Bezrealitky.cz usnadní nájemcům vybrat vážné zájemce

Třicet v průměru, kolem sto padesáti u žádaných bytů. Tolik odpovědí od zájemců přijde lidem nabízejícím pronájem přes Bezrealitky.cz. Vysoký zájem na jednu stranu zvyšuje výhodnost pronájmu, na druhou však začíná komplikovat výběr nejvhodnějších zájemců. Ti si naopak stěžují na dlouhé čekání na odpověď. Bezrealitky.cz proto od nově spouští funkci, díky které bude možné zkontaktovat pronajímatele pouze s některým z předplacených účtů. To oddělí vážné zájemce o bydlení od těch váhavých.

Předplacené účty umožňují zájemci o bydlení podat veškeré informace o své osobě, životním stylu, členech domácnosti nebo domácích zvířatech. Účet se aktivuje vždy na tři měsíce a existuje v základní a prémiové variantě. Prémiová například umožní na dobrovolné bázi doložit bezdlužnost prostřednictvím nástroje CreditCheck nebo v reálném čase upozorňuje na nové nabídky. Bez účtu se zájemce o pronájem nedostane ke kontaktním údajům majitele ani nebude mít možnost se s ním spojit.

„Stáli jsme před rozhodnutím, jak vyřešit stále větší prodlevu v komunikaci mezi zájemcem a pronajímatelem, způsobenou vysokým množstvím reakcí na každý inzerát. Víme, že požadavkem předplaceného účtu z počátku některé uživatele zaskočíme, ale z testování máme pozitivní zpětnou vazbu. Klima na trhu s nemovitostmi se změnilo a vážný zájemce rozhodně nemá problém zaplatit korunu denně za přednostní odbavení. Ti váhaví naopak počkají, dokud pro ně nebude hledání opravdu aktuální,“ zmiňuje Hendrik Meyer, CEO Bezrealitky.cz. „Z naší strany se tedy jedná spíše o symbolický poplatek. Ve srovnání s provizí pro realitní kancelář ve výši jednoho měsíčního nájmu je to zanedbatelná suma, která navíc celý proces pro obě strany výrazným způsobem zjednoduší.“

Předplacené účty díky osobním profilům umožní lépe propojit nájemce s pronajímateli a urychlí případnou dohodu. Již nyní se přitom daří pronajmout byt průměrně do dvou týdnů. Bezrealitky.cz zároveň vyjdou vstříc studentům, pro které je právě léto časem hledání podnájmů. Na ty se v případě prokázání ISIC kartou až do začátku zimního semestru nové podmínky vztahovat nebudou.

Základní předplacený účet, který umožní komunikaci s majitelem a vyplnění informací o zájemci a jeho domácnosti, je na tři měsíce možné koupit za 99 korun. Předplatné prémiového účtu, který upřednostní uživatele v komunikaci a bude mu dávat informace o nových nabídkách v reálném čase, stojí 199 korun. Uhradit je ho možné běžnými platebními metodami včetně SMS platby.

Více o účtech například zde: www.bezrealitky.cz/centrum-sluzeb/uzivatelske-ucty