnosti identifikace lze kombinovat a využít k rychlému přihlášení k systému bez zadávání hesla. Nejen firemní uživatelé ocení vlastní BIOS Toshiba, který snižuje riziko neautorizovaného přístupu, TPM čip ve verzi 2.0 i možnost šifrování dat uložených na disku.

Záruka spolehlivosti a další nadstandardní garance

K přístroji náleží tříletá záruka s opravou u zákazníka a mimořádná záruka spolehlivosti Reliability Guarantee, která zajišťuje, že pokud zařízení vypoví službu během jednoho roku od nákupu vinou výrobní vady, získá zákazník kromě záruční opravy také celou kupní cenu přístroje zpět.[1]

Notebook Portégé X30-D-10L bude k dostání prostřednictvím autorizovaných prodejců společnosti Toshiba za doporučenou koncovou cenu 61 290 Kč, respektive 2 269 €.

[1] Podrobné podmínky služby najdete na stránce www.toshiba-czech.com/reliability

X30_front on X30_logo X30_side_logo X30_Toshiba detail