Kočárky jsou u zlodějů oblíbené: Jak ochránit právě ten váš?

Dětský kočárek není v rozpočtu nastávajících rodičů zanedbatelnou položkou. Cena nejdražších modelů se i s příslušenstvím může vyšplhat až na desítky tisíc. Právě proto jsou kočárky častým cílem zlodějů, a to jak v obytných a panelových domech, tak i v garážích a na veřejných prostranstvích. Jak kočárek co nejlépe zabezpečit, abyste nemuseli potomka nosit na ruce?

 

  1. Nenechávejte kočárek bez dozoru

Sbalili jste všechny věci, jídlo a hračky, oblékli dítě, ale zapomněli jste na oblíbeného plyšáka? Ačkoliv vám zaběhnutí do třetího patra zabere třeba jen dvě minuty, zloději tento čas bohatě stačí. Volně stojící kočárek, v horším případě i s přebalovací taškou s vašimi osobními věcmi, je lákavým cílem. Proto nikdy nenechávejte kočárek bez dozoru. Pokud si od něj potřebujete na moment odběhnout, třeba do obchodu, noste s sebou zámek s číselným kódem, a v případě nutnosti kočárek zamkněte třeba k zábradlí u schodů nebo k lavičce. O tom, že v kočárku samozřejmě nikdy nenecháme dítě samotné, asi není třeba ani psát.

Tip: Tokoz Kódový lankový zámek

Kvalitní ocelové lanko a kódovací mechanismus s LED osvícením.

lankový zámek

  1. Využívejte sklepní kóje

Panelové domy jsou pro rodiče malých dětí často oříšek. Kočárek se do malé předsíně nevejde, navíc rodina má někdy i dva, které střídá dle potřeby. Jedinou možností je pak kočárkárna, kolárna nebo sklep. Společné prostory jsou však pro váš majetek vždy rizikem. Stačí jeden neukázněný soused, který zapomene zamknout, a zloděj má cestu volnou. Ve společných prostorech navíc kromě odcizení hrozí také to, že vám kočárek někdo zašpiní nebo úplně znehodnotí. Pokud je to možné, volte raději možnost samostatné sklepní kóje. Za její zabezpečení zodpovídáte sami a můžete ho mít lépe pod kontrolou.

Tip: Visací zámek Tokoz Pluto TECH

Kvalitní odolný visací zámek zařazený ve třetí bezpečnostní třídě. Odolá hrubému násilí, odvrtání, pokusím o přestřihnutí, vypáčení a přeřezání.

tokoz_pluto_1 tokoz_pluto (2)

  1. Dvojnásobná ochrana se vyplatí

Pamatujte na to, že jeden zámek často nestačí. Sklepní dveře bývají letité, a jejich zámek zloděj může snadno překonat. Proto se snažte kromě dveří zabezpečit i věci, které jsou ve sklepě nebo vaší garáži uložené. Na trhu lze najít uzamykací mechanismy Safety Box, které připevníte k podlaze, stěně nebo stropu a kočárek k nim pak jednoduše uzamknete na pevný řetěz. Takovéto zabezpečení navíc nevyužijete pouze na kočárek, ale i na lyže, kola a další cenné věci, které ve sklepě máte.

Tip: TOKOZ X Safety Box III

Uzamykatelný mechanismus v 3. bezpečnostní třídě, vhodný k zabezpečení kol, kočárků i skútrů v kolárně. Odolný proti odvrtání i vyháčkování.

x box III PRO

  1. Pozor na balkony a zahrady

Ani majitelé rodinných domů by neměli zabezpečení kočárku podceňovat. Dáváte kočárek přes noc na balkon? Pamatujte na to, že zloděj se na něj může lehce dostat. Připevněte proto kočárek kvalitním zámkem třeba k zábradlí nebo jiné pevné části balkonu. Pokud rádi necháváte prospat potomka na čerstvém vzduchu, ať už na balkoně nebo zahradě, uzamkněte kočárek lankovým zámkem třeba k pergole nebo těžšímu kusu nábytku. Některé zloděje neodradí ani spící dítě v kočárku a vy byste si takovou chvilku nepozornosti mohli dlouho vyčítat.

 

  1. Hodnotné věci z kočárku vyndávejte

Kočárek by vám neměl sloužit jako odkladiště dalších cenných věcí. Nákupní koš pod kočárkem často svádí k ukládání všeho, co se do něj vejde, a mnohdy v něm „na chvilku“ končí i notebook nebo fotoaparát. Pro zloděje pak není nic jednoduššího než ve chvilce nepozornosti sáhnout pod kočárek. Proto na něm nenechávejte přebalovací tašku ani kabelku s peněženkou a mobilem, vyndejte i dražší kousky oblečení. Případné odcizení kočárku se pak tolik neprodraží, o ztrátě dat a fotografií vašeho potomka ani nemluvě.