Nový profesionální notebook Toshiba Tecra A50-C

  • Nová platforma notebooku Tecra A50-C poprvé na našem trhu
  • Výkonná dedikovaná grafická karta NVIDIA® GeForce® 930M
  • Profesionální notebook s procesory 6. generace Intel® Core™

Společnost Toshiba Europe GmbH představila poprvé na českém a slovenském trhu profesionální notebook Tecra A50-C. Jedná se o nový koncept notebooku s matným 15″ Full HD displejem, který designem vychází z populární magneziové řady Tecra Z50 a těží z 30letých zkušeností společnosti Toshiba s vývojem a výrobou přenosných počítačů. Novinka je zasazena do šasi vyrobeného z kombinace hliníku a tvrzeného plastu. Toto provedení zajišťuje výbornou mechanickou odolnost a umožnilo dosáhnout nízké hmotnosti.  Společnost Toshiba klade u notebooku Tecra A50-C zvláštní důraz na výkon potřebný pro profesionální práci, ochranu a bezpečnost uložených dat a také možnost vzdálené správy.

Srdcem prvních dvou konfigurací Tecra A50-C, které jsou k dostání na našem trhu, jsou procesory 6. generace Intel® Core™ i5-6200U a Core™i7-6500U. Oba modely mají integrováno 8 GB operační paměti, rychlý SSD disk s kapacitou 256 GB a optickou mechaniku pro čtení a zápis DVD disků. O grafické operace se stará dedikovaná karta NVIDIA® GeForce® 930M.

Kompletní sada portů a univerzální dokovatelnost

Pro profesionální uživatele je při prezentacích na různých místech důležitá možnost snadného připojení ke všem periferiím, jako jsou projektory, televizory, či jiná zařízení. Proto má Tecra A50-C integrovánu sadu všech potřebných portů v plné velikosti, jako HDMI, RGB a také konektor RJ-45 pro připojení do sítě pomocí kabelu. Pro rychlý přenos dat jsou vestavěny dva porty USB 3.0, které doplňují další dvě rozhraní USB 2.0 pro připojení myši, klávesnice, tiskárny či jiných externích zařízení. To vše doplňuje spolehlivý bezdrátový modul pro WiFi™ a/b/g/n/ac a Bluetooth 4.0. Kromě toho je na spodní straně notebooku vestavěn dokovací port, který umožňuje připojit přístroj jedním krokem ke všem periferiím na stole. Dokovací stanice je pro všechny profesionální přístroje Toshiba, které jsou vybaveny tímto konektorem, jednotná.

Spolehlivost, bezpečnost a mimořádné záruky

Modelová řada Tecra A50-C prošla před svým uvedením na trh v nezávislém německém zkušebním ústavu TÜV Rheinland® náročnými testy odolnosti Highly Accelerated Life Tests (HALT). Toshiba poskytuje na našem trhu pro tento model tříletý záruční servis onsite s opravou u zákazníka a zároveň roční Záruku Spolehlivosti Toshiba (Reliability Guarantee)[1]. Díky ní má zákazník, kterému notebook vypoví službu výrobní vadou, kromě záruční opravy také nárok na vrácení celé kupní ceny přístroje.

Maximální bezpečnost zajišťuje vlastní Toshiba BIOS s nadstandardními možnostmi, čtečka otisků prstů a TPM čip, který umožňuje šifrovat všechna data uložená na disku. Spolehlivost za všech okolností dále podporuje tichá klávesnice odolná proti polití, která je pro práci ve slabě osvětlených prostorách vybavena možností podsvívcení.

Notebook na míru pro firmy

Pokud zákazník projeví zájem o jinou, vlastní konfiguraci, Toshiba zajistí výrobu a dodání notebooku na míru s požadovanými vlastnostmi již od 20 kusů. S tímto požadavkem mohou společnosti kontaktovat jakéhokoli autorizovaného distributora Toshiba. Tak si mohou firmy objednat přístroje například bez optické mechaniky nebo s jinou potřebnou úpravou.

Operační systém na výběr

Protože většina společností využívá své stávající interní systémy vázané na starší verzi operačního systému a střední a velké firmy nejčastěji pracují na platformě Windows 7 Professional, jsou tyto přístroje dodávány právě s tímto předinstalovaným systémem a přibalenými DVD disky s Windows 10 64bit Pro.

Notebook Toshiba Tecra A50-C je na našem trhu dostupný ve dvou konfiguracích prostřednictvím autorizovaných distributorů.

 

Parametry notebooků Toshiba Tecra A50-C na našem trhu:

Displej: 15″ matný displej s rozlišením Full HD 1 980 x 1080 bodů a poměrem stran 16:9
Procesor: 6. generace  Intel® Core™ i5 6200U nebo Intel® Core™ i7 6200U dle konfigurace
Grafická karta: NVIDIA® GeForce® 930M s NVIDIA® Optimus™ Technology
Pevný disk: 256 GB SSD
Základní RAM: 8 GB
Operační systém: předinstalován systém Windows 7 Pro, DVD disky s Windows 10 64bit Pro
Výbava: Optická mechanika pro zápis a čtení DVD, WiFi, Bluetooth, čtečky SD, Smart karet a otisků prstů
Rozhraní: HDMI, VGA, Intel® WiDi, 2× USB 3.0, 2x USB 2.0, RJ-45 (LAN), Combo Audio Jack
Bezdrátová komunikace: Bluetooth® v. 4.0, WiFi™ 802.11 a/b/g/n/ac
Hmotnost: dle konfigurace již od 2,0 kg
Rozměry: 379 x 258 x 23,25 mm
Výdrž baterie: maximální výdrž baterie až 8 hodin[2]

[1] Pravidla uplatnění této záruky se řídí podmínkami, které jsou uvedeny na www.toshiba-czech.com/reliability. Nárok lze uplatnit pouze v případě, že je notebook k této záruce zaregistrován do 30 dnů od data nákupu. Registraci je možné provést na výše uvedené internetové stránce.

[2] Měřeno podle MobileMark™ k 2014

 

Tecra A50-C_01_Win10 Tecra A50-C_02_Win10 Tecra A50-C_03_Win10 Tecra A50-C_04_Win10 Tecra A50-C_06_Win10 Tecra A50-C_07_Win10 Tecra A50-C_08 Tecra A50-C_09 Tecra A50-C_10_Win10 Tecra A50-C_beauty_01 Tecra A50-C_beauty_02_Win10