TOKOZ představil visací zámek OMEGA 50, je z plastu budoucnosti a kompatibilní s jakoukoli půlvložkou v euro profilu

Žďárský výrobce zámků a kování TOKOZ představil nový produkt do portfolia visacích zámků. Je jím OMEGA 50, nejkompaktnější visací zámek na trhu, který lze osadit libovolnou půlvložkou v běžném euro profilu. OMEGA 50 se díky tomu stane důležitým produktem pro všechny systémy generálního klíče nebo systémy se řízením přístupu. Na trh se dostane v druhé polovině tohoto roku.

Těleso zámku je skryto v zinkovém odlitku, samotné pouzdro zámku je pak z materiálu nazývaného Grivory GV-5H – tedy zesíleného „plastu budoucnosti“ s vysokým obsahem skelných vláken, který se používá například v automobilovém či leteckém průmyslu. Oboustranně jištěný kalený oblouk o průměru 8 milimetrů lze protáčet v rádiusu 360° a lze jej uzamknout také pouhým zatlačením.

TOKOZ bude zámek dodávat s půlvložkami vlastní výroby, tedy vysoce odolnou vložkou TOKOZ PRO s cylindrickými stavítky v 3. i 4. bezpečnostní třídě, ale také s vložkou TOKOZ TECH, která má díky valivým elementům teoreticky nulové opotřebení klíče a vnitřního mechanismu. V druhé polovině roku bude možné osadit zámek také mechatronickou půlvložkou TOKOZ ePRO, díky čemuž bude zámek OMEGA 50 možné zařazovat také do multi-level systémů a access control systémů s vysokým počtem uživatelů.

OMEGA 50 vstoupí do prodeje na podzim za doporučenou cenu 899 Kč s půlvložkou TOKOZ PRO, 793 Kč s půlvložkou TOKOZ TECH a 499 Kč bez půlvložky bez DPH.

 omega_50 omega_leziciomega_pulvlozka_europrofil_detail