Den bezpečnějšího internetu 2017: koncept zabezpečení Toshiba

  • Čtyři vlastnosti notebooků Toshiba, které zvyšují bezpečnost v obchodní rutině
  • Nový notebook 2v1 Portégé X20W-D s biometrickým zabezpečením
  • Toshiba Mobile Zero Client: nová definice zabezpečení

Na 7. února připadá letos den bezpečnějšího internetu (Safer Internet Day, neboli SID), který organizuje mezinárodní síť Insafe – INHOPE a připomíná potřebu zvýšení bezpečnosti v digitálním světě. Toshiba Europe GmbH vybavuje své profesionální B2B notebooky Portégé, Tecra a Satellite Pro sofistikovanými a stále vylepšovanými bezpečnostními prvky. Dále jsou shrnuty hlavní čtyři vlastnosti.

Speciálně vyvinutý vlastní BIOS

Jedním ze základních bezpečnostních prvků všech profesionálních notebooků Toshiba je v Japonsku speciálně vyvinutý BIOS. Firmware je navržen tak, aby zabránil hrozbám, které by mohly být zneužity třetími stranami. Zároveň automaticky rozpozná neobvyklé chování uživatele a dokáže na něj adekvátně reagovat. Tento prvek poskytuje vyšší bezpečnost celého systému a bezchybný výkon hardwaru.

Vyšší bezpečnost díky biometrii

Velkým rizikem pro ochranu osobních a v případě B2B zařízení také firemních dat jsou slabá přístupová hesla. I přes důkladné zabezpečení souborů mohou tak nepovolané osoby způsobit velké škody. Z tohoto důvodu používá společnost Toshiba moderní metody autentizace, které bezpečnost zásadně zvyšují. Nový firemní notebook 2v1 Portégé X20W-D kombinuje v tomto ohledu dva prvky: biometrické bezpečnostní řešení SecurePad™ se čtečkou otisků prstů a IR kameru, která rozpozná obličejové rysy uživatele. To vše zajišťuje spolehlivou ochranu před neoprávněným přístupem a pomáhá překonávat problém nedostatečně bezpečných hesel.

Dvojité šifrování

Pokud přes to získá neoprávněná osoba přístup k notebooku, přichází na řadu důležitost šifrování dat, které zamezí možnost zneužití citlivého obsahu. Prvky, jako Smart Data Encryption a Trusted Platform Module (TPM), zajišťují kódování ve dvou úrovních. Inteligentní šifrování dat je způsob, který kóduje nejen samotná data, ale také celé oddíly pevných disků. Tímto způsobem je zajištěna ochrana dat i v případě, kdy je pevný disk vymontován z přístroje a použit v jiném zařízení. Data mohou být kódována také na USB paměťovém zařízení, nebo pokud jsou posílána prostřednictvím e-mailu. Šifrovací koncept notebooků Toshiba je navíc doplněn o Trusted Platform Module. Kombinace hardwarových a softwarových prvků tvoří „trezor“ pro důležitá data.

Nová definice mobilní bezpečnosti: Toshiba Mobile Zero Client:

Nejvyšší úroveň zabezpečení pro firemní uživatele, kteří pracují na cestách, představuje Toshiba Mobile Zero Client. Tento koncept je založen na tom, že data nejsou uložena ve vlastním notebooku, ale veškeré operace zajišťuje virtuální desktop, ke kterému se přístroj připojí. Uživatel má k dispozici všechny funkce stolního počítače. V případě ztráty nebo odcizení notebooku nemůže třetí strana jakkoli notebook využít nebo pracovat s daty. Mobile Zero Client znemožňuje zavedení systému z externích zařízení i práci z neautorizovaných sítí.

Portege_X20W-D_tablet_mode_002_logo_with_pen2 Portege_X20W-D_convertible_function_beauty_win10 Portege_X20W-D_beauty_004_logo