Toshiba představuje externí pevný disk Canvio Ready

Nový Canvio Ready nabízí kapacitu až 3 TB a jednoduchý plug-and-play design

Toshiba Europe GmbH (TEG) Storage Peripherals Division dnes odhalila Canvio Ready, nový externí pevný disk (HDD). Tento nejnovější přírůstek do oblíbené řady Toshiba Canvio, která v současnosti čítá již osm modelů, v sobě kombinuje neuvěřitelné úložiště až 3 TB[1], super-rychlý přenos dat a mobilní design, díky kterému budete moci mít svá oblíbená data vždy při ruce.

Canvio Ready je zařízení, dostupné v různých úložných kapacitách od 500 GB po 3 TB, takže vám umožní zálohovat až 856 500 digitálních fotografií, 789 000 hudebních tracků nebo 2 460 filmů[2]. Díky technologii USB 3.0 nabízí Canvio Ready velmi rychlý přenos dat až 5 Gbit/s pro okamžité stahování nebo přenos velkých dat v krátkém čase. Je kompatibilní i s porty USB 2.0, které se nacházejí na starších typech nootebooků. Díky funkci plug-and-play můžete bez nutnosti instalace dalšího softwaru používat Canvio Ready okamžitě s každým zařízením se systémem Microsoft Windows.

Canvio Ready je spolehlivý a odolný externí disk pro zálohování a ukládání, který je vybaven vnitřním snímačem otřesů pro ochranu vašich dat. Zařízení je díky kompaktnímu designu s jemným elegantním vzorem možné pohodlně přenášet v kapse nebo batohu, abyste svá data, fotografie, filmy a hudbu mohli mít všude při sobě.

Generální ředitel Storage Peripherals Division, Toshiba Europe GmbH, Arnaud Bonvarlet, řekl: “S rostoucím množstvím dat, které kolem sebe v běžném životě shromažďujeme, je nezbytné nabídnout našim zákazníkům spolehlivé a rychlé řešení pro ukládání a přenos jejich digitálních dat. Stále hledáme nové cesty, jak vylepšit naši nabídku pevných disků, abychom byli schopni nabídnout zařízení, umožňující snadný a rychlý přístup a mobilitu. Takovým řešením je Canvio Ready, které je se svou kapacitou až 3 TB a malými rozměry ideálním pro přenášení velkého objemu, a to bezpečně.“

Nové zařízení Toshiba Canvio Ready bude v Evropě dostupné od poloviny září 2015 za předpokládanou koncovou cenu od 1 500 Kč.


[1]
Jeden Gigabajt (1GB) znamená 109 = 1,000,000,000 bajtů a jeden terabajt (1TB) znamená 1012 = 1,000,000,000,000 bajtů při použití mocnin deseti. Počítačový operační systém nicméně uvádí kapacitu při užití mocnin 2, kde je definice 1 GB = 230 = 1073741824 bajtů a 1TB = 240 = 1,099,511,627,776 bajtů, a proto vykazuje menší kapacitu., Úložná kapacita (Available storage capacity), včetně příkladů různých mediálních souborů, se bude lišit v závislosti na velikostech souborů, formátování, nastavení, softwaru a operačním systému.

[2] Testováno společností Toshiba při konkrétním nastavení, nejedná se o odhad. Ukládání hudby s datovým tokem 128 Kbps, kompresí 11:1 a průměrnou délkou písně 4 minuty. Ukládání fotografií z 6 MP digitálního fotoaparátu s použitím komprese JPEG, průměrná velikost fotografie 3,5 MB/fotografii. Ukládání filmů 13,5 MB/min @ 90min, běžné stahování z  iTunes® při datovém toku 1800 kbps. Objem dat, potřebných k nahrání obrázků a filmů se mění v závislosti na použitém zařízení, zaznamenávaném obsahu a podmínkách natáčení. Tyto proměnné mohou zvýšit nebo snížit počet obrázků a filmů, které lze uložit. Výsledky se mohou lišit.