Tak dobrá prémiová paštika, že ji sníte i bez chleba

Paštiky Via Delicia vyrábí Bezchlebova rodinná konzervárna. Je to malá firma o deseti zaměstnancích, kterou v roce 2011 založil Olin Bezchleba. Na počátku založení značky Via Delicia byl nález staré knihy o zavařování z roku 1925 s pečlivými zápisky původní majitelky – zřejmě hospodyně ze statku. Některé recepty byly upraveny, ale některé z nich se používají i dnes, a to v nezměněné podobě. Hlavní předností firmy je výroba takzvaných „slow-food“, tedy lahůdek, které jsou připravovány pomalým vařením. Jejich paštiky jsou vyráběny převážně ručně, z lokálních surovin a bez jakýchkoli konzervantů.

Paštiky Via Delicia si můžete vychutnat v několika variantách. Zajímavé chutě snoubí kachní paštika. Ta je vyrobena z kachních jater, kachního masa, restované cibulky a jablek, které ji dodají nezaměnitelnou chuť. Mezi tradiční patří játrová zabijačková paštika. Jedná se o hrubě mletou paštiku z vepřových jater a s pořádnou porcí cibulky restované na vepřovém sádle. Mezi největší lahůdky patří králičí paštika, která kromě pečeného králíka obsahuje i trošku vepřového masa, čerstvou zeleninu, sůl a koření. Pro milovníky zvěřiny tu je paštika z jeleního masa a brusinek, srnčí paštika s portským vínem anebo paštika z divočáka na červeném víně, která je provoněná divokým kořením a jalovcem. Ta je navíc bezlepková. Tyto paštiky Via Delicia si můžete spolu s dalším nákupem objednat na Kosik.cz.

———————-

Via Delicia Játrovou paštiku s restovanou cibulkou 130 g si můžete objednat z e-shopu Kosik.cz za cenu 89,90 Kč.

Via Delicia kachní, jelení, srnčí, králičí a paštiku z Divočáka 130 g si můžete objednat z e-shopu Kosik.cz za cenu 99,00 Kč.

Via Delicia_paštika z divočáka Via Delicia_paštika z divočáka_1 Via Delicia_srnčí paštika_1 Via Delicia_játrová paštika Via Delicia_játrová paštika_1 Via Delicia_králičí paštika Via Delicia_králičí paštika_1Via Delicia_jelení paštika Via Delicia_kachní paštika Via Delicia_srnčí paštika