Češi milují vánoční nákupy v zahraničí

Hektické období adventu si Češi zvykli zpestřovat krátkými návštěvami krásných historických měst za hranicemi naší republiky. Spojují příjemné s užitečným a kromě vánočních nákupů si rádi dopřejí i klidné posezení v místních kavárnách. Často k tomu využívají slevové nabídky. Jana Bačová z portálu Pepa.cz nám prozradila, které jsou ty nejžádanější destinace.

„Nejnavštěvovanějšími historickými městy v období adventu jsou Krakov, Vídeň a Drážďany,“ říká Jana Bačová, ze slevového portálu Pepa.cz, který se pyšní nejširší nabídkou zájezdů. Důvodem výběru těchto tří destinací jsou jednoznačně překrásné vánoční trhy.

V polském Krakově je v době adventu v centru města vybudováno adventní městečko na velkém náměstí Rynek Główny. Na stáncích najdete zejména tradiční rukodělné produkty a vánoční ozdoby. Pro chvilkový únik z vánoční atmosféry můžete využít Sukiennicu, obchodní centrum na tomtéž náměstí.

V německých Drážďanech si užijete nejen tradiční dárky, ale hlavně širokou nabídku svátečních dobrot, jako je například vyhlášená vánoční štola. Centrum trhů je každoročně na náměstí Altmarkt, ale větší či menší seskupení stánků s vánoční tematikou můžete hledat i na několika dalších místech v centru města. Nezapomeňte si návštěvu Drážďan zpestřit také návštěvou některé z pořádaných výstav, překrásného kluziště nebo ledové dráhy. „Kdo si na atmosféru svátků tolik nepotrpí a rád pořizuje praktické dárky, vyhledává Drážďany kvůli nákupům v obchodním centru Primark,“ dodává Jana Bačová.

Ve Vídni se vyřádí hlavně děti, pro které jsou zde přichystány kolotoče a Ježíškova dílna. Adventní trhy zde začínají již v polovině listopadu. Kromě trhu na náměstí Rathausplatz se můžete podívat i do blízkosti zámku Schönbrunn a Belvedere, kde je atmosféra zase trochu jiná.

Všechny zmiňované trhy nabízejí tradiční vánoční sladkosti a horké nápoje. Pokud si ale potrpíte na vůni kvalitní kávy a pro odpočinek od vánočního shonu uvítáte i pohodlné posezení, můžete posedět i v kamenné kavárně. V Krakově na vás v dosahu patnáctiminutové chůze od vánočních trhů přivítá například  Wesola Café nebo Karma Roasters. Vídeň je známá jako město kaváren, a tak se tu téměř nemůžete splést. Pro extra zážitek doporučujeme navštívit Café Sperl (představu můžete získat na jejich interaktivním webu) nebo Café Central. Ať už se v Drážďanech budete věnovat procházkám po vánočních trzích, nebo nákupům v Primarku, určitě si budete potřebovat před cestou domů pořádně odpočinout. Na druhém břehu Labe najdete fantastické podniky, jako jsou Émoi nebo Café Oswaldz.

Že obliba víkendových výletů v Čechách rychle stoupá, dokládá i počet prodaných zájezdů na slevovém portálu Pepa.cz. „Zvýšený zájem o adventní zájezdy zaznamenáváme již od září. V porovnání s loňským rokem můžeme potvrdit nárůst o celých 20%,“ dodává Jana Bačová. Nenechte si ujít možnost vypravit se za nenapodobitelnou atmosférou a vůní vánočních trhů. Odpočiňte si od každodenního shonu a vezměte s sebou i své nejbližší. Nadělte si letos dárek i pro sebe, a to klidně už v listopadu.

Krakow Viden_Vanoce Dresden