Martin Harich postupuje i po dalším vystoupení na bootcampu do semifinále britského X Factoru

Martin Harich postupuje v nejprestižnější evropské pěvecké soutěži – původním britském X Factoru – opět dál. Po postupu ze skupinového zpěvu na bootcampu prošel i samostatným vystoupením a porota v čele s ikonou hudebního světa, Simonem Cowellem ho definitivně posílá dál do kola zvaného Six Chair Challenge, kde bude bojovat ve skupině pouhých šestnácti posledních mužů o postup do samotného finále soutěže.

Postup Martina Haricha na prvním skupinovém vystoupení v britském X Factoru vyvolal na Slovensku i v Čechách velký ohlas. Sestřih videa se záznamem Martinova postupu ve skupinovém zpěvu skladby Hotel California nasbíralo během jednoho týdne již téměř neuvěřitelných 160 000 zhlédnutí. Jen do čtvrtka, kdy bylo toto video na serveru Youtube vedeno jako neveřejné a tedy běžnými prostředky nedohledatelné, se na něj prostřednictvím přímých odkazů z českých a slovenských médií podívalo více než 106 000 lidí.

Na druhé, individuální vystoupení na bootcampu, které posouvá umělce definitivně do kola zvaného „Six chair challenge“, si Martin zvolil píseň This years love od Davida Graye, kterou zazpíval za doprovodu piana. Jednou z nejpůsobivějších vzpomínek Martina na X Factor zůstane skutečnost, že od nejobávanějšího porotce a zároveň zakladatele X Factoru, Simona Cowella, který obvykle slovy a projevy chvály velmi šetří, sklidil potlesk. „Samotná skutečnost, že Simon ocenil moje vystoupení na X Factoru potleskem, je pro mě osobně něčím naprosto mimořádným a cenným,“ říká Martin. „Každý krůček v téhle soutěži je nesmírně obtížný a já jsem rád, že můžu do Británie, evropské mekky populární hudby, přinést aspoň malinko od nás.“

Nyní Martin tedy prošel celým bootcampem v golfovém resortu u Watfordu a definitivně postupuje do dalších bojů, které odvysílá britská televize v nejbližších dnech z Wembley arény. Z něj vzejde z každé skupiny už jen 6 finalistů letošního ročníku, kteří budou bojovat v živých přenosech o první místa v kategoriích muži, ženy, skupiny a „nad 25 let“. Přesto, že Martin postoupil mezi 16 nejlepších mužů, které zmiňuje například server www.radiotimes.com. Je prozatím jediným z této skupiny, jehož vystoupení nebylo odvysíláno.

Pro Six Chair Challenge dostal Maťo přidělenou skladbu Apologise od One republic. Na její přípravu a nastudování má každý účastník od jejího prvního zadání přibližně 30 dní.

„V posledních pěti letech zasvětil Martin hudbě opravdu všechno a za celou rodinu ho v tom všichni podporujeme, protože mu věříme, Vidím v Martinovi velký potenciál, nejen jako ve zpěvákovi, ale také v autorovi.“ řekl jeho otec a zároveň manažer Ladislav, který je sám hudebníkem.

Na základě ohlasu, který vyvolal jeho postup v X Factoru, připravuje Martin jako poděkování všem svým příznivcům několik mimořádných věcí.  První z nich je původně neplánovaná nahrávka písně Chocolate, k níž složil hudbu i text v angličtině. Poslední dny strávil Maťo ve studiu a tento týden uvolní její finální podobu na svém kanálu na serveru Youtube. Přestože ji nikdy dosud nevydal, demo nahrávka právě této písně mu zajistila nominaci do prvního castingu X Factoru.

Martin Harich_11 Martin_Harich_1

IMG_3848 IMG_2815 IMG_3241 IMG_3445 IMG_3863