Profesionální 12,5“ notebook a tablet v jednom – Toshiba Portégé Z20t je na trhu

Toshiba Europe GmbH uvádí na český trh profesionální oddělitelný notebook a tablet v jednom, Toshiba Portégé Z20t. Jedná se o prémiový přístroj s úhlopříčkou 31,75 cm (12,5″), dotykovým IPS displejem s rozlišením Full HD s podporou ovládání pomocí 10 prstů, pokročilými bezpečnostními funkcemi, možností rukou psaných poznámek pomocí speciálního pera Wacom a mimořádnou výdrží baterie. Tento přenosný počítač odpovídá nárokům pokročilého firemního využití a umožňuje kompletní IT management.

Výkonný tablet i notebook

Portégé Z20t je svým tvarem a širokou škálou prvků pro flexibilní využití dokonalým společníkem pro profesionály. Přestože je jeho procesor i další výpočetní hardware vestavěn v tabletu bez potřeby chlazení větrákem, poskytuje vysoký výkon pro jakoukoli profesionální činnost, včetně zpracování více náročných úkonů najednou. Otočná dokovací stanice s podsvícenou klávesnicí odolnou proti polití[1] a doplňkovou vestavěnou baterií jej však umožňuje použít jako výkonný notebook pro plnohodnotnou práci i jako efektivní prezentační nástroj pro více lidí. Doplňkový digitizer Wacom, který je k dispozici u vybrané konfigurace, nabízí vynikající rozpoznatelnost ručního psaní. Uživatelé si tak mohou psát poznámky či kreslit diagramy přímo na displej rychle a přehledně již během schůzky. Vzhledem k jeho profesionálnímu určení nechybí kromě touchpadu pod klávesnicí ani ovladač AccuPoint™.

Tento snadno přenosný přístroj je optimalizován pro profesionály a firemní uživatele. Obsahuje prvky pro zvýšení produktivity a bezpečnosti a nový výkonný procesor Intel® Core™ M Series, který zvládne i nejnáročnější aplikace. S baterií, která vydrží až 16 hodin[2], lehkým šasi a elegantním tenkým designem je Portégé Z20t přímo určený pro vaši práci.

Malé rozměry i hmotnost, obrovská výdrž na baterie

V režimu notebooku má Portégé Z20t díky kombinaci baterie v tabletu i klávesnici výdrž baterie až neuvěřitelných 16 hodin2, nebo chcete-li dva pracovní dny. V režimu tabletu je schopen pracovat až 8 hodin2. Tuto skutečnost skvěle doplňují také jeho hmotnost a rozměry. Hmotnost 799 g a tloušťka 8,8 mm v režimu tabletu či hmotnost od 1,59 kg v režimu notebooku. To vše činí z tohoto přístroje skutečně ideálního společníka na cesty bez nutnosti každodenního nabíjení. Efektivní zajímavostí je skutečnost, že při práci se nejprve vybíjí baterie v dokovací stanici. Naopak v režimu nabíjení se nejprve dobíjí baterie v tabletu a až poté se na řadu dostává baterie v klávesnici. Pokud chcete, máte možnost pracovat s tabletem a v kanceláři dobíjet baterii vestavěnou v doku.

Bezpečnost pro firmy

Portégé Z20t nabízí řadu pokročilých funkcí navržených pro zabezpečení důležitých obchodních dat, včetně služby Toshiba EasyGuard. Trusted Platform Module (TPM) chrání data na lokálním úložišti a Intel® Active Management Technology (AMT) umožňuje IT oddělení spravovat zařízení na dálku. Tento model prošel náročnými prověrkami, včetně testu HALT (Highly Accelerated Lifestyle Test), prováděného nezávislým německým institutem TÜV Rheinland®, jehož součástí je i pádová zkouška ze 76 centimetrů. K dispozici je i Kensington lock port, kterým lze připevnit klávesnici ke stolu nebo podložce, přičemž v režimu zamčení není možné ani oddělit tablet od doku.

Konfigurace na trhu

Vrcholná konfigurace, která se dostává na trh – Toshiba Portégé Z20t-B-10C – je osazena procesorem Intel® Core™ M-5Y71 Vpro™, operační pamětí 8 GB, grafickou kartou Intel® HD Graphics 5300, SSD pevným diskem s kapacitou 256 GB a samozřejmostí je podpora Bluetooth® 4.0 + LE, Wireless LAN 802.11ac (a/b/g/n) i bezdrátového přenosu obrazu na velké displeje Intel® WiDi. Tento model obsahuje také pero Wacom pro pořizování rukou psaných poznámek na displej.

Druhou konfigurací je Toshiba Portégé Z20t-B-10E. Ta má na rozdíl od předcházejícího modelu vestavěn procesor Intel® Core™ M-5Y31, operační paměť 4 GB, SSD disk s kapacitou 128 GB a není doplněn digitizérem Wacom.

Obě konfigurace jsou již nyní v prodeji a do konce července jsou na ně stanoveny akční doporučené koncové ceny. Výkonnější model Z20t-B-10C stojí 49 390 Kč a Z20t-B-10E je aktuálně na trhu za 33 890 Kč včetně DPH. V ceně je zahrnuta tříletá onsite záruka, která znamená provedení opravy u zákazníka s odezvou do druhého pracovního dne od nahlášení závady.

[1] Až do 30 ml, poskytuje uživateli 3 minuty na vypnutí a ochranu dat

[2] Zdroj: MobileMark 2012